10 dlhodobých akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Druhá časť

Nedávno sa objavil článok o 20-ročnej výkonnosti Toronto-Dominion Bank (NYSE:TD), jednej z najväčších kanadských bánk. Bolo by zaujímavé zistiť, či existujú akcie na nákup, ktoré budú z dlhodobého hľadiska lepšie ako TD.

V nasledujúcom článku predstavíme 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov.

Akcie TD majú za posledných 15 rokov (do 25. októbra) celkový ročný výnos 9,63%. Budeme hľadať 10 mien, ktorým sa za posledných 15 rokov darilo lepšie a počas nasledujúcich 15 by sa im malo dariť.

Tu je 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov:

  • Nvidia (NASDAQ:NVDA)
  • Nike (NYSE:NKE)
  • Comcast (NASDAQ: CMCSA)
  • Estee Lauder (NYSE:EL)
  • S&P Global (NYSE:SPGI)
  • Sherwin-Williams (NYSE:SHW)
  • Cintas (NASDAQ: CTAS)
  • Sun Communities (NYSE:SUI)
  • Texas Pacific Land (NYSE:TPL)
  • Simulations Plus (NASDAQ:SLP)

Sú to hlavne spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy. Aj keď možno nie tak dlho, ako je 25 rokov, ktoré sú potrebné na to, aby boli súčasťou dividendových aristokratov.

Dividendový výnos: 1,99%

päťročný graf Comcast, zdroj: GOOGLE

Comcast (CMCSA:NASDAQ)

Trhová kapitalizácia: 246,7 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 10,6 %
Dividendový výnos: 1,9 %

Comcast sa nebojí rozkolísať loď. Káblová spoločnosť nechala na konci septembra vypršať platnosť zmluvy o vysielaní s MSG Network, pretože sa domnieva, že sieť žiada príliš veľa peňazí za hry New York Rangers a Knicks, ktoré nikto nepozerá.

Podľa CNBC interné údaje Comcastu ukazujú, že priemerný zákazník Comcastu, ktorý dostal MSG, sledoval za posledný rok približne 10 z 240 dostupných hier.

V auguste Comcast oznámil, že bude partnerom ViacomCBS (NASDAQ:VIAC,NASDAQ:VIACA) v Európe s cieľom spustiť SkyShowtime, streamovaciu službu, ktorá bude streamovať obsah od oboch spoločností vo viac ako 20 európskych krajinách vrátane Španielska, Portugalska a Holandska. SkyShowtime bude k dispozícii pre viac ako 90 miliónov domácností.

„Naša nová streamovacia služba SkyShowtime bude spájať to najlepšie z USA a Európy s ikonickými značkami a prvotriednou zábavou pre milióny spotrebiteľov na viac ako 20 nových trhoch v Európe,“ uviedla Dana Strong, generálna riaditeľka skupiny Sky, vo svojej tlačovej správe o novej službe.

Aktuálny 12-mesačný FCF spoločnosti Comcast je 13,88 miliardy dolárov. To je dobré pre výnos FCF (5,6%) a maržu FCF (2,7%).

Dividendový výnos: 0,65%

päťročný graf Estee Lauder, zdroj: GOOGLE

Estee Lauder (EL:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 119,3 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 20,8 %
Dividendový výnos: 0,6 %

Estee Lauder je akcia s dobrým výkonom. Zdá sa, že na spoločnosť vždy niečo tlačí – počas Covid-19 bol segment cestovateľského maloobchodu spoločnosti zasiahnutý nedostatkom ľudí cestujúcich cez letiská – napriek tomu naďalej rastie predaj.

Vo fiškálnom roku 2006 (koniec 30. júna) mala Estee Lauder ročné tržby vo výške 6,46 miliardy dolárov a prevádzkový príjem 619,6 milióna dolárov. Vo fiškálnom roku 2021 boli jej tržby 16,22 miliardy dolárov a prevádzkový príjem 2,62 miliardy dolárov. To je 6,3%-ný zložený ročný rast tržieb a 10,1% CAGR prevádzkového príjmu.

Možno sa to nezdá veľa, ale z roka na rok to prináša neuveriteľný nárast hodnoty pre akcionárov. Podľa Inequality.org bohatstvo rodiny Lauderovcov vzrástlo z 1,6 miliardy dolárov v roku 1983 na 40 miliárd dolárov v roku 2020.

Je dôležité poznamenať, že súčasný generálny riaditeľ Fabrizio Freda bol generálnym riaditeľom už v roku 2012. Vo vrcholovej funkcii je teda viac ako 12 rokov. Dôslednosť sa vypláca.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár