10 najväčších softvérových spoločností

Akcie Americké akcie Technológie

Štvrtá časť

Softvérové ​​spoločnosti sú súčasťou širšieho počítačového priemyslu a poskytujú produkty v jednej zo štyroch kategórií – programovacie služby, systémové služby, otvorený zdroj a softvér ako služba (SaaS). Softvérové ​​spoločnosti generujú príjmy zo softvérových licencií, služieb údržby, poplatkov za predplatné, služieb podpory a ďalších. Vďaka využívaniu cloudovej technológie, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, zákazníci teraz ľahko platia bežné predplatné za okamžitý prístup k softvéru cez internet na serveri poskytovateľa. Softvérové ​​spoločnosti sú tiež jedným z najlepších svetových vývojárov podnikových riešení.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších softvérových spoločností s 12-mesačným výnosom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne. 

päťročný graf Intuit, zdroj: GOOGLE

Intuit Inc. (INTU:NASDAQ)

Výnos (TTM): 6,9 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 1,3 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 81,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 14,0%
Burza: NASDAQ

Obchodná a finančná softvérová spoločnosť Intuit je známa predovšetkým vďaka účtovníckemu softvéru QuickBooks a softvéru na prípravu daní TurboTax. Produkty spoločnosti sú určené pre jednotlivcov, malé firmy a účtovníkov.

päťročný graf Square, zdroj: GOOGLE

Square Inc. (SQ:NYSE)

Výnos (TTM): 5,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 0,3 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 60,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 96,6%
Burza: Newyorská burza

Square je softvérová spoločnosť poskytujúca finančné služby a mobilné platby. Predáva softvér v mieste predaja, ktorý umožňuje obchodníkom a zákazníkom zapojiť sa do rýchlych transakcií, a poskytuje nástroje na digitálne potvrdenia, správy o predaji a analýzu zásob.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár