10 dlhodobých akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Technológie Zdravotníctvo

Piata časť

Nedávno sa objavil článok o 20-ročnej výkonnosti Toronto-Dominion Bank (NYSE:TD), jednej z najväčších kanadských bánk. Bolo by zaujímavé zistiť, či existujú akcie na nákup, ktoré budú z dlhodobého hľadiska lepšie ako TD.

V nasledujúcom článku predstavíme 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov.

Akcie TD majú za posledných 15 rokov (do 25. októbra) celkový ročný výnos 9,63%. Budem hľadať 10 mien, ktorým sa za posledných 15 rokov darilo lepšie a počas nasledujúcich 15 by sa im malo dariť.

Tu je 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov:

  • Nvidia (NASDAQ:NVDA)
  • Nike (NYSE:NKE)
  • Comcast (NASDAQ: CMCSA)
  • Estee Lauder (NYSE:EL)
  • S&P Global (NYSE:SPGI)
  • Sherwin-Williams (NYSE:SHW)
  • Cintas (NASDAQ: CTAS)
  • Sun Communities (NYSE:SUI)
  • Texas Pacific Land (NYSE:TPL)
  • Simulations Plus (NASDAQ:SLP)

Sú to hlavne spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy. Aj keď možno nie tak dlho, ako je 25 rokov, ktoré sú potrebné na to, aby boli súčasťou dividendových aristokratov.

Dividendový výnos: 0,88%

päťročný graf Texas Pacific Land, zdroj: GOOGLE

Texas Pacific Land (TPL:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 10,0 miliárd dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 28,7 %
Dividendový výnos: 0,9 %

S obchodovaním za 1 248 dolárov, v čase písania článku, je Texas Pacific jedným z najväčších vlastníkov pôdy v Texase.

Spoločnosť, ktorá existuje od roku 1888, vlastní viac ako 888 000 akrov v ropnej krajine západného Texasu. Zarába peniaze prenajímaním pôdy producentom ropy a plynu, čím znižuje generované príjmy.

Medziročnému rastu 80% sa darilo z dvoch dôvodov. Po prvé, ceny ropy sa zvýšili. Po druhé, v januári konvertovala na C-korporáciu z trustu, čím priviedla na rad oveľa viac inštitucionálnych investorov, ktorým je zakázané vlastniť trusty. Investori v súčasnosti vlastnia viac ako 56 % akcií spoločnosti.

Pokiaľ bude ropný priemysel životaschopný, Texas Pacific bude naďalej ťažiť z jeho usporiadania. A potom, keď fosílne palivá už nebudú súčasťou nášho života, pravdepodobne budú predávať veľké balíky ochotným kupcom.

Dividendový výnos: 0,51%

päťročný graf Simulations Plus, zdroj: GOOGLE

Simulations Plus (SLP:NASDAQ)

Trhová kapitalizácia: 836,9 milióna dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 25,5 %
Dividendový výnos: 0,5 %

Najmenšia zo spoločností na tomto zozname, Simulations Plus, sa datuje do roku 1996. Poskytuje vedecký softvér a konzultačné služby farmaceutickým spoločnostiam, ktoré využívajú ich služby a softvér na pokrok vo vývoji svojich liekov.

Ak Covid-19 investorom nepreukázal nič iné, je to to, že infraštruktúra zdravotnej starostlivosti potrebná na vykonávanie všetkej práce, ktorá prebieha za zatvorenými dverami v mene vedy, má obrovský rozsah.

Dlhoroční akcionári využili túto príležitosť.

V roku 2020 boli výnosy spoločnosti 41,6 milióna dolárov, čo generovalo prevádzkový zisk 11,6 milióna dolárov. Jeho hrubá a prevádzková marža sú značné. Pred desiatimi rokmi boli jeho ročné tržby 8,7 milióna dolárov s prevádzkovým ziskom 3,5 milióna dolárov.

Generálny riaditeľ Shawn O’Connor povedal o poslednom fiškálnom roku spoločnosti toto: „Veríme, že náš osvedčený obchodný model a zvyšujúci sa mix príjmov zo softvéru nám umožnia rast nášho hospodárskeho výsledku rýchlejšie a zároveň generovať silné peňažné toky na ďalšie posilnenie našej súvahy,“ uviedol O’Connor vo svojej tlačovej správe za štvrtý kvartál 2021.

V prípade akcií SLP, pomalý a stabilný vyhráva preteky. Očakávajte, že niekedy koncom roka 2022 presiahne trhovú kapitalizáciu 1 miliardy dolárov.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár