10 akcií na nákup pre portfólio generujúce príjmy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Služby

Druhá časť

Či už investori dosiahli dôchodkový vek alebo sa k nemu blížia, mnohí v tejto situácii si želajú vytvoriť portfólio generujúce príjmy. Otázka znie, čo je potrebné do portfólia zahrnúť? Dividendové akcie, dlhopisy, ETF, alternatívne investície a / alebo uzavreté fondy?

Neexistuje správna odpoveď, pretože situácia každého človeka je iná.

„Boomeri nezhromažďujú rapídne a naraz, ale postupne, kvôli neistote súvisiacej s ich očakávanou dĺžkou života, túžbou zanechať odkaz a prístupom k mnohým investičným stratégiám, ktoré umožňujú dôchodcom vytvárať pravidelný príjem bez toho, aby predávali svoje portfóliá,“ uviedol Prudential Global Investment Management’s 2016 v správe o starnutí.

Napríklad – jeden pán držal akcie do svojich 80. Rokov, napriek potrebe vytvárať príjmy, pretože sa chcel ubezpečiť, že jeho majetok vydrží po celú dobu odchodu do dôchodku. Pre neho bolo jednoduchšie generovať príjem orezaním ziskov atď.

Nie každý to však cíti rovnako. Niektorí chcú vedieť, že aj keď sú držiteľmi akcií, stále generujú príjem prostredníctvom dividend.

Ak ste v tomto tábore, tento rebríček akcií s výplatou dividend by vám mal pomôcť pri budovaní portfólia, ktoré generuje príjmy.

ročný graf EPR Properties, zdroj: GOOGLE

EPR Properties (EPR:NYSE)

Výnos z dividend: 6,22%

EPR Properties (NYSE: EPR) má v súčasnosti výnos 6,2%, čím je určite jednou z tých akcií na nákup. Za posledné desaťročie priniesla anualizovaný celkový výnos 12%. Aj keď je to o 202 bázických bodov horšie ako v prípade amerického trhového indexu Morningstar, stále je to dobrý výnos.

V roku 2013 EPR spolupracovala s Alamo Drafthouse na otvorení kín s viacerými obrazovkami, ktoré obohatili kulinársky zážitok z popcornu a cukroviniek. Dnes vlastní 12 lyžiarskych stredísk v siedmich štátoch, 34 golfových zábavných komplexov v 19 štátoch, 152 megaplexových divadiel v 35 štátoch, 11 stredísk rodinnej zábavy v šiestich štátoch, 59 verejných charterových škôl, 11 súkromných škôl, 69 stredísk raného vzdelávania a mnoho ďalšieho.

Celkovo vlastní 416 nehnuteľností v USA a Kanade, ktoré generujú ročný príjem 700 miliónov dolárov. Jej najväčším nájomcom je spoločnosť AMC Entertainment (NYSE: AMC), ktorej divadlá tvoria 16,5% jej celkových výnosov.

ročný graf Owl Rock Capital, zdroj: GOOGLE

Owl Rock Capital (ORCC:NYSE)

Výnos z dividend: 7,81%

Keď sa na výnosovom rebríčku začneme pohybovať vyššie, riziko spojené s každou investíciou sa mierne zvýši. Owl Rock Capital (NYSE: ORCC) v súčasnosti dosahuje 7,8%. Tento výnos sa na začiatku roku 2020 výrazne zvýšil v dôsledku toho, že cena akcií stredného trhu pre veriteľov klesla medziročne o 16%.

V júli mala spoločnosť 15,30 dolárov na akciu. Aj keď jej cena akcií sa vrátila k cene IPO, stále je zaujímavá, pretože vyplatila štvrťročnú špeciálnu dividendu vo výške 8 centov vo všetkých štyroch štvrťrokoch fiškálneho roku 2020, čím sa k 7,7% pridá 2% výnos. 

V treťom štvrťroku BDC vykázala čistý zisk 118,7 milióna dolárov, čo je o 64,2% viac ako v rovnakom období minulého roka. 

ročný graf Ares Capital, zdroj: GOOGLE

Ares Capital (ARCC:NASDAQ)

Výnos z dividend: 8,49%

Ares Capital (NYSE: ARCC) je externe spravovaná dcérskou spoločnosťou Ares Management (NYSE: ARES), popredného správcu alternatívnych aktív so spravovanými aktívami vo výške 144 miliárd dolárov.

Louis Navellier udeľuje spoločnosti ARCC rating „A“, pretože investuje do dlhových a akciových investícií v stredne veľkých podnikoch s EBITDA v rozmedzí 10 až 250 miliónov dolárov. Má tendenciu investovať predovšetkým do zabezpečených úverov prvého záložného práva. Okrem toho investuje do akcií s majetkom vo výške 20 miliónov dolárov alebo menej.

V októbri spoločnosť Ares Capital oznámila svoje výsledky za tretí kvartál 2019, ktoré zahŕňajú čistý zisk z investícií vo výške 212 miliónov dolárov, čo je o 14,5% viac ako v rovnakom štvrťroku minulého roka. Štvrťrok bol ukončený portfóliom investícií v hodnote 13,9 miliárd dolárov a čistými aktívami na akciu 17,26 dolárov.

Priemerný výnos z jej celkových investícií je 9%. Na konci septembra mala spoločnosť 352 portfóliových investícií.

Ako uviedol Navellier, vďaka spoločnosti ARCC nezbohatnete, ale prinesie vám stály príjem.

ročný graf Park Hotels & Resorts, zdroj: GOOGLE

Park Hotels & Resorts (PK:NYSE)

Výnos z dividend: 9,63%

Spoločnosť Park Hotels & Resorts (NYSE: PK) vlastní ikonické portfólio 66 mestských a rekreačných destinácií v USA, od ktorých sa očakáva, že vygenerujú EBITDA upravenú o najmenej 768 miliónov dolárov.

Spoločnosť REIT bola v januári 2017 oddelená od spoločnosti Hilton Hotels (NYSE: HLT). Akcionári spoločnosti Hilton dostali jednu akciu novej spoločnosti za každých päť akcií držaných v materskej spoločnosti. Akcie PK sa od toho, čo sa stali verejnou spoločnosťou, v priebehu posledných troch rokov posunuli mierne nižšie.

V septembri spoločnosť Park dokončila akvizíciu spoločnosti Chesapeake Lodging Trust v hodnote 2,5 miliardy dolárov, vyplatila hotovosť 11 dolárov a vydala 0,628 podielu kmeňových akcií Park za každú akciu spoločnosti Chesapeake. Akcionári Park skončili s 84% ​​spoločnosti s ostatnými akcionármi spoločnosti Chesapeake.

Akvizícia zvyšuje kvalitu svojho portfólia hotelov a zároveň zvyšuje prítomnosť spoločnosti Park v Bostone, Denveri, Miami, San Diegu a Los Angeles.

Park Hotels, ktorá má výnos 9,1%, je vynikajúcou stávkou na zdravie americkej ekonomiky.

ročný graf Icahn Enterprises, zdroj: GOOGLE

Icahn Enterprises (IEP:NASDAQ)

Výnos z dividend: 12,4%

Je ťažké uveriť, že môžete získať 12,3% za vlastníctvo portfólia investícií, ktoré si vybral miliardár Carl Icahn. To je však presne prípad Icahn Enterprises LP (NASDAQ: IEP), nástroja na verejné investovanie Icahn-a, ktorý zverejnil v roku 2007 po zlúčení svojej investičnej spoločnosti s American Real Estate Partners (AREP) – verejne obchodovanou realitnou holdingovou spoločnosťou.

Icahn založil AREP v roku 1987. Od tej doby sa stal jedným zo siedmich prevádzkových segmentov s aktívami za približne 23 miliárd dolárov na konci septembra. Využitím aktivistickej stratégie, ktorá vyhľadáva podhodnotené spoločnosti a potom sa usiluje o zmenu, sa Icahnovi podarilo v priebehu 40 rokov ako investorovi vybudovať svoj čistý majetok na 17,1 miliardy dolárov.

Spoločnosť Icahn Enterprises v súčasnosti vypláca štvrťročnú dividendu vo výške 2 doláre. Akcionári si môžu vybrať, či budú prijímať platby v hotovosti alebo v akciách. V roku 2018 sa Icahn, ktorý vlastnil 91,7% akcií, rozhodol získať všetky svoje rozdelenia v ďalších akciách. Výsledkom bolo, že v roku 2018 bolo na distribúciu hotovosti vyplatených iba 95 miliónov dolárov.

S vlastníctvom akcií IEP prichádzajú však dva problémy.

Po prvé, vyplatené rozdelenia sa zdaňujú ako pravidelný príjem, a preto by sa mali držať na účtoch s daňovým zvýhodnením. Po druhé, priemerný denný objem je 7 miliónov dolárov. Na porovnanie, akcie triedy B od Berkshire Hathaway majú priemerný denný objem 826 miliónov dolárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár