10 akcií s vysokou mesačnou dividendou

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Priemysel Reality Služby Technológie

Druhá časť

Prajete si niekedy, aby sa vaše dividendové akcie vyplácali mesačne, nie štvrťročne?

Pre investorov zameraných na dividendový príjem, ktorí pokrývajú svoje mesačné výdavky výnosom z dividend, by to určite bola výhodná možnosť.

Takéto akcie skutočne existujú. V skutočnosti sú bežnejšie, než si mnohí investori uvedomujú. Rovnako nie sú obmedzení a ich základný príjem sa riadi veľmi bežnými obchodnými modelmi. Vyzerajú rovnako ako ich štvrťročné náprotivky.

Na pozadí tohto je tu prehľad desiatich vysoko výnosných akcií s mesačnými dividendami, ktoré sa dajú kúpiť z rôznych odvetví a sektorov. Niektoré sú známe, iné menej. Niektoré sa dlhšie neobjavili. A nakoniec, mnohí  sa od hospodárskeho poklesu odrazili z dna.

Vo všetkých desiatich prípadoch je však v dohľadnej budúcnosti k dispozícii atraktívna mesačná výplata. 

päťročný graf Solar Senior Capital, zdroj: GOOGLE

Solar Senior Capital

Výnos z dividend: 11,88%

Nenechajte sa zmiasť menom. Solar Senior Capital (NASDAQ:SUNS) sa špecializuje na poskytovanie kapitálu pre solárny priemysel.

Je to ďalšia spoločnosť na rozvoj podnikania a podobne ako Prospect a Capital je vysoko diverzifikovaná z hľadiska vystavenia priemyslu.

Existuje však pozoruhodný rozdiel medzi spoločnosťou Solar Senior Capital a jej kolegami.

Organizácia sa zameriava predovšetkým na zabezpečené pôžičky súkromných spoločností stredného trhu v súkromnom vlastníctve, ktoré ich lepšie umiestnia, ak nič iné, na zachovanie kapitálu.

Kompromisom pre bezpečnosť je výnos. Solar Senior vypláca iba 8% aktuálnej ceny akcie ako anualizovanú dividendu. Od roku 2011 dividendu pravidelne zvyšuje.

päťročný graf Gladstone Investment, zdroj: GOOGLE

Gladstone Investment

Výnos z dividend: 8,36%

Gladstone Investment (NASDAQ:GAIN) je spoločnosť zameraná na rozvoj podnikania, ale je iná ako väčšina ostatných v tomto zozname.

Zatiaľ čo väčšina týchto investičných spoločností sa snaží poskytovať pôžičky, Gladstone sa v konečnom dôsledku zameriava na získanie menších, ale zrelých spoločností.

Ide však o riskantnejšiu ponuku. Na konci roku 2018 spoločnosť minula svoj štvrťročný odhad ziskov a cenu zaplatili akcionári. GAIN minulý rok stratila asi 12,4% svojej hodnoty a minula svoj odhad príjmov za druhý kvartál. 

päťročný graf Cross Timbers Royalty Trust, zdroj: GOOGLE

Cross Timbers Royalty Trust

Výnos z dividend: 16,5%

V súčasnosti je to relatívne zriedkavý typ, ale investície do licenčných poplatkov za ropu a plyn sú tu stále a stále majú pekné dividendové príjmy. Cross Timbers Royalty Trust (NYSE:CRT) je jedným zo známych mien v odvetví.

Investícia do spoločnosti Cross Timbers je predovšetkým investíciou do nehnuteľností na ťažbu ropy a zemného plynu, ktoré sa nachádzajú v Texase, Oklahome a Novom Mexiku. Áno, kolísavá cena ropy a zemného plynu môže mať vplyv na dôveru, aj keď nie tak, ako by ste si mohli myslieť.

Organizácia je zapojená iba do výroby zavedených a prevádzkových vrtov a priamo nepreberá drahé riziko prieskumu.

ročný graf Global Net Lease, zdroj: GOOGLE

Global Net Lease

Výnos z dividend: 11,72%

Global Net Lease (NYSE:GNL) je ďalšou REIT, ktorá slúži predovšetkým komerčným trhom.

Vlastní nehnuteľnosti v Spojených štátoch a Európe a prenajíma si kvalitných nájomcov, ako sú FedEx, Family Dollar a ING Bank, organizácie, ktoré sú spoľahlivé a bez väčších problémov dokážu zaplatiť nájomné.

Väčšinu svojich nehnuteľností na prenájom získava prostredníctvom dojednania nazývaného „spätný predaj“ – odkúpenie.

Zjednodušene povedané, odkúpenie umožňuje spoločnosti vlastniacej nehnuteľnosť uvoľniť hodnotu nehnuteľností predajom priestoru, ktorý vlastní, prenajímateľovi, ako je Global Net Lease, a potom zostať v tomto priestore ako nájomca. Je to výhodný scenár, pretože prenajímateľ má veľkú infúziu hotovosti a spoločnosť Global Net Lease už nájde nájomcu.

päťročný graf Horizon Technology Finance, zdroj: GOOGLE

Horizon Technology Finance

Výnos z dividend: 12,85%

Ako už názov napovedá, Horizon Technology Finance (HRZN:NASDAQ) poskytuje kapitál mladým, nadchádzajúcim technologickým spoločnostiam, aj keď to nie je striktné.

Je tiež silne zapojená do rozvoja biologických a biotechnologických spoločností.

Do jej portfólia patria biotechnologické spoločnosti ako AccuVein a Celsion, spolu s Control Scan a spoločnosťou Xtera.

Jej výsledky sú rovnako nevyspytateľné, ako by ste očakávali od technológií, ale oplatí sa za tým ísť. Horizon nemala žiadne trvalé problémy s vyplácaním dividend.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár