10 akcií s vysokou mesačnou dividendou

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Ropa

Časť druhá

Prajete si niekedy, aby sa vaše dividendy vyplácali mesačne, a nie štvrťročne?

Pre investorov zameraných na príjem, ktorí pokrývajú svoje mesačné výdavky výnosom z dividend, by to určite bola výhodná možnosť.

Takéto akcie na kúpu skutočne existujú. V skutočnosti sú bežnejšie, než si mnohí investori myslia. Nie sú nijak obmedzované a ich základný príjem sa riadi veľmi bežnými obchodnými modelmi. Vyzerajú rovnako ako ich štvrťročné náprotivky.

Prinášame prehľad desiatich vysoko výnosných akcií s mesačnými dividendami, ktoré sa dajú kúpiť a všetky sú z rôznych odvetví a sektorov. Niektoré sú dokonca veľmi známe mená.

Vo všetkých prípadoch je tiež v dohľadnej budúcnosti k dispozícii atraktívna mesačná výplata. 

Solar Senior Capital (SUNS)

Výnos z dividend: 8%

ročný graf SOLAR SENIOR CAPITAL, zdroj: GOOGLE

Nenechajte sa zmiasť menom. Solar Senior Capital (NASDAQ:SUNS) sa špecializuje na poskytovanie kapitálu pre solárny priemysel. Je to ďalšia spoločnosť na rozvoj podnikania a podobne ako Prospect a Capitala je vysoko diverzifikovaná z hľadiska vystavenia priemyslu. Existuje však pozoruhodný rozdiel medzi spoločnosťou Solar Senior Capital a jej kolegami z BDC. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na zabezpečené pôžičky súkromných spoločností stredného trhu v súkromnom vlastníctve, ktoré ich lepšie umiestnia. Kompromisom pre bezpečnosť je výnos. Solar Senior vypláca iba 8% aktuálnej ceny akcie ako anualizovaná dividenda. Platí to a verne to spĺňa od roku 2011.

Gladstone Investment (GAIN)

Výnos z dividend: 6%

ročný graf GLADSTONE INVESTMENT, zdroj: GOOGLE

Gladstone Investment (NASDAQ:GAIN) je spoločnosť zameraná na rozvoj podnikania, ale je iná ako väčšina ostatných BDC (a ako akékoľvek iné akcie mesačných dividend, o ktorých sa diskutuje v tomto zozname). Zatiaľ čo väčšina týchto investičných spoločností sa snaží poskytovať pôžičky, Gladstone sa v konečnom dôsledku zameriava na získanie menších, ale zrelých spoločností. Ide však o riskantnú jazdu. Na konci roku 2018 spoločnosť minula svoj štvrťročný odhad ziskov a za to zaplatili akcionári. GAIN minulý rok stratila asi 12,4% svojej hodnoty a minula svoj odhad príjmov za druhý kvartál. 

Cross Timbers Royalty Trust (CRT)

Výnos z dividend: 11,4%

ročný graf CROSS TIMBERS ROYALTY TRUST, zdroj: GOOGLE

V súčasnosti je to veľmi zriedkavé, ale investície do licenčných poplatkov za ropu a plyn sú stále prítomné a stále ponúkajú dividendové príjmy. Investícia do spoločnosti Cross Timbers je predovšetkým investíciou do nehnuteľností na ťažbu ropy a plynu, ktoré sa nachádzajú v Texase, Oklahome a Novom Mexiku. Áno, kolísavá cena ropy a zemného plynu môže mať vplyv na hranicu dôvery, aj keď nie tak, ako by ste si mohli myslieť. Spoločnosť je zapojená iba do výroby zavedených a prevádzkových vrtov a priamo nepreberá drahé riziko prieskumu.

Global Net Lease (GNL)

Výnos z dividend: 10,7%

ročný graf GLOBAL NET LEASE, zdroj: GOOGLE

Global Net Lease (NYSE:GNL) je ďalším REIT, ktorý „funguje“ predovšetkým na komerčnom trhu. Vlastní nehnuteľnosti v Spojených štátoch a Európe a prenajíma pre kvalitných nájomcov, ako sú FedEx, Family Dollar a ING Bank, spoločnosti, ktoré spoľahlivo zaplatia nájomné. Globálny lízing prináša na stôl trochu zvratu, ktorý mu umožňuje výplaty vo výške 10,7%. Taktiež získava väčšinu svojich nehnuteľností na prenájom prostredníctvom dojednania nazývaného „vrátenie predaja“. Zjednodušene povedané, spätný nájom umožňuje spoločnosti vlastniacej nehnuteľnosť uvoľniť hodnotu nehnuteľností predajom priestoru, ktorý vlastní, prenajímateľovi, ako je Global Net Lease, a potom zostať v tomto priestore ako nájomca. Je to výhodný scenár, pretože prenajímateľ má veľkú infúziu hotovosti a spoločnosť Global Net Lease nájde nájomcu jednoducho.

Horizon Technology Finance (HRZN)

Výnos z dividend: 9,7%

ročný graf HORIZON TECHNOLOGY FINANCE, zdroj: GOOGLE

Ako už názov napovedá, Horizon Technology Finance (HRZN:NASDAQ) poskytuje kapitál mladým, nadchádzajúcim technologickým útvarom. Je tiež silne zapojená do rozvoja spoločností zaoberajúcich sa biológiou a biotechnológiou. Do jej portfólia patria biotechnologické názvy ako AccuVein a Celsion, spolu s tradičnými technickými hráčmi ako je napríklad spoločnosť Control Scan a hráč komunikačných technológií Xtera. Jej výsledky sú rovnako nevyspytateľné, ako by ste očakávali od hlavných názvov technológií, ale oplatí sa ísť za divočinou. Horizon priniesla 9,57% za svoju súčasnú cenu a nemala žiadne trvalé problémy s vyplácaním dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár