10 najväčších poisťovacích spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

Prvá časť

Poisťovne poskytujú riadenie rizík jednotlivcom, podnikom a inštitucionálnym klientom prostredníctvom zmlúv. Aj keď existuje veľké množstvo rôznych druhov poisťovacích spoločností, základnou zásadou je, že poisťovateľ zaručuje platbu alebo náhradu v prípade strát poisteného. Vďaka združenému riziku boli poisťovatelia historicky schopní v mnohých prípadoch klientom ponúknuť dostupné ceny. Poisťovacie spoločnosti ponúkajú okrem iných oblastí aj politiky ponúkajúce krytie strát súvisiacich s úrazmi, zdravím, majetkom, vlastníctvom domu, profesionálnou zodpovednosťou, nesprávnymi postupmi a nehodami.

Ide o 10 najväčších poisťovacích spoločností s 12-mesačným príjmom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

ročný graf Berkshire Hathaway, zdroj: GOOGLE

Berkshire Hathaway (BRK.A:NYSE)

Výnos (TTM): 237,2 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 10,0 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 475,7 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -4,9%
Burza: Newyorská burza

Berkshire Hathaway Inc. je významný konglomerát a jedna z popredných poisťovacích spoločností v krajine. Okrem toho vlastní podniky v odvetviach ako železničná doprava, verejné služby a energetika, výroba, služby a maloobchod. Berkshire poskytuje primárne poistenie, ako aj zaistenie majetkových a úrazových rizík prostredníctvom spoločností ako GEICO, Berkshire Hathaway Reinsurance Group, Berkshire Hathaway Primary Group, General Re, National Indemnity Company a ďalších.

ročný graf Ping An Insurance, zdroj: GOOGLE

Ping An Insurance (Group) Co. of China Ltd. (PNGAY)

Výnos (TTM): 144,8 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 18,7 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 194,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -7,5%
Burza: OTC

Spoločnosť Ping An Insurance sa venuje predovšetkým poisťovníctvu, finančným službám a bankovníctvu. Je to jedna z 50 najlepších spoločností kótovaných na šanghajskej burze cenných papierov. Bola založená v roku 1988 a bola prvou čínskou akciovou poisťovňou. Medzi jej dcérske spoločnosti patria Ping An Life, Ping An Property & Casualty, Ping An Annuity a Ping An Health.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár