10 najlepších akcií za posledné dva mesiace

Akcie Americké akcie Dividendy

Akcie skončili trochu nižšie, keď rastúce obavy z ďalších ekonomických škôd spôsobených pandémiou koronavírusu a náhleho ukončenia núdzových ekonomických programov ministerstvom financií vyvolali obavy investorov.

Tu sú najlepšie akcie v Dow za posledné dva mesiace podľa ich výkonnosti a percentuálnej zmene.

1. Boeing BA | Zvýšené o 6,69%

Spoločnosť Boeing (BA:NYSE), ktorá to mala ťažké od marca 2019 po smrteľných nehodách v Indonézii a Etiópii, nakoniec získala súhlas Federálneho úradu pre letectvo pre komerčné lety.

2. Dow Inc. DOW | Zvýšené o 5,31%

Chemický gigant Dow (DOW:NYSE) zaznamenal stratu v treťom štvrťroku, tak ako sa očakávalo, pretože pandémia koronavírusu naďalej ovplyvňovala dopyt po spracovaných materiáloch doma aj v zahraničí.

3. Nike NKE | Zvýšené o 3,66%

Spoločnosť Nike (NKE:NYSE) zvýšila dividendu o 12%. „Finančná sila spoločnosti Nike sa ukázala v minulom štvrťroku po tom, čo spoločnosť Nike oznámila medziročný nárast upraveného zisku na akciu o 10%,“ uviedol tím Action Alerts PLUS. „Zisky rastú rýchlejšie ako tržby prostredníctvom zrýchlenia cesty digitálnej transformácie a zameraním sa na zvýšenie predaja priamo spotrebiteľovi.“

4. Salesforce (CRM:NYSE) | Zvýšené o 3,42%

„S trhovým stropom vo výške 250 miliárd dolárov sa Salesforce pripája k partnerskej skupine softvéru Adobe, Intuit a Microsoft – všetci oddaní softvérového priemyslu, dominantné franšízy a lídri v príslušných doménach, ktorí vo väčšom rozsahu udržiavajú rast nad úrovňou trhu. Investori ich všetky oceňujú predovšetkým na základe P / E. Vzhľadom na súčasný rozsah Salesforce a rastovú stratégiu silne zahŕňajúcu fúzie a akvizície je pravdepodobné, že bude pravdepodobne potrebné ostrejšie zameranie na rast EPS, aby sa akcie odtiaľto dostali podstatne vyššie, “uviedol Jim Cramer.

5. Chevron CVX | Zvýšené o 3,32%

Investori sa hrnuli do akcií dopravy a energií po správach, že vyvíjajúca sa vakcína proti koronavírusu, ktorú vyrába Pfizer, bola v pokusoch v neskorom štádiu 90%-ne účinná. Minulý mesiac spoločnosť Chevron (CVX:NYSE) zaznamenala menšiu než očakávanú stratu v treťom štvrťroku, ale minula prognózy výnosov spoločnosti Street pri 30%-nom poklese svetových cien ropy.

6. Walt Disney DIS | Zvýšené o 1,96%

Spoločnosť Disney (DIS:NYSE) uviedla, že podľa medializovaných informácií zvažuje presunutie svojich plánovaných filmových vydaní do svojej streamovacej služby Disney + namiesto do kín, keďže prípadov Covid-19 pribúda. V novembri spoločnosť Disney zaznamenala svoju prvú štvrťročnú stratu za takmer dve desaťročia uprostred globálnej pandémie koronavírusu, ale tiež zaznamenala nárast popularity svojej streamovacej zábavnej služby Disney +.

7. Goldman Sachs (GS:NYSE) | Zvýšené o 1,95%

Jim Cramer pred niekoľkými týždňami v relácii Mad Money uviedol, že je mylná predstava, že banky by na tom boli horšie so zvoleným prezidentom Joeom Bidenom. Dodal, že banky za vlády Trumpa zápasili s ťažkosťami a preto Cramer navrhol nákup akcií spoločností Goldman Sachs (GS) a Morgan Stanley.

8. 3M MMM | Zvýšené o 1,83%

Minulý týždeň 3M (MMM:NYSE) zverejnila mierne spomalenie. Ako sa očakávalo, októbrové čísla rastu predaja naznačujú potenciálne pomalý štart do štvrtého štvrťroka pre túto priemyselnú skupinu.

9. JPMorgan Chase JPM | Zvýšené o 0,43%

V novembri klesla spoločnosť JPMorgan (JPM:NYSE), ktorá je na vrchole výročného rebríčka rady pre finančnú stabilitu od roku 2017, do skupiny s Citigroup Inc. a HSBC Holdings Plc v rovnakej rizikovej kategórii. Spoločnosť JP Morgan ťažila z nárastu výnosov z obchodov s obligáciami a obchodmi s dlhopismi uprostred pandémie, čo prispelo k prekvapivému zvýšeniu výnosov v treťom štvrťroku.

10. McDonald’s MCD | Zvýšené o 0,38%

Začiatkom tohto mesiaca spoločnosť McDonald’s (MCD:NYSE) uviedla, že vyvíja svoj vlastný rad rastlinných mäsových výrobkov. McDonald’s uviedol, že jeho nové rastlinné menu bude obsahovať umelé kurča a mäso na raňajky. Položky ponuky sa budú predávať pod hlavičkou spoločnosti Chicago McPlant.

Zdroj: thestreet

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár