10 najväčších telekomunikačných spoločností

Akcie Dividendy Európske akcie Telekomunikácie

Tretia časť

Telekomunikačné spoločnosti používajú rôzne technológie na globálny prenos informácií. Niektoré z najväčších spoločností v telekomunikačnom sektore poskytujú pevné telefónne a bezdrôtové služby, ako aj internetovú dátovú a video komunikáciu.

Telekomunikačný sektor sa rýchlo mení. V telekomunikačnom vesmíre kedysi dominovali tradičné technológie ako drôtový telefón, rádio a televízia, ale bezdrôtové mobilné a internetové technológie sa rýchlo stávajú novou normou.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších telekomunikačných spoločností s 12-mesačným koncovým príjmom (TTM). Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

Deutsche Telekom AG (DTE:ETR)

Výnos (TTM): 89,7 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 4,3 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 79,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 6,1%
Burza: OTC

päťročný graf Deutsche Telekom, zdroj: GOOGLE

Deutsche Telekom je nemecký poskytovateľ služieb v oblasti telekomunikácií a informačných technológií. Spoločnosť ponúka zákazníkom v Nemecku, východnej Európe a USA pevné telefónne služby, mobilné komunikačné služby, prístup na internet a kombinované informačné technológie a telekomunikačné služby.

SoftBank Group Corp. (TYO:9984)

Výnos (TTM): 57,0 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): – 9,0 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 123,4 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 24,1%
Burza: OTC

päťročný graf SoftBank Group, zdroj: GOOGLE

SoftBank Group je japonská holdingová spoločnosť zaoberajúca sa hlavne komunikáciou a internetom. Spoločnosť poskytuje mobilné terminály, služby mobilnej komunikácie, služby pevnej komunikácie a počítačový softvér. SoftBank Group tiež prevádzkuje online reklamu a obchody v oblasti elektronického obchodu, navrhuje IP a súvisiace technológie pre mikroprocesory a predáva rôzne softvérové ​​nástroje.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár