10 skvelých dividendových akcií pod 25 dolárov

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Služby Spotrebiteľský sektor

Druhá časť

V novembri vytvoril index S&P Dow Jones Indices kúsok, ktorý poučil čitateľov, ako investovať do dividendových akcií s vysokým výnosom bez straty.

Tento článok sa zameral na S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Jedná sa o akcie z indexu S&P Composite 1500 , ktoré zvýšili svoju ročnú výplatu dividend najmenej 20 po sebe nasledujúcich rokov. 

Akcie dividendových aristokratov s vysokou výnosnosťou S&P majú dlhú históriu zvyšovania svojich dividend. Od všetkých týchto spoločností sa vyžaduje, aby mali zvýšené dividendy minimálne 20 rokov, niektoré majú históriu zvyšovania dividend 50 a viac rokov.

Priemerný výnos indexu bol 3,5% – od 31. decembra 1999 do 31. decembra 2018 – oproti 1,8% v prípade S&P Composite 1500. Dividendoví aristokrati s vysokým výnosom v podstate výkonnosť Composite 1500 za tých 18 rokov zdvojnásobili.

Preto sa pozrieme na jednotlivé akcie S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, aby sme zistili, koľko dividendových akcií by sme našli na obchodovanie pod 25 dolárov. Na doplnenie zoznamu však použijeme aj akcie z S&P Composite 1500.

Takže bez ďalších okolkov je tu 10 skvelých dividendových akcií na nákup:

  • People’s United Financial (NASDAQ:PBCT)
  • Old Republic International (NYSE:ORI)
  • Amcor (NYSE:AMCR)
  • South Jersey Industries (NYSE:SJI) 
  • Telephone and Data Systems (NYSE:TDS)
  • Hanesbrands (NYSE:HBI)
  • KeyCorp (NYSE:KEY)
  • NortonLifeLock (NASDAQ:NLOK)
  • Kimco (NYSE:KIM)
  • General Electric (NYSE:GE)

Dividendový výnos: 4,14%

dvojročný graf Amcor, zdroj: GOOGLE

Amcor (AMCR:NYSE)

Amcor je treťou z piatich dividendových akcií z indexu S&P High Yield Dividend Aristocrats Index na tomto zozname. Akcie sa momentálne obchodujú na úrovni 11,63 dolárov s dividendovým výnosom cez 4%. 

Táto austrálska spoločnosť zaoberajúca sa spotrebiteľským balením, ktorá bola založená v roku 1860, pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta, plus fiškálne tržby v roku 2020 vo výške 12,5 miliárd dolárov a zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) vo výške 1,9 miliárd dolárov. V prvej polovici roku 2021 tiež vzrástol zisk o 16%.

Ale to nie je všetko. Za posledné desaťročie AMCR zvýšila svoju dividendu o 6% ročne. Vypláca približne 45% až 50% svojho hotovostného toku vo forme dividend.

Medzi klientov spoločnosti patria niektoré z najväčších svetových potravinárskych, nápojových a zdravotníckych spoločností vrátane spoločností Unilever (NYSE:UL ), Coca-Cola (NYSE:KO ) a Johnson & Johnson (NYSE:JNJ ). Geograficky tiež generuje 47% svojich tržieb zo Severnej Ameriky, 24% zo západnej Európy, 26% z rozvíjajúcich sa trhov a 3% z domáceho trhu v Austrálii a na Novom Zélande. 

Vďaka inováciám a vyváženej alokácii kapitálu môžu akcie AMCR svojim akcionárom priniesť ročné výnosy medzi 10% až 15%. 

Dividendový výnos: 4,66%

päťročný graf South Jersey Industries, zdroj: GOOGLE

South Jersey Industries (SJI:NYSE)

South Jersey Industries je ďalší výber z dividendových akcií od S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Aktuálne sa obchoduje okolo 22,50 dolárov a výnosom 4,66%. 

Jednu vec, ktorú si na tomto indexe všimnete u spoločností, je to, že mnohé z nich majú dlhú a legendárnu históriu. To isté platí pre South Jersey, ktorý sa datuje do roku 1910, keď sa spoločnosť Atlantic City Gas and Water Company spojila s Atlantic City Gas Company. Neskôr, v roku 1969, sa SJI stala holdingovou spoločnosťou, aby mohla ďalej diverzifikovať svoje podnikanie.

Spoločnosť dnes dodáva zemný plyn viac ako 700 000 zákazníkom v jej menovcovskom štáte. South Jersey Energy Solutions sa zároveň podieľa na neregulovaných podnikoch, ako je obnoviteľná energia, zatiaľ čo SJI Midstream „zastrešuje záujem spoločnosti na projekte potrubia PennEast“.

V roku 2020 mala spoločnosť SJI príjmy z pokračujúcich činností v hodnote 163 miliónov dolárov , čo je o 58% viac ako v predchádzajúcom roku. V skutočnosti, všetky štyri z jej hlavných prevádzkových segmentov generovali vyšší príjem v roku 2020.  

Nakoniec, ešte v decembri, spoločnosť získala menšinový podiel v spoločnosti REV LNG za 39,8 milióna dolárov . REV sa stal veľkým hráčom v zachytávaní, čistení a premene biometánu na obnoviteľný zemný plyn (RNG). V rámci svojej investície získala SJI štyri „projekty mliečnych fariem“, ktoré produkujú RNG s možnosťou nákupu ďalších 21 fariem. Celkovo má 25 projektov kapacitu na produkciu 2,1 milióna MMBtu RNG ročne.

Celkovo možno povedať, že treba venovať pozornosť úsiliu o dekarbonizáciu, ktoré stojí za akciami SJI. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár