10 dlhodobých akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor

Štvrtá časť

Nedávno sa objavil článok o 20-ročnej výkonnosti Toronto-Dominion Bank (NYSE:TD), jednej z najväčších kanadských bánk. Bolo by zaujímavé zistiť, či existujú akcie na nákup, ktoré budú z dlhodobého hľadiska lepšie ako TD.

V nasledujúcom článku predstavíme 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov.

Akcie TD majú za posledných 15 rokov (do 25. októbra) celkový ročný výnos 9,63%. Budeme hľadať 10 mien, ktorým sa za posledných 15 rokov darilo lepšie a počas nasledujúcich 15 by sa im malo dariť.

Tu je 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov:

  • Nvidia (NASDAQ:NVDA)
  • Nike (NYSE:NKE)
  • Comcast (NASDAQ: CMCSA)
  • Estee Lauder (NYSE:EL)
  • S&P Global (NYSE:SPGI)
  • Sherwin-Williams (NYSE:SHW)
  • Cintas (NASDAQ: CTAS)
  • Sun Communities (NYSE:SUI)
  • Texas Pacific Land (NYSE:TPL)
  • Simulations Plus (NASDAQ:SLP)

Sú to hlavne spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy. Aj keď možno nie tak dlho, ako je 25 rokov, ktoré sú potrebné na to, aby boli súčasťou dividendových aristokratov.

Dividendový výnos: 0,86%

päťročný graf Cintas, zdroj: GOOGLE

Cintas (CTAS)

Trhová kapitalizácia: 44,5 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 17,3 %
Dividendový výnos: 0,9 %

Je neuveriteľné si myslieť, že spoločnosť dodávajúca firemné uniformy, koberčeky, toaletné potreby, súpravy prvej pomoci, produkty protipožiarnej ochrany a mnohé ďalšie by sa ukázala byť päťhviezdičkovou investíciou.

Ale presne to Cintas bol a bude – víťazná akcia. Od začiatku roka je to nárast o 22,5%, čo je o niečo lepšie ako na celom americkom trhu.

Úspech spoločnosti v minulosti je nepopierateľný. Za posledných 52 rokov vzrástol predaj a upravený zisk na akciu, pričom priemerný organický rast dosiahol 6% a dvojciferný rast EPS.

V nasledujúcich rokoch plánuje zvýšiť svoj organický rast v stredných až vysokých jednociferných číslach, pričom zvýši svoje prevádzkové marže medzi 20% a 30% a vytvorí silné FCF.

Jeho TTM FCF je 1,15 miliardy dolárov, čo je dobré pre maržu FCF 15,8%. Výnos FCF spoločnosti vo výške 2,6% je nízky, ale je opodstatnený.

Dividendový výnos: 1,58%

päťročný graf Sun Communities, zdroj: GOOGLE

Sun Communities (SUI:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 22,9 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 13,6 %
Dividendový výnos: 1,7 %

Spoločnosť Sun Communities vlastní alebo spravuje 584 hotových nehnuteľností (MH), rekreačných vozidiel (RV) a prístavov v 38 štátoch USA, plus v Kanade a Portoriku.

Realitný investičný fond (REIT) existuje od roku 1975 a v roku 1993 vstúpil na burzu. Je popredným vlastníkom nehnuteľností MH, RV a marina v USA, rastie organicky a prostredníctvom akvizícií. Vytvára 52% svojich príjmov z bývania, 30% z obytných áut a zvyšok z prístavov.

Doteraz v roku 2021 investovala 1,1 miliardy dolárov do 11 komunít MH, 11 rezortov pre karavany a 14 prístavov. Aby akcie zostali „čerstvé“, predala aj šesť nehnuteľností MH za 162 miliónov dolárov.

S vysokou mierou obsadenosti takmer 97% a každoročným nárastom nájomného o 2 % až 4 % je stabilným zdrojom peňazí.

Od začiatku roka 2020 pridala približne 57 500 miest v 166 objektoch a prístavoch v cene 4,1 miliardy dolárov. Možnosť expanzie v mnohých jej nehnuteľnostiach zabezpečuje, že výnosy z prenájmu budú neustále rásť.

Je to inteligentná dlhodobá kúpa.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár