10 najväčších maloobchodných spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

Maloobchodné spoločnosti sa špecializujú na predaj tovaru alebo služieb spotrebiteľom. Medzi výrobky predávané maloobchodníkmi patria odevy, šperky, domáce potreby, malé spotrebiče, elektronika, potraviny, farmaceutické výrobky, ako aj široká škála služieb, ako je požičiavanie nástrojov a vybavenia. Objem maloobchodného predaja je súčasťou spotrebiteľských tovarov, ktoré tvoria zhruba dve tretiny hospodárskej činnosti v USA.

Maloobchodné spoločnosti tradične predávajú svoje výrobky a služby prostredníctvom kamenných obchodov, či už prostredníctvom obchodných domov, skladov, samoobslúh, supermarketov alebo iných druhov predajní. Mnoho maloobchodníkov ale čoraz viac predáva tovar online prostredníctvom webových stránok, internetových trhov a mobilných aplikácií.

Ide o 10 najväčších maloobchodných spoločností s 12-mesačnými koncovými príjmami (TTM). Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže 12-mesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú údaje štvrťročne. Všetky údaje sú z 3. augusta.

päťročný graf Home Depot, zdroj: GOOGLE

Home Depot Inc. (HD:NYSE)

Výnos (TTM): 112,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 11,0 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 285,5 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 27,4%
Burza: Newyorská burza

Home Depot prevádzkuje železiarstvá, ktoré sa špecializujú na predaj stavebných materiálov a výrobkov pre vylepšenie domácnosti. Jej obchody sa nachádzajú predovšetkým v Severnej Amerike. Spoločnosť predáva široký sortiment stavebných materiálov a domácich doplnkov, trávnikov a záhradných výrobkov. Spoločnosť ponúka rôzne služby vrátane inštalačných služieb a prenájmu nástrojov a vybavenia.

päťročný graf JD.com., zdroj: GOOGLE

JD.com Inc. (JD:NASDAQ)

Výnos (TTM): 86,4 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 848,1 milióna dolárov
Trhová kapitalizácia: 99,2 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 113,3%
Burza: NASDAQ

JD.com je maloobchodný elektronický obchod, ktorý predáva produkty elektroniky a zmiešaného tovaru vrátane zvukových, obrazových produktov a kníh. Spoločnosť navyše poskytuje online trh, kde predajcovia tretích strán predávajú produkty zákazníkom predovšetkým prostredníctvom svojich webových stránok a mobilných aplikácií. Spoločnosť tiež predáva logistické služby, technologické služby, zahraničný obchod, poistenie a O2O.

päťročný graf Tesco PLC, zdroj: GOOGLE

Tesco PLC (TSCDY)

Výnos (TTM): 82,6 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 1,2 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 28,2 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 9,5%
Burza: OTC

Tesco je britský maloobchodný predajca tovaru a služieb. Spoločnosť ponúka potraviny a potraviny prostredníctvom svojich značiek Finest a Exclusively v značkách Tesco, oblečenie prostredníctvom značky F&F a luxusné domáce potreby prostredníctvom značky Fox & Ivy. Spoločnosť tiež ponúka rôzne retailové bankovníctvo a poisťovacie služby.

päťročný graf Carrefour, zdroj: GOOGLE

Carrefour (CRRFY)

Výnos (TTM): 81,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 1,7 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 12,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -14,6%
Burza: OTC

Carrefour je francúzsky poskytovateľ supermarketov a maloobchodných predajní. Spoločnosť prevádzkuje a spravuje hypermarkety, supermarkety, samoobsluhy, obchody s odevmi, ako aj webové stránky s elektronickým obchodom s potravinami. Medzi jej produkty patrí sortiment spotrebného tovaru vrátane potravinárskych a nepotravinárskych výrobkov, potrieb pre domácnosť, textilu, elektroniky, domácich spotrebičov a miestnych výrobkov.

päťročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target Corp. (TGT:NYSE)

Výnos (TTM): 80,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 2,8 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 62,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 49,3%
Burza: Newyorská burza

Target predáva zmiešaný tovar online a väčšinou v obchodoch predovšetkým v USA, Kanade a Latinskej Amerike. Ponúka rôzne kurátorské a zmiešané výrobky a sortiment potravín, vrátane rýchlo sa kaziacich vecí, suchých potravín, mliečnych výrobkov a mrazených predmetov za znížené ceny. Medzi jej značky patrí Archer Farmers, Pillowfort, Wine Cube a Simply Balanced.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár