10 dividendových akcií zvyšujúcich výplaty

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor

Prvá časť

Existujú dva typy dividendových akcií – tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné výplaty dividend (často sa označujú ako dividendoví aristokrati) a tie, ktoré každoročne zvyšujú svoje ročné dividendy o dvojciferné percentá. 

Rob Carrick s pomocou Toma Connollyho zostavili zoznam akcií, ktoré priniesli 10-ročný anualizovaný rast dividend o 7,2%.

Prečo 7,2%? 

Je to suma rastu, ktorú potrebujete na základe “Rule of 72” – 72 vydelené 7,2% sa rovná 10– počet rokov rastu potrebných na zdvojnásobenie výplaty dividend spoločnosti. 

Medzitým tu je 10 dividendových akcií, ktoré pravdepodobne urobia to isté:

  • Masco (NYSE:MAS)  
  • Rollins (NYSE:ROL) 
  • Moelis & Company (NYSE:MC) 
  • Tractor Supply (NASDAQ:TSCO)
  • Victory Capital (NASDAQ:VCTR) 
  • GlaxoSmithKline (NYSE:GSK) 
  • T. Rowe Price (NASDAQ:TROW)  
  • S&P Global (NYSE:SPGI) 
  • Open Text (NASDAQ:OTEX)
  • FirstService (NASDAQ:FSV)

Dividendový výnos: 0,98%

päťročný graf Masco, zdroj: GOOGLE

Masco (MAS:NYSE)

Pre globálneho lídra v oblasti výrobkov pre rekonštrukcie domácnosti a stavebných výrobkov, ktorého značkami sú Behr Paint, Delta faucety a Endless Pools, bolo podnikanie viac než dobré.

9. februára michiganská spoločnosť oznámila, že zvyšuje svoju ročnú dividendu o 68% z 56 centov na 94 centov, počnúc výplatou v 2. štvrťroku 2021. Spoločnosť tiež okamžite oznámila nový program spätného odkúpenia akcií v hodnote 2 miliárd dolárov. 

„Očakávané zvýšenie dividendy, ktoré sme dnes oznámili, spolu s novým povolením na spätné odkúpenie akcií za 2 doláre, zdôrazňuje našu silnú finančnú pozíciu a dôveru predstavenstva v našu budúcnosť,“ uviedol generálny riaditeľ Keith Allman. 

V posledných rokoch Masco kraľoval boomu pre oblasť domácich majstrov s cieľom dosiahnuť päťročný anualizovaný celkový výnos 17,3% do 12. februára. 

S koncovým 12-mesačným voľným hotovostným tokom vo výške 840 miliónov dolárov má výnos FCF 5,3% na základe hodnoty podniku (15,8 miliárd dolárov).

Dividendový výnos: 0,95%

päťročný graf Rollins, zdroj: GOOGLE

Rollins (ROL:NYSE)

Je to jeden z najväčších svetových poskytovateľov služieb boja proti škodcom. 

ROL sa nachádza v skupine 10 najlepších akcií, ktoré by mali byť v každom dôchodkovom portfóliu. Odvtedy je vyšší o 224%, a to nezahŕňa ani dividendy. 

Vo fiškálnom roku 2020 Rollins zvýšil tržby a príjmy o 7,2% a 13,3%. Po zohľadnení rozdelenia 3 na 2 (10. decembra 2020) predstavenstvo spoločnosti Rollins 26. januára oznámilo, že od vyplatenia vo februári 2021 zvýši svoju štvrťročnú dividendu oproti 4. štvrťroku 2020 o 50% – na 8 centov. 

Spoločnosť vyplatila dividendy v roku 2020 vo výške 161 miliónov dolárov, čo je nárast zo 154 miliónov v roku 2019. Spoločnosť odkúpila len veľmi málo svojich akcií. V rokoch 2017 až 2019 odkúpila vlastné akcie iba za 28 miliónov dolárov, pričom sa rozhodla väčšinu svojej voľnej hotovosti použiť na dividendy a akvizície. 

Rollins má 12-mesačný voľný hotovostný tok (FCF) vo výške 380 miliónov dolárov. To dokazuje výnos FCF 2% na základe podnikovej hodnoty 18,8 miliárd dolárov. Nie je to lacné v rámci súčasnej ceny, ale časom prinesie nadpriemerný celkový výnos (príjem z dividend plus zhodnotenie kapitálu).

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár