10 podhodnotených akcií na nákup

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor

1. časť

Na nájdenie podhodnotených akcií využívame finančné metriky ako sú voľný hotovostný tok (free cash flow = FCF), hodnota podniku a výnos FCF.

COWZ sleduje výkonnosť indexu Pacer US Cash Cows 100, indexu, ktorý sa začína indexom Russell 1000 a výberom 100 akcií s najvyššími výnosmi voľných hotovostných tokov, ktoré sú definované voľnými hotovostnými tokmi vydelenými hodnotou podniku.

Tieto akcie sa bežne označujú ako „dojné kravy“, odtiaľ pochádza aj názov tohto ETF. Pozície sa rekonštituujú a vyvážia štvrťročne tretí piatok v marci, júni, septembri a decembri. Žiadna z akcií nesmie mať v danom štvrťroku váhu vyššiu ako 2%.

Toto je 10 najlepšie podhodnotených akcií, ktoré môžete kúpiť od COWZ:

  • Altria (NYSE: MO)
  • Best Buy (NYSE: BBY)
  • CVS Health (NYSE: CVS)
  • Discovery (NASDAQ: DISCA)
  • Gilead Sciences (NASDAQ: GILD)
  • Intel (NASDAQ: INTC)
  • Kroger (NYSE: KR)
  • Lennar (NYSE: LEN)
  • Target (NYSE: TGT)
  • Tyson Foods (NYSE: TSN)

Altria (MO:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 10,1 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 97,8 miliárd dolárov
Výnos FCF: 10,3%

Keď hľadáme podhodnotené akcie na nákup, jedna vec, ktorá by nás mala upútať, je výnos FCF 8% a viac. Aj keď to nezaručuje dlhodobý úspech, je to vynikajúca miera ziskovosti spoločnosti.

Akcie spoločnosti Altria zažili ťažký rok. Jej celkový ročný výkon do 7. októbra je -13,7%, čo je podstatne menej ako na všetkých amerických trhoch a to až o 8,2%.

päťročný graf Altria, zdroj: GOOGLE

Investícia do spoločnosti Juul stala nočnou morou – spoločnosť Altria začiatkom tohto roka zriadila poplatok za zníženie hodnoty vo výške 4,1 miliárd dolárov, aby odrážala súdne spory, ktorým spoločnosť s elektronickými cigaretami čelí a robí v oblasti konope niekoľko zaujímavých krokov.

Podľa prispievateľa pre Forbes Chrisa Robertsa, ktorý píše o nerestiach tejto komodity, Altria podala dve patentové prihlášky na vaporizéry špeciálne určené pre konope. Podľa Robertsa môžu vaporizéry riadiť teplotu použitú na odparenie THC alebo CBD.

V decembri 2018 spoločnosť Altria získala dohodu, keď získala 45%-ný podiel v Cronos Group (NASDAQ: CRON), pretože dlhodobá prognóza pre kanabis bola oveľa lepšia ako pre elektronické cigarety. Bolo to vskutku inteligentné.

Patenty naznačujú, že kanabis je v budúcnosti spoločnosti Altria veľmi dôležitý.

Best Buy (BBY:NYSE)

Free Cash Flow (TTM): 5 miliárd dolárov
Hodnota podniku: 28 miliárd dolárov
Výnos FCF: 17,9%

Druhou z týchto podhodnotených akcií na zozname je Best Buy. Prevádzkový hotovostný tok maloobchodníka s elektronikou v 2. štvrťroku 2020 bol 3,8 miliardy dolárov, čo je zhruba šesťkrát viac ako jeho prevádzkový hotovostný tok z predchádzajúceho roka. Zároveň boli prírastky nehnuteľností a vybavenia Best Buy v skutočnosti menšie ako v rovnakom období pred rokom.

päťročný graf Best Buy, zdroj: GOOGLE

Len v druhom štvrťroku mala teda voľný hotovostný tok 3,4 miliardy dolárov. Samozrejme, nič z toho by nebolo prekvapením pre každého, kto sleduje spoločnosť. V druhom štvrťroku mal porovnateľný online predaj, ktorý v tomto štvrťroku vzrástol o 242,2%.

Zatiaľ čo generálny riaditeľ Corie Barry bol mimoriadne ústretový voči celej skupine zamestnancov a k tomu, ako podávali výkony počas tohto štvrťroka, spoločnosť je vzhľadom na nový koronavírus naďalej opatrná voči budúcim štvrťrokom.

Iste, výnos FCF v nadchádzajúcich štvrťrokoch pravdepodobne klesne na jednu číslicu. To znamená, že akcie BBY zostávajú vynikajúcou hrou na priesečníku rastu a hodnoty.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár