10 najväčších poisťovacích spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Tretia časť

Poisťovne poskytujú riadenie rizík jednotlivcom, podnikom a inštitucionálnym klientom prostredníctvom zmlúv. Aj keď existuje veľké množstvo rôznych druhov poisťovacích spoločností, základnou zásadou je, že poisťovateľ zaručuje platbu alebo náhradu v prípade strát poisteného. Vďaka združenému riziku boli poisťovatelia historicky schopní v mnohých prípadoch klientom ponúknuť dostupné ceny. Poisťovacie spoločnosti ponúkajú okrem iných oblastí aj politiky ponúkajúce krytie strát súvisiacich s úrazmi, zdravím, majetkom, vlastníctvom domu, profesionálnou zodpovednosťou, nesprávnymi postupmi a nehodami.

Ide o 10 najväčších poisťovacích spoločností s 12-mesačným príjmom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

ročný graf Allianz, zdroj: GOOGLE

Allianz SE (ALIZY:OTC)

Výnos (TTM): 101,2 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 8,2 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 85,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -13,4%
Burza: OTC

Allianz je popredná svetová spoločnosť v oblasti finančných služieb poskytujúca produkty a služby od poistenia po správu aktív. Pre podnikových aj individuálnych zákazníkov ponúka poistné produkty od poistných zmlúv o majetku a úrazoch až po zdravotné a životné poistenie. Spoločnosť má ústredie v Nemecku.

ročný graf Prudential, zdroj: GOOGLE

Prudential PLC (PUK:NYSE)

Výnos (TTM): 93,7 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 0,8 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 37,8 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -17,2%
Burza: Newyorská burza

Prudential PLC je londýnska spoločnosť v oblasti poisťovníctva a investičných služieb, ktorá ponúka produkty od životných, zdravotných, úrazových a majetkových poistiek až po dôchodky, kapitálové plány, hypotéky a ďalšie finančné služby. Spoločnosť Prudential tiež vychádza v ústrety zákazníkom na všetkých hlavných svetových trhoch, vrátane Veľkej Británie, jej domáceho trhu.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár