10 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Služby Technológie

Piata časť

Existujú dva typy dividendových akcií – tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné výplaty dividend (často sa označujú ako dividendoví aristokrati) a tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné dividendy o dvojciferné percentá. 

Rob Carrick s pomocou Toma Connollyho zostavili zoznam akcií, ktoré priniesli 10-ročný anualizovaný rast dividend o 7,2%.

Prečo 7,2%? 

Je to suma rastu, ktorú potrebujete na základe “Rule of 72” – 72 vydelené 7,2% sa rovná 10– počet rokov rastu potrebných na zdvojnásobenie výplaty dividend spoločnosti. 

Medzitým tu je 10 dividendových akcií, ktoré pravdepodobne urobia to isté:

  • Masco (NYSE:MAS)  
  • Rollins (NYSE:ROL) 
  • Moelis & Company (NYSE:MC) 
  • Tractor Supply (NASDAQ:TSCO)
  • Victory Capital (NASDAQ:VCTR) 
  • GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) 
  • T. Rowe Price (NASDAQ:TROW)  
  • S&P Global (NYSE:SPGI) 
  • Open Text (NASDAQ:OTEX)
  • FirstService (NASDAQ:FSV)

Dividendový výnos: 1,63%

päťročný graf OpenText, zdroj: GOOGLE

Open Text (OTEX:NASDAQ)

Open Text je jedna z dvoch kanadských spoločností v tomto zozname. Je to cloudová softvérová spoločnosť, ktorej produkty a riešenia pomáhajú spravovať a využívať ich informácie. 

Minulý rok nebol k akcionárom láskavý. Akcie Open Text vygenerovali 52-týždňový celkový výnos iba 2,5%, čo je hlboko pod úrovňou jej rivalov softvérových aplikácií, ktorí za minulý rok získali 55,8%. 

Najnovšia správa o hospodárskych výsledkoch však priniesla nádej. Okrem meny, spoločnosť vykázala v 2. štvrťroku 2021 opakujúce sa príjmy vo výške 674 miliónov dolárov, čo je o 19,5% viac ako pred rokom. Jej voľný hotovostný tok bol zároveň o 46,5% vyšší – 275 miliónov dolárov. Jej voľný hotovostný tok na báze TTM je 1,07 miliárd dolárov s výnosom FCF 6,9% na základe podnikovej hodnoty 15,5 miliárd dolárov. 

4. februára spoločnosť Open Text oznámila, že jej dividenda z marca 2021 bude 0,2008 dolárov na akciu, čo je o 15% viac ako pred rokom. 

Dividendový výnos: 0,36%

päťročný graf FirstService, zdroj: GOOGLE

FirstService (FSV:NASDAQ)

FirstService je druhou z kanadských výberov dividendových akcií. Je poskytovateľom správy bytových nehnuteľností a realitných služieb.

4. februára spoločnosť FirstService oznámila, že zvyšuje štvrťročnú dividendu o 10% z 0,15 dolárov na 0,165 dolárov. Ročná platba 66 centov prináša úbohých 0,4%. Nebude vám však ľúto vlastniť jej akcie. Získala päťročný anualizovaný celkový výnos 32,8%, čo je takmer trojnásobok návratnosti na amerických trhoch ako celku. 

Zvýšenie dividendy prináša už piaty rok po sebe (bola zvýšená o 10% aj viac).

Medzi najdôležitejšie udalosti fiškálneho roku 2020 patrí 15%-ný nárast výnosov na 2,77 miliárd dolárov, zatiaľ čo jej upravený zisk na akciu sa medziročne zvýšil o 15% na 3,46 dolárov.

„Tento rok sme ukončili veľmi silným štvrtým štvrťrokom, ktorý bol do veľkej miery spôsobený organickým rastom,“ uviedol výkonný riaditeľ Scott Patterson. „Sme hrdí na našu výkonnosť v priebehu roka 2020, ktorá demonštruje silu a stabilitu tvárou v tvár pandémii a tešíme sa na využitie našich rastových príležitostí pri zlepšovaní životného prostredia.“ Môže to byť najlepšia dividenda vo vašom hľadáčiku a je k dispozícii.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár