10 najväčších telekomunikačných spoločností

Akcie Dividendy Telekomunikácie

Druhá časť

Telekomunikačné spoločnosti používajú rôzne technológie na globálny prenos informácií. Niektoré z najväčších spoločností v telekomunikačnom sektore poskytujú pevné telefónne a bezdrôtové služby, ako aj internetovú dátovú a video komunikáciu.

Telekomunikačný sektor sa rýchlo mení. V telekomunikačnom vesmíre kedysi dominovali tradičné technológie ako drôtový telefón, rádio a televízia, ale bezdrôtové mobilné a internetové technológie sa rýchlo stávajú novou normou.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších telekomunikačných spoločností s 12-mesačným koncovým príjmom (TTM). Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

Nippon Telegraph & Telephone Corp. (TYO:9432)

Výnos (TTM): 109,5 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 7,9 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 84,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 6,0%
Burza: OTC

päťročný graf Nippon Telegraph and Telephone Corp., zdroj: GOOGLE

Nippon Telegraph & Telephone je japonská holdingová spoločnosť poskytujúca telekomunikačné služby. Ponúka domáce intra-prefektúrne komunikačné služby, ako napríklad pevné hlasové služby, internetový protokol (IP) a paketové komunikačné služby a predáva telekomunikačné zariadenia. Spoločnosť tiež poskytuje mobilné hlasové, IP a paketové komunikačné služby, ako aj systémovú integráciu a sieťové systémové služby. Ďalej Nippon prevádzkuje podniky v oblasti nehnuteľností, financií a ďalších.

China Mobile Ltd. (CHL:NYSE)

Výnos (TTM): 107,7 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 15,4 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 139,5 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -15,6%
Burza: Newyorská burza

päťročný graf China Mobile, zdroj: GOOGLE

China Mobile je čínska investičná holdingová spoločnosť zaoberajúca sa predovšetkým telekomunikačnými a súvisiacimi podnikmi. Spoločnosť ponúka hlasové služby pre miestne hovory, domáce a medzinárodné medzimestské hovory a roamingové služby. Poskytuje tiež služby krátkych správ a multimediálnych správ, bezdrôtový dátový prenos, aplikácie a informačné služby. China Mobile poskytuje aj širokopásmové pripojenie a súvisiace služby.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár