10 najväčších softvérových spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Druhá časť

Softvérové ​​spoločnosti sú súčasťou širšieho počítačového priemyslu a poskytujú produkty v jednej zo štyroch kategórií – programovacie služby, systémové služby, otvorený zdroj a softvér ako služba (SaaS). Softvérové ​​spoločnosti generujú príjmy zo softvérových licencií, služieb údržby, poplatkov za predplatné, služieb podpory a ďalších. Vďaka využívaniu cloudovej technológie, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, zákazníci teraz ľahko platia bežné predplatné za okamžitý prístup k softvéru cez internet na serveri poskytovateľa. Softvérové ​​spoločnosti sú tiež jedným z najlepších svetových vývojárov podnikových riešení.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších softvérových spoločností s 12-mesačným výnosom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne. 

päťročný graf SAP, zdroj: GOOGLE

SAP SE (SAP:NYSE)

Výnos (TTM): 31,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 5,0 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 191,3 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 33,7%
Burza: Newyorská burza

SAP je nemecká nadnárodná softvérová spoločnosť špecializovaná na obchodný softvér. Medzi produktmi spoločnosti SAP sú nástroje pre riadenie podniku a elektronické obchodovanie, ako aj celý rad služieb, ktoré zahŕňajú školenie a obchodné konzultácie o správe a integrácii softvéru.

päťročný graf Salesforce.com, zdroj: GOOGLE

Salesforce.com Inc. (CRM:NYSE)

Výnos (TTM): 18,2 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): -0,2 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 181,5 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 38,2%
Burza: Newyorská burza

Podniková softvérová spoločnosť Salesforce.com ponúka softvér a služby na správu vzťahov so zákazníkmi pre obchodných klientov. Salesforce.com poskytuje nástroje na aizáciu marketingu, zákaznícke služby, prevádzku, predaj a ďalšie. Spoločnosť je známa predovšetkým vďaka svojej technologickej platforme, ktorá zákazníkom a vývojárom umožňuje vytvárať a prevádzkovať obchodné aplikácie.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár