10 akcií s vysokou mesačnou dividendou

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Reality Služby

Časť prvá

Prajete si niekedy, aby sa vaše dividendy vyplácali mesačne, a nie štvrťročne?

Pre investorov zameraných na príjem, ktorí pokrývajú svoje mesačné výdavky výnosom z dividend, by to určite bola výhodná možnosť.

Takéto akcie na kúpu skutočne existujú. V skutočnosti sú bežnejšie, než si mnohí investori myslia. Nie sú nijak obmedzované a ich základný príjem sa riadi veľmi bežnými obchodnými modelmi. Vyzerajú rovnako ako ich štvrťročné náprotivky.

Prinášame prehľad desiatich vysoko výnosných akcií s mesačnými dividendami, ktoré sa dajú kúpiť a všetky sú z rôznych odvetví a sektorov. Niektoré sú dokonca veľmi známe mená.

Vo všetkých prípadoch je tiež v dohľadnej budúcnosti k dispozícii atraktívna mesačná výplata. 

Capitala Finance (CPTA)

Výnos z dividend: 11,7%

ročný graf CAPITALA FINANCE, zdroj: GOOGLE

Capitala Finance (NASDAQ:CPTA) poskytuje kapitál predovšetkým menším spoločnostiam prostredníctvom kombinácie pôžičiek a kapitálových investícií. Jej priemerné financovanie sa pohybuje medzi 10 až 50 miliónmi dolárov, čo investorom ponúka príležitosť zapojiť sa do príležitostí malých spoločností, ktoré by inak neboli k dispozícii. Sila spoločnosti Capitala je v jej rozmanitosti. Vlastní podiely v spoločnostiach z maloobchodného, ​​biotechnologického, priemyselného, ​​technologického a spotrebiteľského priemyslu. Jej poslednou investíciou bola časť spoločnosti zaoberajúcej sa anatómiou ľudstva s názvom Visible Body, ktorá pomáha študentom medicíny a opatrovateľom lepšie porozumieť tomu, ako ľudské telo fyzicky zapadá do seba. Capitala Finance teraz prináša 11,7%.

Stellus Capital Investment (SCM)

Výnos z dividend: 9,4%

ročný graf STELLUS CAPITAL INVESTMENT, zdroj: GOOGLE

Do zoznamu tiež pridajte Stellus Capital Investment (NYSE:SCM), ak hľadáte pravidelný mesačný príjem. Rovnako ako Capitala Finance, aj Stellus je kategorizovaný ako spoločnosť na rozvoj podnikania. A rovnako ako Capitala sa Stellus zameriava na takzvané „stredné trhové“ ponuky, ktoré môžu byť príliš veľké alebo príliš riskantné pre tradičné pôžičky, ale príliš malé na to, aby získali finančné prostriedky zverejnením. Do jej portfólia patrí distribútor potravín GoodSource Solutions, poskytovateľ produktov pre domáce zdravie Compass Health a spoločnosť s obchodným softvérom Valued Relationships Inc. Je pravdepodobne o niečo menej riskantné ako Capitala v tom, že väčšina jej investícií je do spoločností, ktoré v súčasnosti prinášajú (veľmi) pozitívnu EBITDA. 

AGNC Investment (AGNC)

Výnos z dividend: 10,7%

ročný graf AGNC INVESTMENT, zdroj: GOOGLE

AGNC Investment (NASDAQ:AGNC) je investičná spoločnosť v oblasti nehnuteľností, REIT, zameraná predovšetkým na vývoj hypotekárneho portfólia. Väčšinu hypoték, ktoré vlastní, tvoria vládou sponzorované spoločnosti, ako je Fannie Mae a Freddie Mac. Ide o menej rizikový prístup k zvyšovaniu mesačného príjmu, aj keď stále efektívny. AGNC v súčasnosti dosahuje vďaka obratu akcií za posledný rok 10,7%. Tento pokles bol vo veľkej miere spôsobený obavami, že rastúce úrokové sadzby by narušili budúce peňažné toky spoločnosti AGNC Investment, keďže sa predpokladá, že vyššie úrokové sadzby majú tendenciu obmedzovať celkovú úverovú aktivitu. To je iba čiastočne presné. Vyššie sadzby dokážu hypotéku REIT skôr lepšie splácať ako poškodiť, ak je dôvodom zvyšovania sadzieb silná ekonomika.

Whitestone REIT (WSR)

Výnos z dividend: 8,5%

ročný graf WHITESTONE REIT, zdroj: GOOGLE

Mimochodom, REIT sú akokeby „fondy peňazí“, ktoré umožňujú jednotlivcom likvidný prístup k investíciám do nehnuteľností, ktoré by inak neboli dostupné pre väčšinu retailových investorov. A portfólio hypoték je sotva jediný spôsob, ako vytvoriť REIT. Príkladom je Whitestone REIT (NYSE:WSR). Spoločnosť Whitestone vlastní portfólio nehnuteľností zameraných na spotrebiteľa, predovšetkým v bohatších štvrtiach, a poskytuje priestor spoločnostiam odolným voči elektronickému obchodu, ako sú Whole Foods Market, Verizon (bezdrôtová telefónna služba) a True Food Kitchen restaurant. Je to vynikajúca stratégia, ako ukazuje jej viac ako 3% -ný percentuálny rast od roku 2016 do roku 2018. Dividendový výnos spoločnosti Whitestone je 8,5%, čo nie je najvyšší z tohto zoznamu mesačných dividendových akcií, aj keď ide o solídny výnos v porovnaní s rizikom.

Prospect Capital (PSEC)

Výnos z dividend: 11%

ročný graf PROSPECT CAPITAL, zdroj: GOOGLE

Nie je to najväčšia spoločnosť na rozvoj podnikania na svete, ale Prospect Capital (NASDAQ:PSEC) je stále jednou z najznámejších. Do jej portfólia patrí niekoľko známych mien, ako napríklad JD Power, Capstone Logistics, ACE Cash Express a video mediálna spoločnosť Cinedigm. Je to rozmanitosť, ktorá občas pomohla vyhladiť spodnú hranicu BDC, keď by to inak mohlo byť nevyspytateľné. V každom prípade môže trh a analytici podceňovať skutočný potenciál Prospectu. Spoločnosť splnila, respektíve prekročila, odhady ziskov v štyroch zo svojich posledných piatich štvrťrokov. Medzi tým a jej koncovým výnosom z dividend vo výške 11% môže byť PSEC rozumným rizikom.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

1 thought on “10 akcií s vysokou mesačnou dividendou

Pridaj komentár