10 najväčších softvérových spoločnostíp

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie

Tretia časť

Softvérové ​​spoločnosti sú súčasťou širšieho počítačového priemyslu a poskytujú produkty v jednej zo štyroch kategórií – programovacie služby, systémové služby, otvorený zdroj a softvér ako služba (SaaS). Softvérové ​​spoločnosti generujú príjmy zo softvérových licencií, služieb údržby, poplatkov za predplatné, služieb podpory a ďalších. Vďaka využívaniu cloudovej technológie, rýchlo sa rozvíjajúcej oblasti, zákazníci teraz ľahko platia bežné predplatné za okamžitý prístup k softvéru cez internet na serveri poskytovateľa. Softvérové ​​spoločnosti sú tiež jedným z najlepších svetových vývojárov podnikových riešení.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších softvérových spoločností s 12-mesačným výnosom. Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne. 

päťročný graf Adobe, zdroj: GOOGLE

Adobe Inc. (ADBE:NASDAQ)

Výnos (TTM): 12,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 3,7 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 214,4 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 52,2%
Burza: NASDAQ

Spoločnosť Adobe sa špecializuje na softvérové ​​produkty používané vo všetkých druhoch tlačených a elektronických médií. Spoločnosť je známa okrem iných multimediálnych a kreatívnych softvérových produktov ako Adobe Creative Cloud Suite, Document Cloud a Experience Cloud ako aj nástroje digitálneho marketingu.

ročný graf VMware, zdroj: GOOGLE

VMware Inc. (VMW:NYSE)

Výnos (TTM): 11,3 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 6,3 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 60,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -11,9%
Burza: Newyorská burza

VMware je softvérová spoločnosť zaoberajúca sa cloudovým výpočtom a virtualizáciou, ktorá sa špecializuje na produkty zamerané na širokú škálu problémov informačných technológií (IT). Softvér VMware je navrhnutý tak, aby riešil prevádzkovú neefektívnosť, problémy s kontinuitou podnikania, problémy so životným cyklom softvéru a poskytoval všeobecné nástroje na správu stolových počítačov.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár