10 podhodnotených akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

5. časť

Na nájdenie podhodnotených akcií využívame finančné metriky ako sú voľný hotovostný tok (free cash flow = FCF), hodnota podniku a výnos FCF.

COWZ sleduje výkonnosť indexu Pacer US Cash Cows 100, indexu, ktorý sa začína indexom Russell 1000 a výberom 100 akcií s najvyššími výnosmi voľných hotovostných tokov, ktoré sú definované voľnými hotovostnými tokmi vydelenými hodnotou podniku.

Tieto akcie sa bežne označujú ako „dojné kravy“, odtiaľ pochádza aj názov tohto ETF. Pozície sa rekonštituujú a vyvážia štvrťročne tretí piatok v marci, júni, septembri a decembri. Žiadna z akcií nesmie mať v danom štvrťroku váhu vyššiu ako 2%.

Toto je 10 najlepšie podhodnotených akcií, ktoré môžete kúpiť od COWZ:

  • Altria (NYSE: MO)
  • Best Buy (NYSE: BBY)
  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Discovery (NASDAQ: DISCA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Lennar (NYSE: LEN)
  • Target (NYSE: TGT)
  • Tyson Foods (NYSE: TSN)

Target (TGT:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 6,4 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 89,7 miliárd dolárov
Výnos FCF: 7,1%

Pokiaľ ide o hľadanie podhodnotených akcií pomocou výnosov FCF, najlepšie sú tie, ktoré majú výnos 8% a viac. Je to však iba ľubovoľná úroveň, pretože akcie TGT sa za posledné tri mesiace výrazne roztrhli, a to vrátane dividend, a to až o takmer 37%.

päťročný graf Target, zdroj: GOOGLE

Target je lepší odkedy správna rada najala Briana Cornella v júli 2014. Odviedol obrovskú prácu pri opätovnom zameraní maloobchodného reťazca z Minneapolisu.

Viacerí si mysleli, že Target by mohol v roku 2020 dosiahnuť 200 dolárov, ale bolo pravdepodobnejšie, že sa tak stane niekedy v roku 2021.

Bez ohľadu na to, kedy dosiahla hranicu 200 dolárov, stále je to jedna z najlepších maloobchodných akcií, ktorá sa drží dlhodobo. 

Tyson Foods (TSN:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 2,5 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 32,1 miliárd dolárov
Výnos FCF: 7,8%

Poslednou spoločnosťou na tomto zozname podhodnotených akcií je Tyson Foods. Za prvých deväť a pol mesiacov roku 2020 dosiahol Tyson celkový výnos -34,1%. Za posledných päť rokov predstavuje jej celková ročná návratnosť 7,7%, čo je takmer polovica výkonnosti amerických trhov ako celku.

Najväčší americký spracovateľ kuracieho a hovädzieho mäsa sa snaží vyskúšať rastlinné a zmiešané produkty (kombinácia hovädzieho a bezmäsitého mäsa).

päťročný graf Tyson Food, zdroj: GOOGLE

Svet sa mení a Tyson môže buď zaostať, alebo skočiť do rozbehnutého vlaku. Aj keď je príliš skoro na to, aby sme zistili, či je jej srdcom skutočne bezmäsité hnutie, je ťažké poprieť, že spoločnosť dokázala vo fiškálnom roku 2020 naštartovať generovanie voľných hotovostných tokov.

Počas deviatich mesiacov končiacich sa 27. júna bol voľný hotovostný tok Tysonu 1,8 miliardy dolárov, čo je o 219% viac ako v rovnakom období pred rokom. Za posledných 12 mesiacov vygenerovala 2,5 miliardy dolárov, čo je najvyššia úroveň za posledné tri roky.

Za posledných päť rokov zakaždým, keď akcie TSN klesli pod 60 dolárov; podarilo sa jej vyškriabať a vyšplhať na 80 dolárov alebo viac. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár