10 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby Zdravotníctvo

Tretia časť

Existujú dva typy dividendových akcií – tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné výplaty dividend (často sa označujú ako dividendoví aristokrati) a tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné dividendy o dvojciferné percentá. 

Rob Carrick s pomocou Toma Connollyho zostavili zoznam akcií, ktoré priniesli 10-ročný anualizovaný rast dividend o 7,2%.

Prečo 7,2%? 

Je to suma rastu, ktorú potrebujete na základe “Rule of 72” – 72 vydelené 7,2% sa rovná 10– počet rokov rastu potrebných na zdvojnásobenie výplaty dividend spoločnosti. 

Medzitým tu je 10 dividendových akcií, ktoré pravdepodobne urobia to isté:

  • Masco (NYSE:MAS)  
  • Rollins (NYSE:ROL) 
  • Moelis & Company (NYSE:MC) 
  • Tractor Supply (NASDAQ:TSCO)
  • Victory Capital (NASDAQ:VCTR) 
  • GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) 
  • T. Rowe Price (NASDAQ:TROW)  
  • S&P Global (NYSE:SPGI) 
  • Open Text (NASDAQ:OTEX)
  • FirstService (NASDAQ:FSV)

Dividendový výnos: 1,36%

trojročný graf Victory Capital, zdroj. GOOGLE

Victory Capital (VCTR:NASDAQ)

Victory Capital je spoločnosť stojaca za VictoryShares a ETF, ako je VictoryShares Nasdaq Next 50 ETF (NASDAQ: QQQN). 

Ak však spoločnosť pre správu aktív so sídlom v San Antoniu bude naďalej poskytovať štvrťročné výsledky, ako tomu bolo v 4. štvrťroku 2020, budeme sa s ňou musieť oveľa viac zoznámiť a to veľmi rýchlo. 

Spoločnosť ukončila fiškálny rok 2020 s 136,4 miliardami dolárov v správe aktív (AUM), čo je o 33% viac ako pred rokom. Súčasťou tohto zvýšenia bola akvizícia spoločnosti USAA Asset Management v roku 2019.

Záverom je, že Victory v roku 2020 vygenerovala rekordne upravený čistý príjem vo výške 285,5 milióna dolárov, čo je o 48% viac ako pred rokom. V rámci tlačovej správy o zisku za štvrtý štvrťrok predstavenstvo spoločnosti Victory Capital oznámilo zvýšenie svojej štvrťročnej dividendy o 29% – na 9 centov za akciu. Je to tretí nárast spoločnosti za rok.

Dividendový výnos: 5,76%

päťročný graf GlaxoSmithKline, zdroj: GOOGLE

GlaxoSmithKline (GSK:NYSE)

Každý, kto trpí bolesťami chrbta alebo kĺbov, je pravdepodobne oboznámený s Voltarenom, jedným z mnohých produktov spoločnosti GlaxoSmithKline vyrobených divíziou spotrebných výrobkov pre zdravie, ktoré sa v auguste 2019 zlúčilo s podnikaním v oblasti spotrebiteľskej starostlivosti spoločnosti Pfizer (NYSE: PFE). Plánuje oddelenie spoločného podniku do vlastnej samostatnej spoločnosti. 

Okrem Voltarenu vyrába napríklad Polident, Otrivin, Advil, Tums, Centrum a mnoho ďalších. Keď GSK oddelí svoje podnikanie v oblasti zdravotníckych produktov pre spotrebiteľov, bude sa zameriavať na farmaceutické výrobky a vakcíny. 

GSK 3. februára informovala o svojich celoročných výsledkoch. Zahŕňali medziročný 3%-ný nárast tržieb o 34,1 miliárd eur (41,3 miliárd dolárov) a FCF o 5,4 miliárd eur (6,6 miliárd dolárov), čo je o 7% viac ako v roku 2019. 

Čo sa týka dividendy, je to taký mix.

Aj keď spoločnosť počnúc výplatou v decembri 2020 zvýšila svoju štvrťročnú výplatu o 15% z 0,1746 dolárov na akciu na 0, 2008 dolárov, uviedla tiež, že nezvýši celkové výplaty dividend v roku 2021 z toho, čo vyplatila v roku 2020. 

Zaradili sme ju na zoznam dividendových akcií, pretože by mala investorom poskytnúť oveľa lepší vstupný bod na nákup jej akcií. V tomto bode je to jednoznačná hodnotová voľba.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár