10 podhodnotených akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

4. časť

Na nájdenie podhodnotených akcií využívame finančné metriky ako sú voľný hotovostný tok (free cash flow = FCF), hodnota podniku a výnos FCF.

COWZ sleduje výkonnosť indexu Pacer US Cash Cows 100, indexu, ktorý sa začína indexom Russell 1000 a výberom 100 akcií s najvyššími výnosmi voľných hotovostných tokov, ktoré sú definované voľnými hotovostnými tokmi vydelenými hodnotou podniku.

Tieto akcie sa bežne označujú ako „dojné kravy“, odtiaľ pochádza aj názov tohto ETF. Pozície sa rekonštituujú a vyvážia štvrťročne tretí piatok v marci, júni, septembri a decembri. Žiadna z akcií nesmie mať v danom štvrťroku váhu vyššiu ako 2%.

Toto je 10 najlepšie podhodnotených akcií, ktoré môžete kúpiť od COWZ:

  • Altria (NYSE: MO)
  • Best Buy (NYSE: BBY)
  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Discovery (NASDAQ: DISCA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Lennar (NYSE: LEN)
  • Target (NYSE: TGT)
  • Tyson Foods (NYSE: TSN)

Kroger (KR:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 3,9 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 44,2 miliárd dolárov
Výnos FCF: 8,8%

Vzhľadom na niektoré výnosy FCF na tomto zozname sa zdá, že 8,8% je takmer priemerných, ale nenechajte sa zmýliť – spoločnosti Kroger sa po určitý čas darí lepšie ako predtým. Jej podniková hodnota je vyššia ako v roku 2016. Vzhľadom na to, že sme uprostred pandémie a nejde o technologickú akciu, dosiahla spoločnosť Kroger obrovský výkon.

Otázka je, či to môže ďalej pokračovať.

päťročný graf Kroger, zdroj: GOOGLE

V polovici septembra analytici Bank of America znížili rating akcií KR na „neutral“ z pôvodného „buy“, pričom cieľová cena sa znížila o 2 doláre na 40 dolárov. Argumentom bola zvýšená konkurencia.

„Veríme, že plán integrovať na trh ponuky tretích strán tento rok na jeseň odráža potrebu širšieho sortimentu všeobecného tovaru, ktorý by konkuroval vodcom – Walmart a Target,“ napísali analytici Bank of America.

Kroger vykázala 11. septembra silné príjmy v druhom štvrťroku, ktoré zahŕňali 127%-ný nárast online predaja a celkový nárast predaja 14,6%. Pre celý rok 2020 očakáva rast tržieb o 13% oproti minulému roku s upraveným rastom zisku na akciu minimálne o 45%.

Lennar (LEN:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 4 miliardy dolárov
Hodnota podniku: 30,7 miliárd dolárov
Výnos FCF: 13%

Pred takmer 21 mesiacmi, začiatkom roka 2019, Lennarov 40%-ný pokles hodnoty v predchádzajúcom roku poskytol investorom nákupnú príležitosť.

„Investori v súčasnosti nechcú vlastniť bytové fondy. Ak by sa zvyšovanie úrokových sadzieb v roku 2019 spomalilo, tento pohľad by sa mohol skutočne zmeniť. “

No, presne to sa stalo, a hľa, akcie LEN sa od toho momentu takmer zdvojnásobili.

päťročný graf Lennar, zdroj: GOOGLE

Aj po zdvojnásobení ceny sú akcie spoločnosti Lennar stále veľmi lacné a to z dvoch dôvodov.

Po prvé, jej generovanie voľných peňažných tokov je momentálne šialene dobré. Po druhé, trh s bývaním je silný a napriek pretrvávajúcej pandémii pravdepodobne zostane silný aj do roku 2021.

Keď si myslíte, že výnos spoločnosti Lennar je takmer dvojnásobný v porovnaní so začiatkom roka 2019, myslíme si, že slovo „podhodnotený“ výstižne vystihuje jej cenu akcií.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár