10 najväčších softvérových spoločností

Akcie Americké akcie Technológie

Piata časť

Softvérové ​​spoločnosti sú súčasťou širšieho počítačového priemyslu a poskytujú produkty v jednej zo štyroch kategórií – programovacie služby, systémové služby, otvorený zdroj a softvér ako služba (SaaS). Softvérové ​​spoločnosti generujú príjmy zo softvérových licencií, služieb údržby, poplatkov za predplatné, služieb podpory a ďalších. Vďaka využívaniu cloudovej technológie, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, zákazníci teraz ľahko platia bežné predplatné za okamžitý prístup k softvéru cez internet na serveri poskytovateľa. Softvérové ​​spoločnosti sú tiež jedným z najlepších svetových vývojárov podnikových riešení.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších softvérových spoločností s 12-mesačným výnosom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne. 

päťročný graf Dassault Systemes, zdroj: GOOGLE

Dassault Systemes SE (DASTY:OTC)

Výnos (TTM): 4,8 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 0,6 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 46,7 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 19,9%
Burza: OTC

Francúzska spoločnosť Dassault Systemes je dcérskou spoločnosťou väčšej skupiny Dassault Group, konglomerátu najlepšieho známeho pre svoje letecké a kozmické zameranie. Dassault Systemes okrem iného vytvára softvér pre návrh, simuláciu a výrobu 3D výrobkov.

päťročný graf SS&C, zdroj: GOOGLE

SS&C Technologies Holdings Inc. (SSNC)

Výnos (TTM): 4,7 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 0,5 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 15,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 29,4%
Burza: NASDAQ

Spoločnosť SS&C Technologies poskytuje finančný a investičný softvér vrátane nástrojov pre účtovníctvo správy majetku, správu poistenia a dôchodkových fondov a ďalšie. Hlavnými klientmi spoločnosti sú finančné služby a zdravotníctvo.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár