10 mesačne vyplácaných akcií

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Zdravotníctvo

1. časť

Problém s kapitálovými výnosmi je v tom, že ak si ich chcete skutočne užiť, musíte predať svoje akcie. Krása dividendových akcií spočíva v tom, že si môžete užiť plody svojej investície bez toho, aby ste museli čokoľvek predávať. Predstavte si to skôr ako dojenie kravy ako jej využitie kvôli mäsu. Čo znie ako lepší dlhodobý plán pre vás?

Dividendové akcie môžu byť nedokonalé, pretože dividendy sa zvyčajne vyplácajú štvrťročne. Tento problém s tým spočíva v tom, že väčšina našich výdavkov býva mesačná, takže keď budete závislí od dividend, ktoré vám zaplatia účty, vždy existuje niečo medzi vašim príjmom a výdavkami. To môže z rozpočtu urobiť niečo náročné.

Našťastie existujú mesačné dividendové akcie a je ich skutočne dosť.

Ideme sa pozrieť na desať solídnych mesačných dividendových akcií na nákup. Mnohé z týchto mien sú populárne medzi príjmovými investormi, ale iné pre vás budú takmer určite nové. Dôležité je, že všetci majú dlhú históriu starostlivosti o svojich akcionárov pomocou pravidelných mesačných dividend.

ročný graf Realty Income Corp, zdroj: GOOGLE

Realty Income

Výnos z dividend: 3,56%
Typ: Komerčné REIT

Spoločnosť Realty Income Corp (NYSE:O) sa označuje ako „spoločnosť s mesačnou dividendou“ a úprimne povedané, táto konzervatívna trustová investícia do retailových nehnuteľností (REIT) si zaslúži titul kráľa mesačných dividendových akcií. Príjem z nehnuteľností vyplatila svojim investorom 585 po sebe idúcich mesiacov a dokonca zvýšila svoju dividendu za 86 po sebe nasledujúcich štvrťrokov.

Akcie sa vždy budú považovať za rizikovejšie ako dlhopisy, ale príjem z nehnuteľností je približne rovnako blízko dlhopisu. Jej peňažné toky sú podporené dlhodobými prenájmami kvalitným nájomcom. Zaoberá sa zvyčajne maloobchodnými klientmi s vysokou návštevnosťou, ktoré sú väčšinou odolné voči recesii a voči „Amazon.com“.

ročný graf Stag Industrial, zdroj: GOOGLE

Stag Industrial

Výnos z dividend: 4,74%
Typ: Priemyselné REIT

Stag Industrial (NYSE:STAG) je REIT, o ktorom väčšina investorov nikdy nepočula.

„STAG“ znamená „akvizičná skupina pre jedného nájomcu“ a to celkom dobre predstavuje jej obchodný model. STAG získava nájomné nehnuteľnosti v priemyselnom a ľahkom výrobnom priestore. Typickým majetkom je sklad alebo malá továreň.

Spoločnosť STAG zaznamenala od svojho zverejnenia v roku 2011 explozívny rast. Na rozdiel od špinavého hotela alebo administratívnej budovy nevyžadujú priemyselné nehnuteľnosti spoločnosti STAG veľa z hľadiska údržby.

V bežných cenách je výnos STAG o niečo nižší ako 5%, čo je v súčasnosti slušný výnos pre REIT.

Ak nepotrebujete dividendu na bežné životné náklady, požiadajte svojho makléra, aby dividendy reinvestoval. O niekoľko rokov budete mať oveľa väčší počet podielov … a oveľa väčšiu mesačnú dividendu.

ročný graf LTC Properties Inc, zdroj: GOOGLE

LTC Properties

Výnos z dividend: 4,89%
Typ: Zdravotníctvo REIT

Spomedzi mesačných dividend má len málokto lepšie demografické vyhliadky ako LTC Properties Inc (NYSE:LTC).

V prípade, že by ste nemohli okamžite zistiť, čo LTC robí, dobre sa pozrite na jej symbol z burzy. „LTC“ je skratka pre „dlhodobú starostlivosť“ a to je presne to, čo poskytuje. V podstate celé portfólio nehnuteľností (200+) tvoria kvalifikované opatrovateľské a asistenčné zariadenia v 30 štátoch.

Zdravie a bývanie nie sú presne tie najzaujímavejšie trhy, ale majú stabilný a rastúci dopyt v dôsledku starnutia baby boomu. Viac ako 10 000 ľudí tohto baby boomu dosahuje už pomaly 65 rokov každý deň a táto generácia bude potrebovať stále viac zdravotných služieb s každým ďalším dňom. Demografické trendy sú teda určite na strane dlhodobej starostlivosti.

Dividendový výnos sa blíži ku 5%. Aj keď to nie je príliš vysoké číslo, nie je to zlé vzhľadom na nízke výnosy dostupné na dlhopisovom trhu.

LTC zďaleka nie je vzrušujúca, v skutočnosti je dosť nudná. V portfóliu mesačných dividend je však nuda v poriadku.

ročný graf EPR Properties, zdroj: GOOGLE

EPR Properties

Výnos z dividend: 6,17%
Typ: Komerčné REIT

Alternatívny maloobchod REIT EPR Properties (NYSE:EPR). Podobne ako v prípade LTC a STAG je názov EPR skratkou, ktorá predstavuje skratku „Entertainment Properties“.

EPR sa špecializuje na nepredvídateľné, netradičné aktíva vrátane nehnuteľností, ako sú golfové driving range, kiná, vodné parky, lyžiarske parky a súkromné ​​školy. EPR je tak atraktívna práve vďaka tejto podivnosti.

Premýšľajte o tom. Aby ste mohli úspešne investovať do týchto druhov nehnuteľností, musíte mať špecializované znalosti a má ich len veľmi málo manažérov. To dáva spoločnosti EPR konkurenčnú výhodu a umožňuje jej získať vyššie výnosy, ako by sa bežne dalo nájsť v tradičnejších vlastnostiach.

Zároveň je však divnou stránkou portfólia aj odbočka k mnohým správcom peňazí, ktorí sú zvyknutí analyzovať REIT v bytoch alebo kanceláriách. Je to spôsob, ako znížiť cenu akcie a poskytnúť atraktívny vstupný bod.

Okrem vysokého výnosu má EPR hodnotu ako portfólio diverzifikátorov portfólia. Ceny driving range alebo kín nie sú úzko korelované s cenami bytov alebo kancelárskych budov.

ročný graf Vereit Series F Preferred Stock, zdroj: GOOGLE

Vereit Series F Preferred Stock

Výnos z dividend: 6,70%
Typ: Preferované akcie REIT 

Okrem svojich bežných kmeňových akcií REIT často financujú svoje expanzívne projekty s dlhmi a s preferenčnými akciami. Ak nie ste oboznámení s triedou aktív, uprednostňované akcie sú niečo ako hybrid medzi kmeňovými akciami a dlhopismi.

Spoločnosť, ktorá vydáva preferované akcie, má flexibilitu vlastného imania. Ak vynecháte výplatu dividend, môžu sa vaši investori rozhnevať, ale s tým nemôžu veľa urobiť. Ale ak vynecháte platbu dlhopisu … dobre, v tom momente ste v omeškaní a vaši veritelia začnú krúžiť ako supi.

Aj keď preferencie vyzerajú ako kapitál emitenta, vyzerajú skôr ako dlhopisy pre investorov, ktorí dostávajú pevnú dividendu.

Toto nás privádza k preferovaným akciám Vereit Series F (NYSE:VER-PF). Vereit (NYSE:VER) je trojnásobný maloobchodný REIT, ktorý je dosť podobný Realty Income. Preferované akcie spoločnosti ako VEREIT platia atraktívny výnos a to mesačne.

Nie je pravdepodobné, že by ste týmto spôsobom dosiahli zisky z kapitálových výnosov, ale určite získate konzistentný tok mesačných príjmov. A ak ste v dôchodku alebo sa ku nemu blížite, to je presne to, čo potrebujete.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.


Ohodnoť článok

Pridaj komentár