10 dlhodobých akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Prvá časť

Nedávno sa objavil článok o 20-ročnej výkonnosti Toronto-Dominion Bank (NYSE:TD), jednej z najväčších kanadských bánk. Bolo by zaujímavé zistiť, či existujú akcie na nákup, ktoré budú z dlhodobého hľadiska lepšie ako TD.

V nasledujúcom článku predstavíme 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov.

Akcie TD majú za posledných 15 rokov (do 25. októbra) celkový ročný výnos 9,63%. Budeme hľadať 10 mien, ktorým sa za posledných 15 rokov darilo lepšie a počas nasledujúcich 15 by sa im malo dariť.

Tu je 10 akcií na nákup na nasledujúcich 15 rokov:

  • Nvidia (NASDAQ:NVDA)
  • Nike (NYSE:NKE)
  • Comcast (NASDAQ: CMCSA)
  • Estee Lauder (NYSE:EL)
  • S&P Global (NYSE:SPGI)
  • Sherwin-Williams (NYSE:SHW)
  • Cintas (NASDAQ: CTAS)
  • Sun Communities (NYSE:SUI)
  • Texas Pacific Land (NYSE:TPL)
  • Simulations Plus (NASDAQ:SLP)

Sú to hlavne spoločnosti, ktoré vyplácajú dividendy. Aj keď možno nie tak dlho, ako je 25 rokov, ktoré sú potrebné na to, aby boli súčasťou dividendových aristokratov.

Dividendový výnos: 0,054%

päťročný graf Nvidia, zdroj: GOOGLE

Nvidia (NVDA:NASDAQ)

Trhová kapitalizácia: 617,9 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 28,7 %
Dividendový výnos: 0,1 %

Tesla nedávno vstúpila do biliónového klubu. Je to len piata spoločnosť kótovaná v USA, ktorá dosiahla trhovú kapitalizáciu tejto veľkosti.

Otázne je, či by sa aj Nvidia nemohla pripojiť ku klubu v roku 2022. V súčasnosti ju delí viac ako 380 miliárd dolárov od dosiahnutia 1 bilióna dolárov, čo by mohlo trvať ďalší silný rok na trhoch. Od začiatku roka je to do 26. októbra nárast o 89,4 %. Ak Nvidia poskytne rovnaký výkon v roku 2022, dosiahne 1 bilión dolárov a nejaké “drobné”.

Aj keby NVDA dosiahla trhovú kapitalizáciu 1 bilión dolárov až niekedy v roku 2023, niet pochýb o tom, že zostáva jednou z najlepších akcií na svete.

V júni sa obchodovala za 746,28 dolárov – NVDA sa 20. júla rozdelila na základe štyroch ku jednej.

Dividendový výnos: 0,73%

päťročný graf Nike, zdroj: GOOGLE

Nike (NKE:NYSE)

Trhová kapitalizácia: 259,3 miliardy dolárov
15-ročný ročný celkový výnos: 19,6 %
Dividendový výnos: 0,7 %

Od 27. októbra 2011 do 27. októbra 2021 vzrástli akcie Nike o 595%. Nike sa obchodovala za 4,4-násobok P/B, stále rástla dvojciferne a generovala vyššie prevádzkové marže. Dnes sa NKE obchoduje za 18,1-násobkom P/B. Investori by mali aj naďalej oceňovať Nike, keďže naďalej ostáva špičkovým podnikom.

Zdroj: investorplace 

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár