10 najlepších dividendových akcií, ktoré môžete kúpiť za menej ako 10 dolárov

Akcie Americké akcie Dividendy Doprava Financie Priemysel Reality

Druhá časť

Aj keď rastové mená na Wall Street takmer vždy priťahujú najväčšiu pozornosť, diverzifikácia je nadovšetko. Aj keď ste mladý investor so silnou averziou voči riziku, nikdy vás nezabolí, pokiaľ zvážite najlepšie dividendové akcie. Samozrejme, to je teraz trochu výzva, pretože intenzívne špekulácie na trhu vyvolali množstvo príležitostí. Napriek tomu stále nájdete pozoruhodne lacné akcie s peknými výplatami dividend.

Jednou z výhod zabezpečenia najlepších dividendových akcií vo vašom portfóliu je to, že majú tendenciu dosahovať lepšie výsledky počas poklesu cien. “Chcem byť opatrný” – to neznamená, že tieto investície sú imúnne voči volatilite počas medvedieho trhu. Naopak, vysoká volatilita by mohla mať dopad na všetkých. Spoločnosti, ktoré generujú pasívne príjmy, sa však zameriavajú na stabilitu počas rastu, čo skutočne pomáha aj v čase nepokojov.

Je ťažké si predstaviť, že trh bude aj naďalej poskytovať silné zisky. Vo svetle týchto udalostí je tu možnosť, kedy viete, že získate aspoň pasívny príjem.

Ľudia však stále nemôžu brať do úvahy najvyššie dividendové akcie, pretože sú drahé.

Dobrou správou však je, že nie všetky mená s pasívnym príjmom majú veľmi vysoké ceny. V skutočnosti si môžete tieto najlepšie dividendové akcie kúpiť aj za menej ako 10 dolárov.

  • Aegon (NYSE:AEG)
  • Enable Midstream Partners (NYSE:ENBL)
  • Companhia Paranaense de Energia (NYSE:ELP)
  • Sachem Capital (NYSEAMERICAN:SACH)
  • Telefonica (NYSE:TEF)
  • Capstead Mortgage (NYSE:CMO)
  • Lument Finance Trust (NYSE:LFT)
  • Annaly Capital Management (NYSE:NLY)
  • Pitney Bowes (NYSE:PBI)
  • SunCoke Energy (NYSE:SXC)

Aj keď je koncepcia nákupu lacných generátorov pasívneho príjmu lákavá, uvedomte si, že ak narazíte na nevýhodu, strata trhovej kapitalizácie by mohla ľahko spôsobiť, že váš výnos bude diskutabilný. Preto buďte rovnako opatrní pri výbere vhodnej akciovej investície.

Dividendový výnos: 9,88%

päťročný graf Capsead Mortgage, zdroj: GOOGLE

Capstead Mortgage (CMO:NYSE)

Po bytovej kríze a páde 20. storočia mnoho Američanov nechce mať nič spoločné s hypotékami s nastaviteľnou úrokovou sadzbou (ARM). V skutočnosti tieto finančné služby poskytujú vynikajúcu užitočnosť, ale musíte vedieť, čo robíte. Ak tak neurobíte – a to bol jeden z veľkých problémov počas krízy – môžu sa stať zlé veci.

Preto chápem, že môže existovať určité zaváhanie s Capstead Mortgage, samostatne spravovaným REIT, ktorý sa špecializuje na ARM využívajúce páky. Predtým, ako sa vydáte na takúto cestu, nezabudnite, že investuje predovšetkým do cenných papierov krytých vládou USA (tj. Fannie Mae a Freddie Mac).

To samozrejme aicky nešetrí akcie CMO pred volatilitou. Skoré príznaky sú povzbudzujúce, zatiaľ čo sa tešíme medziročnej výkonnosti okolo 14%. Spoločnosť tiež ponúka výnos 9,8 %, čo z nej robí jednu z najlepších dividendových akcií medzi lacnými rezidenčnými REIT.

Dividendový výnos: 9%

päťročný graf Lument Finance Trust, zdroj: GOOGLE

Lument Finance Trust (LFT:NYSE)

Spoločnosť REIT zameraná na dlhové investície na strednom trhu – v podstate na investície do bytových domov – Lument Finance Trust ponúka skvelú príležitosť pre tých, ktorým ich najvyššie dividendové akcie nevadia.

Trh s bývaním je veľmi “trendy”, až vás bude zaujímať, o koľko vyššie môže ísť. Mnoho kupujúcich sa určite vzdalo. Áno, existuje určitý dopyt, ale domácnosti môžu platiť iba za určitú sumu. To viedlo mnohých ľudí k prenájmu. To samozrejme zvýšilo ceny bytov na neuveriteľnú úroveň.

Je zrejmé, že táto téza sa pre akcie LFT dokonale prejavila. Na medziročnom základe sú podiely vyššie asi o 30%. Investorov ďalej láka, že Lument má výnos 9%. Aj napriek tomu však môže trh s prenájmom čeliť korekcii založenej na jednoduchej ekonomike, takže tu buďte opatrní.

Dividendový výnos: 10,39%

päťročný graf Annaly Capital Management, zdroj: GOOGLE

Annaly Capital Management (NLY:NYSE)

Podobná spoločnosť ako Capstead Mortgage, je Annaly Capital Management. Zameriava sa na cenné papiere kryté hypotékou, ktoré majú podporu federálnych vládnych agentúr Fannie Mae, Freddie Mac alebo Ginnie Mae. Ďalej Annaly poskytuje investície do súvisiacich sektorov, ako sú práva na hypotekárne služby a agentúrne komerčné hypotéky.

Podľa webovej stránky spoločnosti má spravované aktíva v hodnote takmer 93 miliárd dolárov a kapitál v hodnote niečo cez 10 miliárd dolárov. Doteraz bol obchod dobrý, keď NLY získala okolo 10% na medziročnej báze. Do budúcnosti to však bude jedno z najkomplikovanejších mien medzi najlepšími dividendovými akciami.

Rovnako ako iné organizácie súvisiace s hypotékami, aj tu veľa záleží na stabilite trhu s bytmi a v menšej miere na spotrebiteľskej ekonomike. V rokoch 2019 aj 2020 boli čisté príjmy pre Annaly záporné, čo samozrejme nebolo povzbudivým znamením. V 1. štvrťroku 2021 však tržby dosiahli takmer 1,9 miliardy dolárov, čo je výrazné zlepšenie oproti predchádzajúcim štvrťrokom.

V zásade to bude závisieť od osobnej tolerancie k riziku. To znamená, že výnos 10% by mohol pomôcť presvedčiť špekulantov.

Dividendový výnos: 2,37%

päťročný graf Pitney Bowes, zdroj: GOOGLE

Pitney Bowes (PBI:NYSE)

Akonáhle začali byť spoločnosti viac online, Pitney Bowes začal strácať svoj význam. Na vrchole v 2. štvrťroku 2020 predstavoval elektronický obchod 15,7% všetkých maloobchodných tržieb.

Je pravda, že v oblasti priameho marketingu je potrebné zarobiť nejaké peniaze, ale koronavírus môže nakoniec zabiť veľké množstvo tradičných podnikov súvisiacich s poštou či dobierkovou službou. Pitney Bowes sa posunul smerom k logistickým službám elektronického obchodu.

Lepšie je, že výsledky sú povzbudivé. V roku 2020 dosiahol Pitney Bowes špičkové tržby vo výške 3,55 miliárd dolárov, čo je nárast o 11% oproti výsledkom v roku 2019. V prvom štvrťroku 2021 sa tiež tržby vo výške 915 miliónov dolárov zvýšili o takmer 15% oproti predchádzajúcemu štvrťroku.

Aj keď nemá najštedrejší výnos ktorý je na úrovni 2,23%, z rovnakej investície získavate rast aj príjem. To z neho robí jednu z atraktívnych dividendových akcií pre široké publikum.

Dividendový výnos: 3,61%

SunCoke Energy (SXC:NYSE)

Spoločnosť na spracovanie a manipuláciu so surovinami SunCoke Energy slúži pre oceliarsky, uhoľný a energetický priemysel so svojou koksárskou špecializáciou. Koksovanie spočíva v zahrievaní uhlia na extrémne vysokú teplotu, aby sa vytvoril tuhý uhlíkatý zvyšok.

Akcie spoločnosti SXC konkrétne oslovili generácie investorov, pretože táto spoločnosť je „najväčším nezávislým dodávateľom koksu v Severnej Amerike s celkovou kapacitou koksovania v USA 4,2 milióna ton“. SunCoke tiež využíva inovatívny proces, ktorý zmierňuje emisie, čo ho robí oveľa šetrnejším k životnému prostrediu ako tradičné koksárne.

Aj keď je to zaujímavé, SXC je tiež rizikovým členom medzi najlepšími dividendovými akciami do 10 dolárov kvôli svojej pravdepodobnej závislosti od ekonomického oživenia. Spoločnosť sa stala hitom v roku 2020 a tržby sa snažia štvrťročne dostať späť na predpandemickú úroveň.

Ak si však myslíte, že sa akcia odrazí, akcie SXC ponúkajú rastový potenciál a dividendový výnos 3,16%.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár