10 najlepších dividendových akcií, ktoré môžete kúpiť za menej ako 10 dolárov

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Financie Reality Telekomunikácie Verejné služby

Prvá časť

Aj keď rastové mená na Wall Street takmer vždy priťahujú najväčšiu pozornosť, diverzifikácia je nadovšetko. Aj keď ste mladý investor so silnou averziou voči riziku, nikdy vás nezabolí, pokiaľ zvážite najlepšie dividendové akcie. Samozrejme, to je teraz trochu výzva, pretože intenzívne špekulácie na trhu vyvolali množstvo príležitostí. Napriek tomu stále nájdete pozoruhodne lacné akcie s peknými výplatami dividend.

Jednou z výhod zabezpečenia najlepších dividendových akcií vo vašom portfóliu je to, že majú tendenciu dosahovať lepšie výsledky počas poklesu cien. “Chcem byť opatrný” – to neznamená, že tieto investície sú imúnne voči volatilite počas medvedieho trhu. Naopak, vysoká volatilita by mohla mať dopad na všetkých. Spoločnosti, ktoré generujú pasívne príjmy, sa však zameriavajú na stabilitu počas rastu, čo skutočne pomáha aj v čase nepokojov.

Je ťažké si predstaviť, že trh bude aj naďalej poskytovať silné zisky. Vo svetle týchto udalostí je tu možnosť, kedy viete, že získate aspoň pasívny príjem.

Ľudia však stále nemôžu brať do úvahy najvyššie dividendové akcie, pretože sú drahé.

Dobrou správou však je, že nie všetky mená s pasívnym príjmom majú veľmi vysoké ceny. V skutočnosti si môžete tieto najlepšie dividendové akcie kúpiť aj za menej ako 10 dolárov.

  • Aegon (NYSE:AEG)
  • Enable Midstream Partners (NYSE:ENBL)
  • Companhia Paranaense de Energia (NYSE:ELP)
  • Sachem Capital (NYSEAMERICAN:SACH)
  • Telefonica (NYSE:TEF)
  • Capstead Mortgage (NYSE:CMO)
  • Lument Finance Trust (NYSE:LFT)
  • Annaly Capital Management (NYSE:NLY)
  • Pitney Bowes (NYSE:PBI)
  • SunCoke Energy (NYSE:SXC)

Aj keď je koncepcia nákupu lacných generátorov pasívneho príjmu lákavá, uvedomte si, že ak narazíte na nevýhodu, strata trhovej kapitalizácie by mohla ľahko spôsobiť, že váš výnos bude diskutabilný. Preto buďte rovnako opatrní pri výbere vhodnej akciovej investície.

Dividendový výnos: 3,56%

päťročný graf Aegon, zdroj: GOOGLE

Aegon (AEG:NYSE)

Je to holandská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa životným poistením, dôchodkami a správou aktív. Aegon má trhovú kapitalizáciu len necelých 10 miliárd dolárov, čo z nej robí jednu z vedúcich spoločností svojho druhu v Európe. Ešte lepšie je, že je to jedna z najlepších dividendových akcií s dividendovým výnosom 3,56%.

Na medziročnom grafe narástol AEG o 13%, čo odráža sentiment investorov, že sa podkladová spoločnosť zotaví z pandémie koronavírusu. Aby sme boli spravodliví, urobilo to znepokojujúci zásah, keď čistý príjem spoločnosti Aegon klesol na záporné hodnoty prvýkrát od roku 2015. Príjmy klesli medziročne o 24%.

Stále sa však tento osvedčený obchod mohol časom stabilizovať, čo z AEG urobilo zaujímavú “myšlienku” medzi najlepšími dividendovými akciami pod 10 dolárov (v tomto prípade pod 5 dolárov).

Dividendový výnos: 7,94%

päťročný graf Enable Midstream Partners, zdroj: GOOGLE

Enable Midstream Partners (ENBL:NYSE)

Počas počiatočnej fázy pandémie koronavírusu energetický priemysel prirodzene silne utrpel, keď sa ekonomická aktivita zastavila.

Spotrebiteľská ekonomika sa však odrazila lepšie, ako by povedala väčšina ľudí. Preto je vhodný čas pozrieť sa na Enable Midstream Partners. Jedna z najlepších dividendových akcií z hľadiska veľkorysosti, akcie ENBL majú dividendový výnos 7,9%.

Dôležitejším faktorom je však význam Enable Midstream. Keď bude hospodárstvo stále kolísať v mnohých oblastiach, spotrebitelia pravdepodobne neuskutočnia veľkoobchodný prechod na elektrické vozidlá. Očakávajte preto, že ENBL bude pôsobiť ako jedna z najlepších dividendových akcií.

Dividendový výnos: 15,7%

päťročný graf Compania Paranaense de Energia, zdroj: GOOGLE

Companhia Paranaense de Energia (ELP:NYSE)

Ak hľadáte nápady na stabilný pasívny príjem, musíte sa zamerať na verejné služby. Bez ohľadu na to, čo sa v spoločnosti deje, v tomto modernom svete ľudia očakávajú rozsvietenie svetiel po zapnutí vypínača. Ak sa tak nestane, stanú sa zlé veci. História je plná príkladov výpadkov elektrickej energie, ktoré spôsobujú zločin a chaos vo všeobecnosti.

Problém je, že kapitálové jednotky spoločností poskytujúcich verejné služby sú zvyčajne drahé. Preto sa pozrieme na Companhia Paranaense de Energia. Jeden z najväčších elektrických podnikov v Brazílii kontroluje vlastníctvo spoločnosti Comphania Paranaense. To môže, ale nemusí byť potešujúce, ale povzbudzujúci je trend v budúcich príjmoch.

V roku 2020 ELP trpela dopadom koronavírusu. Spoločnosť ELP však špekulantom tolerujúcim riziko ponúka vyššiu cenu.

Dividendový výnos: 9,18%

päťročný graf Sachem Capital, zdroj: GOOGLE

Sachem Capital (SACH:NYSEAMERICAN)

Ak chcete pokračovať na odvážnej strane najlepších dividendových akcií pod 10 dolárov, pozrite sa na Sachem Capital. Sachem, realitný investičný trust (REIT), poskytuje krátkodobé hypotekárne úvery investorom do nehnuteľností na účely nadobúdania, rozvoja a zlepšovania nehnuteľností.

Je to zaujímavý tip, pretože trh s bývaním je trendový. Americký národný cenový index S&P/Case-Shiller dosiahol v prvom štvrťroku tohto roka historické maximá. Ďalej neexistujú zjavné znaky toho, že dopyt slabne. Z dôvodu tejto dynamiky sa ho môžu zúčastniť iba profesionálni investori do nehnuteľností.

Stále to však vyvoláva zaujímavú hádanku. Všetky prehriate trhy sa nakoniec “schladia”. A aj keby investori renovovali nehnuteľnosti, kto by ich bol schopný prenajať na trhu so zníženou hodnotou? Ak ste si však istí základným opisom, výnos je cez 9%.

Dividendový výnos: 9,99%

päťročný graf Telefonica, zdroj: GOOGLE

Telefonica (TEF:NYSE)

Španielska Telefonica, jedna z najväčších telekomunikačných spoločností na svete, pokiaľ ide o zákaznícku základňu, predstavuje zaujímavý argument pre najlepšie dividendové akcie. Vďaka svojej dominantnej pozícii na latinskoamerickom trhu, keď sa tieto ekonomiky rozvíjajú a dozrievajú, by ste očakávali, že akcie TEF budú ťažiť z tohto trendu. Ďalej je TEF iba cent nad päť dolárov, čo určite priláka špekulantov.

Telefónica napriek tomu zaznamenala lepšie dni. Áno, kríza Covid-19 negatívne ovplyvnila jej príjmy za rok 2020. A v prvom štvrťroku tohto roku sa stále snaží dostať hore. Spoločnosť však pred desiatimi rokmi ťahala oveľa vyššie tržby a príjmy.

Existujú aj horšie stávky ako akcie TEF. Okrem toho je dividendový výnos cez 9,% veľmi lákavý.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár