10 najlepších akcií ESG v Dow-30

Akcie Americké akcie Dividendy

Environmentálne, sociálne a zopovedné investovanie (ESG) sa stáva pre akcionárov dôležitejším. Investori, ktorí venujú väčšiu pozornosť akciám ESG a počtu spoločností, ktoré informujú o CSR, stále rastú. 30 spoločností, ktoré sú súčasťou indexu Dow Jones Industrial Average, zverejňuje správy o sociálnej zodpovednosti podnikov (CSR).

Akcie ESG Rating Dow-30

10 najlepších akcií ESG v indexe Dow-30 je založených na hodnotení ESG od investičnej výskumnej spoločnosti MSCI. Táto firma udržiava ratingy MSCI ESG pre takmer 2 800 spoločností a je dobrým zdrojom pre investorov.

Hodnotenia MSCI ESG sa pohybujú od lídrov v odvetví (AAA, AA), cez priemerné (A, BBB, BB) až po zaostávajúce (B, CCC).

Z 30 spoločností Dow, MSCI zaraďuje 12 blue-chip akcií ako lídrov, ktorými sú:

zdroj: moneyinvestexpert.com

Väčšina spoločností Dow je hodnotená ako „priemerná“ na stupnici MSCI-ESG:

zdroj: moneyinvestexpert.com

10 najlepších akcií ESG v Dow-30

Keď sa pozrieme na top 10 najlepších akcií ESG v Dow-30, skombinujeme lídrov ESG s obľúbenými akciami analytikov na nákup. Toto poradie je založené na očakávaných ročných výnosoch, ktoré uviedli analytici Wallstreet.

Tieto výsledky sú uvedené v tabuľke nižšie:

zdroj: moneyinvestexpert.com

Zdroj: moneyinvestexpert

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár