10 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Technológie

Štvrtá časť

Existujú dva typy dividendových akcií – tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné výplaty dividend (často sa označujú ako dividendoví aristokrati) a tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné dividendy o dvojciferné percentá. 

Rob Carrick s pomocou Toma Connollyho zostavili zoznam akcií, ktoré priniesli 10-ročný anualizovaný rast dividend o 7,2%.

Prečo 7,2%? 

Je to suma rastu, ktorú potrebujete na základe “Rule of 72” – 72 vydelené 7,2% sa rovná 10– počet rokov rastu potrebných na zdvojnásobenie výplaty dividend spoločnosti. 

Medzitým tu je 10 dividendových akcií, ktoré pravdepodobne urobia to isté:

  • Masco (NYSE:MAS)  
  • Rollins (NYSE:ROL) 
  • Moelis & Company (NYSE:MC) 
  • Tractor Supply (NASDAQ:TSCO)
  • Victory Capital (NASDAQ:VCTR) 
  • GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) 
  • T. Rowe Price (NASDAQ:TROW)  
  • S&P Global (NYSE:SPGI) 
  • Open Text (NASDAQ:OTEX)
  • FirstService (NASDAQ:FSV)

Dividendový výnos: 2,51%

päťročný graf T.Rowe Price, zdroj: GOOGLE

T. Rowe Price (TROW:NASDAQ)

T. Rowe Price je jednou zo štyroch spoločností na našom zozname dividendových akcií poskytujúcich finančné služby. Táto spoločnosť so sídlom v Baltimore 10. februára oznámila, že zvyšuje svoju štvrťročnú dividendu o 20% na 1,08 dolárov na akciu, čo je 35. rok po sebe. To z nej robí dividendového aristokrata. Ročná výplata vo výške 4,32 dolárov predstavuje primeraných 2,7%. 

28. januára spoločnosť T. Rowe Price vykázala tržby za 4. štvrťrok 2020 vo výške 1,73 miliárd dolárov, čo je o 18% viac ako pred rokom, zatiaľ čo upravený zisk na akciu vzrástol o 42%, čo je viac ako pred rokom.

Bol to dobrý rok pre investičného manažéra z hľadiska zhromažďovania aktív. V roku 2020 dosiahol čistý prílev klientov výšku 5,6 miliárd dolárov, čím ukončil rok so spravovanými aktívami v objeme 1,47 bilióna dolárov. Jej priemerný spravovaný majetok v roku 2020 vzrástol o 12,5%. 

Spoločnosť skončila v roku 2020 bez dlhov s hotovosťou 6,2 miliárd dolárov a investíciami do produktov T.Rowe Price. To je nárast z 5,6 miliárd dolárov o rok skôr. Pokiaľ ide o dlhodobé investície, T. Rowe Price by sa mala páčiť investorom zameraných na dividendový príjem.

Dividendový výnos: 0,89%

päťročný graf S&P Global, zdroj: GOOGLE

S&P Global (SPGI:NYSE)

Nie je to prvýkrát, čo sme si vybrali S&P Global ako akciu na kúpu kvôli rastúcej dividende. Od apríla 2020 je to až 26%, čo je úctyhodná, ak nie veľkolepá, návratnosť za 10 mesiacov.

27. januára spoločnosť oznámila, že zvyšuje svoju štvrťročnú dividendu o 15% zo 67 centov na 77 centov. S&P Global vyplácala dividendy každý rok od roku 1937 a zvýšila svoju ročnú dividendu počas 48 po sebe nasledujúcich rokov. 

V roku 2020 spoločnosť SPGI vrátila akcionárom 1,8 miliárd dolárov, z toho 645 miliónov dolárov na dividendy a 1,16 miliardy dolárov na spätné odkúpenie akcií, čo počas pandémie nebolo nijakým zlom. 

„Zvyšovanie dividendy demonštruje našu dôveru a optimizmus v pokračujúcu silu našej tvorby peňažných tokov a finančnej pozície,“ uviedol Douglas L. Peterson, generálny riaditeľ spoločnosti S&P Global. „Vrátenie hotovosti akcionárom zostáva základným kameňom nášho návrhu hodnoty pre akcionárov.“ 

Má veľmi atraktívny výnos FCF 4,2% na základe TTM FCF 3,49 miliárd dolárov a podnikovú hodnotu 82,34 miliárd dolárov.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár