10 mesačne vyplácaných akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Reality

2. časť

Problém s kapitálovými výnosmi je v tom, že ak si ich chcete skutočne užiť, musíte predať svoje akcie. Krása dividendových akcií spočíva v tom, že si môžete užiť plody svojej investície bez toho, aby ste museli čokoľvek predávať. Predstavte si to skôr ako dojenie kravy ako jej využitie kvôli mäsu. Čo znie ako lepší dlhodobý plán pre vás?

Dividendové akcie môžu byť nedokonalé, pretože dividendy sa zvyčajne vyplácajú štvrťročne. Tento problém s tým spočíva v tom, že väčšina našich výdavkov býva mesačná, takže keď budete závislí od dividend, ktoré vám zaplatia účty, vždy existuje niečo medzi vašim príjmom a výdavkami. To môže z rozpočtu urobiť niečo náročné.

Našťastie existujú mesačné dividendové akcie a je ich skutočne dosť.

Ideme sa pozrieť na desať solídnych mesačných dividendových akcií na nákup. Mnohé z týchto mien sú populárne medzi príjmovými investormi, ale iné pre vás budú takmer určite nové. Dôležité je, že všetci majú dlhú históriu starostlivosti o svojich akcionárov prostredníctvom pravidelných mesačných dividend.

Main Street Capital

Výnos z dividend: 5,8%
Typ: Spoločnosť pre rozvoj podnikania

Prejdime do inej triedy aktív, ktorá zahŕňa mesačné akcie – spoločnosti na rozvoj podnikania (BDC).

Najlepšia vec, ktorá sa kedy stala BDC, bol kolaps bankového sektora v roku 2008. To vytvorilo vákuum, kedy boli BDC viac ako šťastní. BDC poskytujú financovanie malým a stredným trhovým spoločnostiam, ktoré sú príliš veľké na to, aby im slúžila banka, ale príliš malé na prístup na trhy cenných papierov a dlhopisov.

BDC sú podobné REIT v tom, že obidve majú osobitné daňové výhody. BDC ani REIT nie sú povinní platiť federálne dane z príjmu, pokiaľ vyplácajú väčšinu svojich príjmov ako dividendy. Obidva sektory teda vyplácajú dividendy vyššie, ako sú trhové ceny, vďaka čomu sú pre investorov v dôchodku veľmi atraktívne.

Z tohto pohľadu sa pozrime na spoločnosť Main Street Capital Corporation (NYSE:MAIN), jednu z najlepších BDC v tomto priestore. Spoločnosť MAIN investuje do spoločností vo svojom portfóliu majetkové aj dlhové investície a väčšina investícií je v rýchlo rastúcom regióne Sunbelt.

V bežných cenách vypláca MAIN pravidelnú dividendu 6%. Ale MAIN tiež vypláca polročné špeciálne dividendy viazané na jej ziskovosť.

ročný graf Prospect Capital, zdroj: GOOGLE

Prospect Capital

Výnos z dividend: 11,08%
Typ: Spoločnosť pre rozvoj podnikania

Namiesto toho, aby vyplácala nižšie pravidelné dividendy dopĺňa ich pravidelnými špeciálnymi dividendami, Prospect vypláca v podstate všetky svoje zisky vo svojej pravidelnej mesačnej dividende.

Spoločnosť sa tak v minulosti dostala do problémov, pretože musela znížiť svoju dividendu. Takže zatiaľ čo výnos Prospectu – 10,93% je lákavý, je to o niečo rizikovejšie BDC ako Main Street.

Prospect Capital (PSEC:NASADAQ) je zaujímavý nákup za dnešné ceny. Insideri spoločnosti vlastnia 17,4% akcií.

Vysoká úroveň vlastníctva insiderov alebo ich nákup v žiadnom prípade nezaručujú dobrú výkonnosť akcií. Určite to však motivuje vedenie, aby pracovalo v najlepšom záujme akcionárov, pretože veľká časť ich čistého majetku závisí od ich úspechu.

ročný graf Eaton Vance Limited Duration Income Fund, zdroj: GOOGLE

Eaton Vance Limited Duration Income Fund

Výnos z dividend: 9,48%
Typ: Uzavretý fond

Inflácia zostane relatívne utlmená, a je ťažké vidieť, ako inflácia skutočne prchá k životu. Ak sú všetky ostatné rovnaké, nízka inflácia by mala znamenať nízke výnosy dlhopisov oveľa dlhšie.

Ale povedzme, že to tak nemusí byť. Nikdy nie je zlý nápad zaistiť svoje stávky určitým vystavením cenných papierov s pohyblivou úrokovou sadzbou. A práve tu vstupuje do činnosti fond Eaton Vance Ltd Duration Income Fund (NYSEMKT:EVV).

EVV je uzavretý fond, ktorý vlastní rozmanité výnosové investície s iba miernym úrokovým rizikom. Viac ako tretina jeho portfólia je investovaná do bankových úverov, ktoré majú vo všeobecnosti pohyblivé sadzby.

Ak teda sadzby stúpajú, mal by úrokový výnos, ktorý spoločnosť EVV dostáva z investícií do svojich bankových úverov, získať. Zvyšok portfólia je investovaný predovšetkým do krátkodobých dlhopisov a cenných papierov krytých aktívami.

Pri súčasných cenách pravdepodobne nezbohatnete rýchlo na EVV, ale ak hľadáte spoľahlivú mesačnú dividendu s potenciálom skromných kapitálových výnosov, potom je to solídna voľba.

ročný graf Cohen & Steers REIT and Preferred Income Fund, zdroj: GOOGLE

Cohen & Steers REIT and Preferred Income Fund, Inc. (RNP)

Výnos z dividend: 6,19%
Typ: Uzavretý fond

REIT sú jednými z najviac konzistentných producentov príjmov a sektor REIT je úrodnou pôdou pre mesačné dividendové akcie.

Cohen & Steers REIT and Preferred Income Fund (NYSE:RNP) je uzavretý fond, ktorý obchoduje s REITs a preferovanými akciami.

Portfólio RNP je rozdelené medzi REIT a preferované akcie. Preferovaná alokácia akcií mu prináša o niečo väčšie úrokové riziko ako ostatné akcie v tomto zozname, ale to je v poriadku. Toto riziko sa dividendou vykompenzovalo.

ročný graf UBS ETRACS Monthly Pay 2x Leveraged Mortgage REIT ETN, zdroj: GOOGLE

UBS ETRACS Monthly Pay 2x Leveraged Mortgage REIT ETN (MORL)

Výnos z dividend: 24,83%
Typ: Hypotekárny REIT ETN

Zatiaľ čo akciový REIT vlastní vlastné nehnuteľnosti, ako sú budovy alebo pozemky, hypotéka REIT vlastní hypotéky a hypotekárne deriváty. Stručne povedané, hypotéka REIT požičiava peniaze za krátkodobé sadzby a potom ich investuje do hypotekárnych cenných papierov s vyšším výnosom, čím zarába peniaze na spread.

Za posledných niekoľko rokov sa väčšina sektora hypotekárnych REIT obchoduje so zľavou v účtovnej hodnote. Pre toto odvetvie je to však neobvyklé, pretože má tendenciu obchodovať s pomerne značnou prémiou. Investori sú vo všeobecnosti ochotní zaplatiť za vysoké výnosy.

Odporúčame vám využiť túto cenu zakúpením UBS ETRACS Monthly Pay 2xLeveraged Mortgage REIT ETN (NYSEARCA:MORL), špekulatívne obchodovanou zmenkou, ktorá vám zdvojnásobí pohyb cien a zdvojnásobí výnos v tomto sektore. MORL vypláca dividendy mesačne a dosahuje výnos okolo 24,6%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.


Ohodnoť článok

Pridaj komentár