10 najväčších softvérových spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Prvá časť

Softvérové ​​spoločnosti sú súčasťou širšieho počítačového priemyslu a poskytujú produkty v jednej zo štyroch kategórií – programovacie služby, systémové služby, otvorený zdroj a softvér ako služba (SaaS). Softvérové ​​spoločnosti generujú príjmy zo softvérových licencií, služieb údržby, poplatkov za predplatné, služieb podpory a ďalších. Vďaka využívaniu cloudovej technológie, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, zákazníci teraz ľahko platia bežné predplatné za okamžitý prístup k softvéru cez internet na serveri poskytovateľa. Softvérové ​​spoločnosti sú tiež jedným z najlepších svetových vývojárov podnikových riešení.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších softvérových spoločností s 12-mesačným výnosom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne. 

päťročný graf

Microsoft Corp. (MSFT:NASDAQ)

Výnos (TTM): 143,0 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 44,3 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 1,6 bilióna dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 57,7%
Burza: NASDAQ

Spoločnosť Microsoft predáva širokú škálu softvéru a služieb. Poskytuje služby počítačového spracovania pre spoločnosti a jednotlivcov prostredníctvom balíka Microsoft Office Suite. Ako najväčšia softvérová spoločnosť na svete poskytuje spoločnosť Microsoft množstvo operačných systémov, serverových aplikácií, vývoj softvéru a ďalších produktov. Je tiež lídrom v oblasti cloudových podnikových technológií a služieb, ako aj predajcom herných konzol, služieb digitálnej hudby a ďalších.

päťročný graf Oracle, zdroj: GOOGLE

Oracle Corp. (ORCL:NYSE)

Výnos (TTM): 39,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 10,1 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 171,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 2,1%
Burza: Newyorská burza

Spoločnosť Oracle vytvára softvér na správu podnikových informácií pre sieťové počítače, osobných digitálnych asistentov, počítače PC, pracovné stanice, mainframy a ďalšie zariadenia. Produkty spoločnosti Oracle sú určené na použitie v oblasti predaja, služieb, marketingu, financií, ľudských zdrojov, dodávateľského reťazca a výroby a ďalších oblastí. Spoločnosť tiež poskytuje cloudovú infraštruktúru a služby.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár