10 najväčších telekomunikačných spoločností

Akcie Americké akcie Dividendy Telekomunikácie

Prvá časť

Telekomunikačné spoločnosti používajú rôzne technológie na globálny prenos informácií. Niektoré z najväčších spoločností v telekomunikačnom sektore poskytujú pevné telefónne a bezdrôtové služby, ako aj internetovú dátovú a video komunikáciu.

Telekomunikačný sektor sa rýchlo mení. V telekomunikačnom vesmíre kedysi dominovali tradičné technológie ako drôtový telefón, rádio a televízia, ale bezdrôtové mobilné a internetové technológie sa rýchlo stávajú novou normou.

V tomto článku si predstavíme 10 najväčších telekomunikačných spoločností s 12-mesačným koncovým príjmom (TTM). Tento zoznam je obmedzený na spoločnosti, s ktorými sa verejne obchoduje v USA alebo Kanade, a to priamo alebo prostredníctvom ADR. Niektoré spoločnosti mimo USA hlásia zisky polročne namiesto štvrťročných, takže dvanásťmesačné koncové údaje môžu byť staršie ako v prípade spoločností, ktoré vykazujú štvrťročne.

AT&T Inc. (T:NYSE)

Výnos (TTM): 175,1 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 12,0 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 210,8 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: -7,6%
Burza: Newyorská burza

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T je holdingová spoločnosť poskytujúca globálne komunikačné a digitálne zábavné služby. Medzi jej služby a produkty patria bezdrôtové komunikácie, dátové / širokopásmové a internetové služby, služby digitálneho videa, miestne a diaľkové telefónne služby, telekomunikačné zariadenia, spravované siete a výrobu a distribúciu hraných filmov, televízie a hier. Spoločnosť tiež vlastní a prevádzkuje regionálne televízne športové siete.

Verizon Communications Inc. (VZ:NYSE) 

Výnos (TTM): 129,7 miliárd dolárov
Čistý príjem (TTM): 19,1 miliárd dolárov
Trhová kapitalizácia: 237,9 miliárd dolárov
Celková návratnosť za 1 rok: 8,5%
Burza: Newyorská burza

päťročný graf Verizon, zdroj: GOOGLE

Verizon Communications je holdingová spoločnosť poskytujúca komunikačné, informačné a zábavné produkty a služby. Ponúka bezdrôtové hlasové a dátové služby a predaj vybavenia, ako aj dátové a video komunikačné produkty a služby, ako sú širokopásmové video, dátové centrá a cloudové služby, bezpečnostné a spravované sieťové služby a miestne a diaľkové hlasové služby.

Zdroj: investopedia

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár