10 akcií na nákup pre portfólio generujúce príjmy

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Energetika Reality Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Prvá časť

Či už investori dosiahli dôchodkový vek alebo sa k nemu blížia, mnohí v tejto situácii si želajú vytvoriť portfólio generujúce príjmy. Otázka znie, čo je potrebné do portfólia zahrnúť? Dividendové akcie, dlhopisy, ETF, alternatívne investície a / alebo uzavreté fondy?

Neexistuje správna odpoveď, pretože situácia každého človeka je iná.

„Boomeri nezhromažďujú rapídne a naraz, ale postupne, kvôli neistote súvisiacej s ich očakávanou dĺžkou života, túžbou zanechať odkaz a prístupom k mnohým investičným stratégiám, ktoré umožňujú dôchodcom vytvárať pravidelný príjem bez toho, aby predávali svoje portfóliá,“ uviedol Prudential Global Investment Management’s 2016 v správe o starnutí.

Napríklad – jeden pán držal akcie do svojich 80. Rokov, napriek potrebe vytvárať príjmy, pretože sa chcel ubezpečiť, že jeho majetok vydrží po celú dobu odchodu do dôchodku. Pre neho bolo jednoduchšie generovať príjem orezaním ziskov atď.

Nie každý to však cíti rovnako. Niektorí chcú vedieť, že aj keď sú držiteľmi akcií, stále generujú príjem prostredníctvom dividend.

Ak ste v tomto tábore, tento rebríček akcií s výplatou dividend by vám mal pomôcť pri budovaní portfólia, ktoré generuje príjmy.

ročný graf Brookfield Asset Management, zdroj: GOOGLE

Brookfield Asset Management (BAM:NYSE)

Výnos z dividend: 1%

Jedným z najjasnejších generálnych riaditeľov v Severnej Amerike je CEO spoločnosti Brookfield Asset Management (NYSE: BAM) – Bruce Flatt. 18 rokov prevádzkoval správu alternatívnych aktív a vybudoval ich do masívnej spoločnosti s viac ako 500 miliardami dolárov v spravovaných aktívach, ktoré pokrývajú dôležité a rastúce triedy aktív, ktoré zahŕňajú nehnuteľnosti, obnoviteľné zdroje energie a infraštruktúru.

Nedávno začal byť menej presvedčený o ekonomike a pripravuje firmu na prípadnú recesiu.

„V tomto hospodárskom cykle sme takmer 11 rokov. Nemyslím si, že ekonomické cykly boli zrušené, “povedal Bruce Flatt v novembri. „Na úverových trhoch, na akciových trhoch dôjde k narušeniu. Náš pohľad je, že keď ste v prostredí, ktoré je robustnejšie ako to, čo by ste inak mohli mať v priemernom prostredí, mali by ste byť opatrní. Takže máme viac hotovosti v našich súvahách. “

Brookfield investuje svoj vlastný kapitál, pokračuje v ceste, kam iní nejdú a generuje nadmerné zisky pre seba a svojich klientov. Je to víťazný vzorec.

ročný graf VF Corp., zdroj: GOOGLE

VF Corp. (VFC:NYSE)

Výnos z dividend: 2,3%

VF (NYSE: VFC) je najviac známa pre tri značky: The North Face, Timberland a Vans. Vans bol v posledných niekoľkých rokoch skutočným motorom rastu a ďalšie dva poskytovali silnú podporu.

Aj keď v máji 2019 spoločnosť pokračovala v zužovaní zamerania tým, že oddelila svoje pomalšie rastúce džínsové značky Lee a Wrangler do samostatnej spoločnosti, naďalej obmedzuje počet značiek, ktoré vlastní.

23. januára spoločnosť VF oznámila svoje výsledky za tretí štvrťrok, ktoré zahŕňali upravený zisk na akciu vo výške 1,23 dolárov a tržby vo výške 3,38 miliardy dolárov. Investori bohužiaľ očakávali tržby vo výške 3,43 miliardy dolárov.

A čo je horšie, jej usmernenie o predaji za štvrtý štvrťrok sa znížilo z 11,8 miliárd na 11,75 miliárd dolárov. Revízia prišla v hrozný deň pre trhy, obchodovanie s VFC sa znížilo o viac ako 10%.

V 3. štvrťroku 2019 spoločnosť Vans zaznamenala nárast tržieb o 13%. Pre porovnanie – North Face mal zisk 8% a Timberland pokles 4%.

Cieľ spoločnosti (z dlhodobého hľadiska) je, že spoločnosť VF bude viac orientovaná na spotrebiteľa a maloobchod sa zameria na aktívne, outdoorové a pracovné značky, ktoré budú zamerané na rast.

ročný graf US Bancorp, zdroj: GOOGLE

US Bancorp (USB:NYSE)

Výnos z dividend: 3%

Warren Buffett má rád bankové akcie. Z 10 najvýznamnejších majetkových účastí Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.A, NYSE: BRK.B) sú bankové akcie až štyri (respektíve šesť, ak rátate aj American Express (NYSE: AXP) a Goldman Sachs (NYSE: GS)).

US Bancorp so sídlom v Minneapolise (NYSE: USB) je 8. najväčší holding v Buffettovom portfóliu s trhovou hodnotou 7,2 miliárd dolárov.

Banka, ktorá má na celkových aktívach 495 miliárd dolárov, 15. januára vykázala veľmi slabý štvrtý štvrťrok. Zatiaľ čo čistý úrokový výnos medziročne klesol o 2,9% na 3,21 miliardy dolárov, jej neúrokové výdavky poklesli o 3,7%. Ak prirátame o niečo vyššie rezervy na úverové straty, dostaneme príjem pred zdanením o 14,2% nižší ako v predchádzajúcom roku.

Čistá úroková marža, ktorá predstavuje rozdiel medzi úrokovými výnosmi a úrokovými nákladmi vydelenými priemernými výnosovými aktívami, sa v štvrtom štvrťroku v porovnaní s minulým rokom znížila o 23 bázických bodov na 2,92% a v porovnaní s druhým štvrťrokom o 10 bázických bodov.

Hoci by čistá úroková marža mala byť v ideálnom prípade vyššia ako 3%, skutočnosť, že by sa bankové fúzie a akvizície mohli zahriať v roku 2020, naznačuje, že USB by mala myslieť na odkúpenie.

Medzitým si užite dividendový výnos 3,1%.

ročný graf Healthpeak Properties, zdroj: GOOGLE

Healthpeak Properties (PEAK)

Výnos z dividend: 4%

Dôvera v investovanie do nehnuteľností, ktorá sa predtým volala HCP Inc., vlastní a buduje nehnuteľnosti v oblasti zdravotnej starostlivosti pre spoločnosti zaoberajúce sa životnými vedami, lekárske kancelárie a bývanie pre seniorov.

Spoločnosť PEAK, ktorá v súčasnosti poskytuje 4%, vznikla v roku 1985 a bola vybraná na zaradenie do S&P 500 v marci 2008. Od tej doby jej akcie vzrástli o 28%. Pridajte k tomu zdravú dividendu a máte pekné dlhodobé držanie.

Podľa prieskumu S&P Global Market Intelligence by skutočnosť, že spoločnosť PEAK znížila počet domov pre seniorov, ktoré vlastní, aby poskytla väčšiu rovnováhu medzi tromi oblasťami nehnuteľností určených na zdravotnú starostlivosť, mala začať dosahovať lepšie výnosy v roku 2020 a neskôr.

V skutočnosti Healthpeak teraz generuje dve tretiny svojich príjmov z lekárskych ordinácií a prírodných vied, čím poskytuje oveľa iné podnikanie ako pred desiatimi rokmi.

ročný graf BCE, zdroj: GOOGLE

BCE (BCE:TSE)

Výnos z dividend: 5%

Jedna z dvoch kanadských akcií v tomto rebríčku je BCE (NYSE: BCE) – najväčšia kanadská komunikačná spoločnosť.

Pôvodne nazývaná Bell Canada z dôvodu podnikania v oblasti káblových telefónov, dnes tento segment predstavuje iba 15% z jej celkových výnosov. Bezdrôtová sieť poskytuje najviac – 37%, nasledovných 36% – internet a televízia a napokon má na mediálnom trhu podiel zvyšných 12% predaja.

Za posledný rok dosiahla spoločnosť BCE celkový výnos 19,2%, čo je viac ako dvojnásobok oproti jej telekomunikačným partnerom a mierne vyššie ako celkový kanadský trh.

Do roku 2020 bude pre investorov s príjmami príťažlivá najmä skutočnosť, že pravdepodobne zvýši svoju dividendu pomocou 65% až 75% svojho voľného peňažného toku, aby zaistila, že bude naďalej vyplácať 5,1%-ný dividendový výnos.

„Spoločnosť BCE má dlhú históriu zvyšovania dividend a mám podozrenie, že dividendy sa v januári opäť zvýšia. Ak tak urobia, kúpte si ju, pretože to je najlepší náznak toho, že manažment je spokojný s tým, kde sa firma nachádza a kam ide. A myslím si, že všetky analytické odhady, vrátane mojich, ukazujú, čo všetko môžete získať,“uviedol koncom decembra hlavný investičný riaditeľ spoločnosti Croft Financial – Richard Croft.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár