10 najväčších telekomunikačných spoločností 5/5 (1)

Akcie Dividendy Európske akcie Telekomunikácie

Štvrtá časť

Telekomunikačné spoločnosti používajú rôzne technológie na globálny prenos informácií. Niektoré z najväčších spoločností v telekomunikačnom sektore poskytujú pevné telefónne a bezdrôtové služby, ako aj internetovú dátovú a video komunikáciu.

Telekomunikačný sektor sa rýchlo mení. V telekomunikačnom vesmíre kedysi dominovali tradičné technológie ako drôtový telefón, rádio a televízia, ale bezdrôtové mobilné a internetové technológie sa rýchlo stávajú novou normou.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších telekomunikačných spoločností s 12-mesačným koncovým príjmom (TTM). Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

China Telecom Corp Ltd. (CHA:NYSE)

Výnos (TTM): 53,8 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 2,9 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 24,0 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -30,3%
Burza: Newyorská burza

päťročný graf China Telecom, zdroj: GOOGLE

China Telecom je čínsky poskytovateľ bezdrôtových a mobilných telekomunikácií. Medzi jej produkty a služby patrí hlas, internet, služby telekomunikačných sieťových zdrojov, leasing sieťových zariadení a informačné a aplikačné služby.

Telefonica SA (TEF:NYSE)

Výnos (TTM): 50,9 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 199,8 milióna dolárov
Trhová kapitalizácia: 22,1 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -40,6%
Burza: Newyorská burza

päťročný graf Telefonica, zdroj: GOOGLE

Telefonica je španielska nadnárodná integrovaná a diverzifikovaná telekomunikačná skupina. Spoločnosť sa zaoberá činnosťami spojenými s drôtovými, bezdrôtovými, káblovými, dátovými, internetovými a televíznymi podnikmi. Telefónica ponúka pevné telekomunikačné služby, internet a širokopásmové multimédiá a digitálne služby, ako je napríklad internet vecí (IoT).

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár