10 akciových titulov pre druhé kolo koronavírusovej pandémie

Akcie Americké akcie Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Prvá vlna pandémie choroby covid-19 spojená s reštriktívnymi opatreniami vlád priniesla na trhy extrémnu volatilitu a paniku. Vďaka podpore ekonomiky od centrálnych bánk a vlád sa však nálada na trhoch veľmi rýchlo zlepšila. Druhá vlna pandémie nie je vôbec vylúčená (niekto o nej hovorí už teraz) a firmy, ktoré sa novým podmienkam prispôsobia najlepšie, z nej môžu ťažiť dlhodobo.

Pandémia zmenila fungovanie ekonomiky v tom zmysle, že niektoré odvetvia, ako sú kultúra, pohostinstvá a ďalšie, prakticky zrušila (snáď dočasne), ale pre iné je príležitosťou. Jednou z oblastí, na ktoré bude mať pravdepodobne dlhodobý vplyv (už teraz sa hovorí o novom normále), je pracovný trh a možnosti práce z domu.

Mnoho ľudí chápe možnosť práce z domu ako výhodu, nemusia sa ale radovať dlho. Ak sa stane práca z domu novým normálom, nebude to trvať dlho a firmy budú zamestnanca hľadať inde ako na domácich trhoch, kde môžu byť drahí.

Je možno ešte skoro hovoriť o outsourcingu práce z domu vo veľkom, ale nie je od veci sa porozhliadnuť po firmách, ktoré z presunu práce domov môžu ťažiť.

päťročný graf Universal Technical Institute, zdroj: GOOGLE

Universal Technical Institute (UTI:NYSE)

Ďalšia firma zameraná na vzdelávanie a školenia, tentoraz ale v oblasti manuálnych zručností. Z webu spoločnosti je jasné, že manuálna zručnosť stále nie je na škodu. Po ľuďoch, ako sú elektrikári, montéri, opravári výťahov alebo technici veterných turbín, je stále veľký dopyt. Väčšina mileniálov nedokáže ani vymeniť koleso na aute, po zručných ľuďoch teda bude dopyt.

päťročný graf Chegg, zdroj: GOOGLE

Chegg (CHGG:NYSE)

Americká akademická sféra sa stala niečím, čo neslúži ani študentom, ani univerzitám, pretože je skrátka príliš zahustená. Návrat takzvaných modrých golierov je za dverami, obroda manuálnej práce však nepríde zo dňa na deň, a tak firma, ktorá pomáha študentom dostať sa k študijným materiálom za rozumné ceny, má stále potenciál. Domáce vzdelávanie je navyše stále aktuálnejšou témou.

päťročný graf Sturm Ruger, zdroj: GOOGLE

Sturm Ruger (RGR:NYSE)

Od vzdelávania k zbraniam. Situácia, kedy sa protesty proti rasizmu v niektorých oblastiach posunuli do fázy protestov proti polícii všeobecne, je potreba niektorých ľudí kúpiť si zbraň celkom pochopiteľná. Pred pandémiou išlo vzhľadom na situáciu v USA skôr o kontroverzný titul, v posledných týždňoch išlo naopak o jednu z najžiadanejších akcií.

päťročný gtraf Arlo Technologies, zdroj: GOOGLE

Arlo Technologies (ARLO:NYSE)

Jediný titul v zozname, ktorý od začiatku roka pomerne výrazne stráca. Výrobca bezpečnostných kamier ale môže mať lepšiu budúcnosť, než sa teraz zdá. Platí u neho to isté čo v prípade Sturm Ruger, bezpečnosť je žhavá horúca téma. Nie každý (Američan) chce vlastniť zbraň, a tak sa chce zabezpečiť inak. Kamery pritom často fungujú ako odstrašujúci prostriedok.

Zdroj: investicniweb

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár