10 podhodnotených akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Zdravotníctvo

2. časť

Na nájdenie podhodnotených akcií využívame finančné metriky ako sú voľný hotovostný tok (free cash flow = FCF), hodnota podniku a výnos FCF.

COWZ sleduje výkonnosť indexu Pacer US Cash Cows 100, indexu, ktorý sa začína indexom Russell 1000 a výberom 100 akcií s najvyššími výnosmi voľných hotovostných tokov, ktoré sú definované voľnými hotovostnými tokmi vydelenými hodnotou podniku.

Tieto akcie sa bežne označujú ako „dojné kravy“, odtiaľ pochádza aj názov tohto ETF. Pozície sa rekonštituujú a vyvážia štvrťročne tretí piatok v marci, júni, septembri a decembri. Žiadna z akcií nesmie mať v danom štvrťroku váhu vyššiu ako 2%.

Toto je 10 najlepšie podhodnotených akcií, ktoré môžete kúpiť od COWZ:

  • Altria (NYSE: MO)
  • Best Buy (NYSE: BBY)
  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Discovery (NASDAQ: DISCA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Lennar (NYSE: LEN)
  • Target (NYSE: TGT)
  • Tyson Foods (NYSE: TSN)

CVS Health (CVS:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 13,6 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 150,8 miliárd dolárov
Výnos FCF: 9%

Tom Taulli nedávno zaradil spoločnosť CVS Health do článku o siedmich lacných akciách, ktoré je potrebné kúpiť za výhodnú cenu.

päťročný graf CVS Health, zdroj: GOOGLE

„Spoločnosť má rôznorodé podniky. Okrem svojich 9 900 kamenných obchodov má spoločnosť tiež silnú pozíciu v riadenej starostlivosti so svojím poisťovacím partnerom Aetna, ako aj v priemysle farmaceutických výhod s Caremark. Výsledkom je, že peňažné toky zostali stabilné, “ napísal Taulli 5. októbra.

Realita je taká, že voľný hotovostný tok CVS Health nikdy nebol lepší. Ak do dnešného dňa nemáme 21%, poznamenal Taulli, nie som si istý, či sa investori za dosť dobrý čas dostali k tomuto dobrému vstupnému bodu.

Discovery Communications (DISCA:NASDAQ)

Free Cash Flow (TTM): 3,1 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 23,8 miliárd dolárov
Výnos FCF: 13%

Začiatkom roku 2020 Mark Hake z InvestorPlace odporučil akcie spoločnosti Discovery, čo naznačuje, že vďaka svojej ziskovej sile a množstvu televíznych káblových programov na požiadanie vrátane HGTV, Food Network a Animal Planet bola investícia veľmi lacná.

Odvtedy DISCA klesla o pár dolárov a dobre sa obchoduje so svojím 52-týždňovým maximom 33,66 dolárov.

päťročný graf Discovery Communications, zdroj: GOOGLE

Nepomáha ani to, že JPMorgan nedávno znížil svoju cieľovú cenu na 25 dolárov z obáv, že jej stabilita kanálov nestačí na to, aby sa odlíšila od všetkých streamovacích služieb, ktoré sa v posledných rokoch objavili.

Je tu 26 analytikov, ktorí sa zaoberajú Discovery. Viac ako polovica analytikov (16) to hodnotí ako „hold“ s priemernou cieľovou cenou 24,54 dolárov.

Pred takmer siedmimi rokmi bola spoločnosť DISCA odporúčaná viacerími z dôvodu dobrej práce generálneho riaditeľa Davida Zaslava. Za tých sedem rokov Discovery vážne podradila lepšiemu výkonu na trhoch ako celku.

Zaslav je stále generálnym riaditeľom. Ak čoskoro neurobí niečo pre to, aby zhodnotil cenu akcií, zrejme bude odvolaný. To znamená, že výnosu 13% FCF je ťažké odolať.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár