10 dlhodobých akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel

Tretia časť

Nedávno sa objavil článok o 20-ročnej výkonnosti Toronto-Dominion Bank (NYSE:TD), jednej z najväčších kanadských bánk. Bolo by zaujímavé zistiť, či existujú akcie na nákup, ktoré budú z dlhodobého hľadiska lepšie ako TD.

V nasledujúcom článku predstavíme 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov.

Akcie TD majú za posledných 15 rokov (do 25. októbra) celkový ročný výnos 9,63%. Budeme hľadať 10 mien, ktorým sa za posledných 15 rokov darilo lepšie a počas nasledujúcich 15 by sa im malo dariť.

Tu je 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov:

  • Nvidia (NASDAQ:NVDA)
  • Nike (NYSE:NKE)
  • Comcast (NASDAQ: CMCSA)
  • Estee Lauder (NYSE:EL)
  • S&P Global (NYSE:SPGI)
  • Sherwin-Williams (NYSE:SHW)
  • Cintas (NASDAQ: CTAS)
  • Sun Communities (NYSE:SUI)
  • Texas Pacific Land (NYSE:TPL)
  • Simulations Plus (NASDAQ:SLP)

Sú to hlavne spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy. Aj keď možno nie tak dlho, ako je 25 rokov, ktoré sú potrebné na to, aby boli súčasťou dividendových aristokratov.

Dividendový výnos: 0,65%

päťročný graf S&P Global, zdroj: GOOGLE

S&P Global (SPGI:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 107,8 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 14,6 %
Dividendový výnos: 0,7 %

Ak sa pozriete na 10-ročný výnos S&P Global v porovnaní s jeho 15-ročným výnosom, všimnete si, že jeho ročný výnos sa medzi rokmi 2006 a 2011 takmer zdvojnásobil. Od roku 2011 je priemerný ročný výnos 27,3%.

Čo sa stalo za tých päť rokov, čo urýchlilo rast?

Krátka odpoveď je – aktívny investori. Jana Partners a Ontario Teachers‘ Pension Plan prinútili spoločnosť rozdeliť sa na dva samostatné podniky v roku 2011. Kým však McGraw-Hill stihol svoje rozdelenie dokončiť, McGraw-Hill Education bol predaný spoločnosti Apollo Global Management (APO:NYSE) za 2,5 miliardy dolárov v novembri 2012.

McGraw-Hill sa premenoval na McGraw-Hill Financial. Neskôr sa z nej stala S&P Global v apríli 2016. Zvyšok, ako sa hovorí, je história.

Od 12. septembra 2011, kedy bolo oznámené, že McGraw-Hill sa rozdeľuje na dve spoločnosti, akcie vzrástli o 816%. Je to pozitívny dôkaz, že aktivisti urobili niečo veľi pozitívne.

Dividendový výnos: 0,62%

päťročný graf Sherwin-Williams, zdroj: GOOGLE

Sherwin-Williams (SHW:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 83,2 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 20,7 %
Dividendový výnos: 0,7 %

Niet pochýb o tom, že Sherwin-Williams ťažil z desaťročného boomu cien nehnuteľností. Skúste predať svoj dom bez nového náteru zvnútra aj zvonku.

V roku 2009 Sherwin-Williams ukončil rok s tržbami vo výške 7,09 miliardy dolárov. V roku 2020 mala tržby 18,36 miliardy dolárov, čo je viac ako dvojnásobok. Ešte dôležitejšia je skutočnosť, že jej zisky vzrástli päťnásobne zo 436 miliónov dolárov na 2,04 miliardy dolárov.

29 analytikov pokrývajúcich SHW jej pridelilo hodnotenie „overweight“ s cieľovou cenou 312,50 dolárov, teda pod úrovňou, v ktorej sa momentálne obchoduje. Je však možné, že spoločnosť do konca roka dodá jeden alebo dva katalyzátory, ktoré analytikov odsunú z ich skeptických postojov.

Aktuálny 12-mesačný voľný peňažný tok (FCF) Sherwin-Williams je 3,22 miliardy dolárov. To je dobré pre výnos FCF (3,9%) a maržu FCF (15,4%).

Nie je to lacné, ale za kvalitu si musíte priplatiť.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár