10 podhodnotených akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Technológie Zdravotníctvo

3. časť

Na nájdenie podhodnotených akcií využívame finančné metriky ako sú voľný hotovostný tok (free cash flow = FCF), hodnota podniku a výnos FCF.

COWZ sleduje výkonnosť indexu Pacer US Cash Cows 100, indexu, ktorý sa začína indexom Russell 1000 a výberom 100 akcií s najvyššími výnosmi voľných hotovostných tokov, ktoré sú definované voľnými hotovostnými tokmi vydelenými hodnotou podniku.

Tieto akcie sa bežne označujú ako „dojné kravy“, odtiaľ pochádza aj názov tohto ETF. Pozície sa rekonštituujú a vyvážia štvrťročne tretí piatok v marci, júni, septembri a decembri. Žiadna z akcií nesmie mať v danom štvrťroku váhu vyššiu ako 2%.

Toto je 10 najlepšie podhodnotených akcií, ktoré môžete kúpiť od COWZ:

  • Altria (NYSE: MO)
  • Best Buy (NYSE: BBY)
  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Discovery (NASDAQ: DISCA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Lennar (NYSE: LEN)
  • Target (NYSE: TGT)
  • Tyson Foods (NYSE: TSN)

Gilead Sciences (GILD:NASDAQ)

Free Cash Flow (TTM): 8,5 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 84 miliárd dolárov
Výnos FCF: 10,1%

Súčasťou „pobytu“ prezidenta Trumpa vo spoločnosti Walter Reed bolo užívanie remdesiviru, antivírusového lieku vyvinutého spoločnosťou Gilead, ktorý bol pôvodne určený na liečbu vírusu Ebola. Keď Trumpove hladiny kyslíka klesli, lekári cítili, že liek, ktorý je zvyčajne vyhradený pre pacientov, ktorých stav sa zhoršuje, je užitočným nástrojom pri jeho liečbe.

Pre akcionárov spoločnosti Gilead to bol vynikajúci príklad opätovného použitia jedného z jej liekov, ktorá slúži väčšiemu dobru. Je však dôležité poznamenať, že remdesivir neznižuje úmrtnosť. Pomáha iba skrátiť pobyt pacienta v nemocnici.

päťročný graf Gilead Sciences, zdroj: GOOGLE

8. októbra spoločnosť Gilead oznámila, že súhlasila s predajom až 500 000 liečebných postupov remdesiviru Európskej únii a ďalším krajinám, ktoré nie sú v EÚ, ale v regióne. Táto nová dohoda nahrádza predchádzajúcu dohodu, ktorá sa mala skončiť 31. októbra.

Veľa krajín v Európe zažilo nedostatok lieku, vrátane Španielska, ktoré naďalej bojuje s Covid-19.

Akcie spoločnosti Gilead priniesli v posledných rokoch neuspokojivý výkon, takže tentokrát v centre pozornosti by mohlo pomôcť podnietiť určitú aktivitu v oblasti ceny akcií.

Intel (INTC:NASDAQ)

Free Cash Flow (TTM): 21,9 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 236,5 miliárd dolárov
Výnos FCF: 9,3%

Spoločnosť Intel si určite zaslúži miesto na tomto zozname podhodnotených akcií. Spoločnosť Intel by mohla v roku 2020 byť “vykopnutá” kvôli Nvidie (NASDAQ:NVDA) a Advanced Micro Devices (NASDAQ:AMD) – títo dvaja výrobcovia čipov sú až o 137,6% a 89% medziročne v porovnaní s celkovou návratnosťou -10,3 % pre Intel – ale nemôžeme poprieť skutočnosť, že stále môže generovať značné voľné peňažné toky.

päťročný graf Intel, zdroj: GOOGLE

V skutočnosti jej voľný hotovostný tok nikdy nebol taký vysoký. Intel má ohromnú hodnotu okolo 50 dolárov.

„Vieme, že akcie spoločnosti Intel vyzerajú úžasne lacno pre spoločnosť, ktorá stále rastie zdravým tempom,“ uviedol Bezek 2. októbra. „Len málokedy uvidíte spoločnosť s 9-násobným pomerom P / E, ktorá za posledné roky zvýšila zárobky o 150%. Investori tiež platia iba 3x tržby a 7x EV / EBITDA, čo je pre technologickú spoločnosť neuveriteľne lacné. “

Toto je výnimočná hodnotová hra.

„Nové logo alebo nie, Intel má stále v rukáve niekoľko trikov.“ 

Je to rozhodne „buy“.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár