10 akcií s vysokou mesačnou dividendou

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality Služby

Prvá časť

Prajete si niekedy, aby sa vaše dividendové akcie vyplácali mesačne, nie štvrťročne?

Pre investorov zameraných na dividendový príjem, ktorí pokrývajú svoje mesačné výdavky výnosom z dividend, by to určite bola výhodná možnosť.

Takéto akcie skutočne existujú. V skutočnosti sú bežnejšie, než si mnohí investori uvedomujú. Rovnako nie sú obmedzení a ich základný príjem sa riadi veľmi bežnými obchodnými modelmi. Vyzerajú rovnako ako ich štvrťročné náprotivky.

Na pozadí tohto je tu prehľad desiatich vysoko výnosných akcií s mesačnými dividendami, ktoré sa dajú kúpiť z rôznych odvetví a sektorov. Niektoré sú známe, iné menej. Niektoré sa dlhšie neobjavili. A nakoniec, mnohí  sa od hospodárskeho poklesu odrazili z dna.

Vo všetkých desiatich prípadoch je však v dohľadnej budúcnosti k dispozícii atraktívna mesačná výplata. 

päťročný graf Capitala Finance, zdroj: GOOGLE

Capitala Finance

Výnos z dividend: 28,4%

Capitala Finance (NASDAQ:CPTA) poskytuje kapitál predovšetkým menším spoločnostiam prostredníctvom kombinácie pôžičiek a kapitálových investícií. Jej priemerné financovanie sa pohybuje medzi 10 až 50 miliónmi dolárov, čo investorom ponúka príležitosť zapojiť sa do príležitostí malých spoločností, ktoré by inak neboli k dispozícii.

Sila spoločnosti Capitala je jej rozmanitosť. Vlastní podiely v spoločnostiach z maloobchodného, ​​biotechnologického, priemyselného, ​​technologického a spotrebiteľského priemyslu.

Jej poslednou investíciou bola časť spoločnosti zaoberajúcej sa anatómiou ľudstva s názvom Visible Body, ktorá pomáha študentom medicíny a opatrovateľom lepšie porozumieť tomu, ako ľudské telo fyzicky zapadá do seba. Viac ako to, Capitala Finance teraz vynáša 40,4%.

päťročný graf Stellus Capital Investment, zdroj: GOOGLE

Stellus Capital Investment

Výnos z dividend: 15,77%

Stellus Capital Investment (NYSE:SCM) môžete tiež pridať do svojho zoznamu akcií s mesačnými dividendami.

Rovnako ako Capitala Finance, aj Stellus je kategorizovaná ako spoločnosť na rozvoj podnikania. A rovnako ako Capitala sa Stellus zameriava na takzvaný „stredný trhový“ sektor, ktorý môže byť príliš veľký alebo príliš riskantný pre tradičné pôžičky, ale príliš malý na to, aby získaval prostriedky zverejňovaním.

Do jej portfólia patrí distribútor potravín GoodSource Solutions, poskytovateľ produktov pre domáce zdravie Compass Health a softvérový biznis Valued Relationships Inc.

Je pravdepodobne o niečo menej riskantná ako Capitala v tom, že väčšina jej investícií je do spoločností, ktoré v súčasnosti prinášajú (veľmi) pozitívnu EBITDA. Kompromis je nižší dividendový výnos.

päťročný graf AGNC Investment, zdroj: GOOGLE

AGNC Investment 

Výnos z dividend: 12,14%

AGNC Investment (NASDAQ:AGNC) je investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností (REIT) zameraná predovšetkým na vývoj hypotekárneho portfólia.

Väčšinu hypoték, ktoré vlastní, tvoria vládne korporácie ako je Fannie Mae a Freddie Mac. Ide o menej rizikový prístup k zvyšovaniu mesačného príjmu, aj keď stále efektívny.

AGNC v súčasnosti vďaka sklzu akcií za posledný rok priniesla 12,14%.

Tento pokles bol vo veľkej miere spôsobený obavami, že rastúce úrokové sadzby by narušili budúce peňažné toky spoločnosti AGNC Investment, keďže sa predpokladá, že vyššie úrokové sadzby majú tendenciu narušiť celkovú úverovú aktivitu. To je však pravdivé len čiastočne. Vyššie sadzby dokážu hypotéku skôr lepšie splácať ako poškodiť, ak je dôvodom zvyšovania sadzieb silná ekonomika.

päťročný graf Whitestone REIT, zdroj: GOOGLE

Whitestone Reit

Výnos z dividend: 7,06%

Mimochodom, REIT sú fondy, ktoré umožňujú jednotlivcom likvidný prístup k investíciám do nehnuteľností, ktoré by inak neboli dostupné pre väčšinu retailových investorov. 

Spoločnosť Whitestone Reit (NYSE:WSR) vlastní portfólio nehnuteľností zameraných na spotrebiteľa, predovšetkým v bohatších štvrtiach, a poskytuje priestor spoločnostiam odolným voči elektronickému obchodu, ako sú Whole Foods Market, Verizon (bezdrôtová telefónna služba) a True Food Kitchen restaurant.

Je to vynikajúca stratégia, ako ukazuje jej viac ako 3%-ný percentný rast v rokoch 2016 až 2018.

Dividendový výnos spoločnosti Whitestone je 7,06%, čo nie je najvyššie z pozorovaných mesačných dividendových akcií, aj keď ide o solídny výnos v porovnaní s rizikovými akcionármi.

päťročný graf Prospect Capital, zdroj: GOOGLE

Prospect Capital

Výnos z dividend: 17,27%

Nie je to najväčšia spoločnosť na rozvoj podnikania na svete, ale Prospect Capital (NASDAQ:PSEC) je stále jednou z najznámejších.

Jej portfólio obsahuje niekoľko známych mien, ako napríklad JD Power, Capstone Logistics, ACE Cash Express a video-mediálna spoločnosť Cinedigm.

Trh a analytici nemajú prečo podceňovať skutočný potenciál Prospect Capital. Spoločnosť splnila, resp. prekročila, odhady ziskov v štyroch zo svojich posledných piatich štvrťrokov. Medzi tým a jej koncovým výnosom z dividend 17,27% môže byť PSEC rozumným rizikom.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár