10 REIT firiem, ktoré musíte vlastniť v budúcom desaťročí – tretia časť

Akcie Americké akcie Dividendy Reality

Urban Edge Properties

Urban Edge (UE:NYSE) je REIT firma investujúca do nákupných centier, Brad Thomas akciu nedávno upgradoval na silný nákup (Strong Buy). Hoci zatiaľ nemá dlhodobú históriu výsledkov – pretože sa v roku 2015 oddelila (spin-off) od firmy Vornado Realty Trust (VNA). Má silný obchodný model, ktorý zahŕňa 73 nákupných centier sústredených vo veľkých metropolitných oblastí, na nejľudnatejšie osídlené časti Ameriky (62 nehnuteľností sa nachádza v okolí DC a Bostone).

Firma Urban Edge je vzhľadom k dnešnému atraktívnemu oceneniu lepšiou dlhodobou voľbou, ako napr. firma Kimco Realty (KIM), ktorá len za rok 2019 vygenerovala 49% návratnosť.

päťročný graf Urban Edge Properties, zdroj: GOOGLE

V súčasnej dobe sa akcie firmy Urban Edge obchodujú s najatraktívnejším historickým relatívnym ocenením k NAV, najširšiou implikovanou kapitálovou sadzbou (cap rate) v sektore nákupných centier.

Dividendový výnos je vo výške 4,5% a možno predpokladať, že firma má veľa príležitostí generovať ročné výnosy vo výške 25% alebo vyššej. Akcie firmy Urban Edge sa obchodujú okolo 19 dolárov za akciu, teda pomer ceny a príjmov z operácií (P / FFO = price to funds from operations) je vo výške cca 17. Od svojho oddelenia tak akcie spoločnosti Urban Edge vygenerovali zápornú návratnosť vo výške -0,60 ročne.

Firma má veľký rastový potenciál svojho portfólia, navyše s vysokou bariérou pre vstup nových firiem. Portfólio zahŕňa mnoho maloobchodných predajcov s veľkými predajnými objemami a hodnotou, ako je Home Depot (NYSE: HD), TJX (NYSE: TJX), Best Buy (NYSE: BBY), Lowe ‚s (NYSE: LOW) a Wal Mart (NYSE: WMT) .

Cena: 18,85 dolárov
P / FFO: 17x
Dividend výnos: 4,5%
Výplatné pomer: 75%
S & P: nie je
2019 celkový výnos: 49%
Odhad FFO 2020 na akciu: 2%
Odhad FFO 2021 na akciu: 7%

Physicians Realty Trust

Physicians Realty (DOC:NYSE) je REIT firma investujúca do ordinácií. Akcie spoločnosti od svojho IPA v roku 2013 vygenerovali celkovú ročnú návratnosť vo výške 11,3%. Firma sa zameriava na vysoko kvalitné lekárske kancelárske budovy (MOB = medical office building). Portfólio sa rozprestiera v 31 štátoch USA, pričom žiadna MSA časť nepredstavuje viac ako 8% prenajímaného priestoru a žiadny nájomca nepredstavuje viac ako 6% ročného nájomného.

päťročný graf Physicians Realty Trust, zdroj: GOOGLE

MOB portfólio spoločnosti DOC dosiahlo rastu tržieb z rovnakého obchodu (SS = same-store) o 2-3% nad odhad vedenia za celý rok 2019. Obsadenosť portfólia je dlhodobo okolo 96% a vážená priemerná doba prenájmu je 7,3 rokov. Firma Physicians Realty je tak v dobrej pozícii, aby mohla z rastu svojho portfólia v budúcom desaťročí ťažiť.

Akcie za rok 2019 priniesli investorom návratnosť vo výške 23,9%. A dnešnú cenu stále považujeme za atraktívnu s pomerom P / FFO vo výške 19 a s dividendovým výnosom vo výške 4,8%.

Cena: 19 dolárov
P / FFO: 19x
Dividend výnos: 4,8%
Výplatné pomer: 92%
S & P: BBB-
2019 celkový výnos: 23,9%
Odhad FFO 2020 na akciu: 9%
Odhad FFO 2021 na akciu: 2%

LTC Properties Inc.

LTC Properties (LTC:NYSE) je REIT firma investujúca do zdravotníckych nehnuteľností, portfólio sa skladá približne z 50% bývania pre seniorov (senior housing) a 50% kvalifikovaných ošetrovateľských nehnuteľností (skilled nursing properties). Portfólio zahŕňa asi 200 investícií v 28 štátoch USD s 30 prevádzkovateľmi.

Spoločnosť má vysoko defenzívnu súvahu – dlh voči hodnote firmy (debt-to-enterprise value) je len 27% a k upravenej hodnote EBITDA je 4,4. Vedenie spoločnosti počas posledných rokov bolo veľmi disciplinované a tak bolo schopné udržať a zvyšovať svoju dividendu a pritom navyšovať návratnosť pre akcionárov. Návratnosť od IPO firmy je vo výške 11,6% ročne a za posledných 10 rokov 9,3% ročne.

päťročný graf LTC Properties Inc., zdroj: GOOGLE

Spoločnosť vyniká tiež vo vyhľadávaní investičných príležitostí, odpredaji nestrategických aktív a diverzifikáciu nájomcov. Spoločnosť má na účte viac ako 740 miliónov dolárov, ale počas najbližších 5 rokov nemá na splatenie žiadny veľký dlh. Akcie sa v čase písania článku obchodujú okolo 47 dolárov a s dividendovým výnosom 4,9% a pomerom P / FFO 15,6.

Cena: 47 dolárov
P / FFO: 15.6
Výnos z dividend: 4,9%
Dividend výnos: 76%
S & P: nie je
2019 celkový výnos: 12,9%
Odhad FFO 2020 na akciu: 0%
Odhad FFO 2021 na akciu

Zdroj: investicnigramotnost

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu

Ohodnoť článok

Pridaj komentár