10 skvelých dividendových akcií pod 25 dolárov

Akcie Americké akcie Dividendy Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Tretia časť

V novembri vytvoril index S&P Dow Jones Indices kúsok, ktorý poučil čitateľov, ako investovať do dividendových akcií s vysokým výnosom bez straty.

Tento článok sa zameral na S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Jedná sa o akcie z indexu S&P Composite 1500 , ktoré zvýšili svoju ročnú výplatu dividend najmenej 20 po sebe nasledujúcich rokov. 

Akcie dividendových aristokratov s vysokou výnosnosťou S&P majú dlhú históriu zvyšovania svojich dividend. Od všetkých týchto spoločností sa vyžaduje, aby mali zvýšené dividendy minimálne 20 rokov, niektoré majú históriu zvyšovania dividend 50 a viac rokov.

Priemerný výnos indexu bol 3,5% – od 31. decembra 1999 do 31. decembra 2018 – oproti 1,8% v prípade S&P Composite 1500. Dividendoví aristokrati s vysokým výnosom v podstate výkonnosť Composite 1500 za tých 18 rokov zdvojnásobili.

Preto sa pozrieme na jednotlivé akcie S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, aby sme zistili, koľko dividendových akcií by sme našli na obchodovanie pod 25 dolárov. Na doplnenie zoznamu však použijeme aj akcie z S&P Composite 1500.

Takže bez ďalších okolkov je tu 10 skvelých dividendových akcií na nákup:

  • People’s United Financial (NASDAQ:PBCT)
  • Old Republic International (NYSE:ORI)
  • Amcor (NYSE:AMCR)
  • South Jersey Industries (NYSE:SJI) 
  • Telephone and Data Systems (NYSE:TDS)
  • Hanesbrands (NYSE:HBI)
  • KeyCorp (NYSE:KEY)
  • NortonLifeLock (NASDAQ:NLOK)
  • Kimco (NYSE:KIM)
  • General Electric (NYSE:GE)

Dividendový výnos: 3,07%

päťročný graf Telephone and Data Systems, zdroj: GOOGLE

Telephone and Data Systems (TDS:NYSE)

Posledná zložka z indexu S&P High Yield Dividend Aristocrats Index na tomto zozname dividendových akcií je spoločnosť Telephone and Data Systems. V súčasnosti sa obchoduje okolo 22,70 dolárov a výnosom 3,07%. 

TDS poskytuje bezdrôtové a káblové telekomunikačné služby viac ako 6 miliónom zákazníkov prostredníctvom štyroch prevádzkových segmentov: US Cellular, TDS Telecom, OneNeck IT Solutions a Suttle-Straus, z ktorých posledný je odľahlou spoločnosťou. Ako to? Suttle-Straus poskytuje tlačiarenské služby niektorým z najväčších spoločností v krajine.

Vo fiškálnom roku 2020 dosiahla TDS celkový príjem 5,23 miliárd dolárov , čo je len o 1% viac ako v predchádzajúcom roku. V konečnom dôsledku to malo čistý príjem 226 miliónov dolárov, čo je o 87% viac ako v roku 2019. 

Spoločnosť teraz očakáva, že v roku 2021 dosiahne z amerického mobilného obchodu tržby vo výške minimálne 3,02 miliárd dolárov s upraveným prevádzkovým príjmom pred odpismi a amortizáciou (OIBDA) vo výške 875 miliónov dolárov. 

V jej dcérskej spoločnosti TDS Telecom je jej stredná orientácia v roku 2021 na predaj a OIBDA 1 miliarda dolárov a 305 miliónov dolárov. Sú rovnaké do roku 2020.

Prečo teda investovať do akcií TDS?

V USA Wireless získavate jedného z väčších bezdrôtových operátorov v USA, zatiaľ čo TDS Telecom poskytuje telekomunikačné služby „viac ako 1,2 miliónu spojení“ a 900 komunitám po celej krajine.  

Dividendový výnos: 3,34%

päťročný graf Hanes Brands, zdroj: GOOGLE

Hanesbrands (HBI:NYSE)

Aj keď posledných päť dividendových akcií na tomto zozname bolo vybraných skôr z indexu S&P Composite 1500 ako z vysoko výnosných dividendových aristokratov, neznamená to, že sú zlým výberom. Namiesto toho do skupiny pridávajú určité spestrenie.

Akcie HBI sa v súčasnosti obchodujú na úrovni 19,66 dolárov a výnos je vo výške 3,34 %. Navyše spoločnosť HBI už má silný štart v roku 2021 a to až o 35% medziročne. Za posledný rok narástla o pôsobivých 144%. 

24. marca bola značka Champion Athleticwear značky Hanesbrands označená za oficiálneho partnera pre oblečenie The Premier Lacrosse League (PLL) na rok 2021.

Samozrejme, ako pre mnohé spoločnosti, aj pre HBI bol rok 2020 ťažký. Rok však skončila ako silná spoločnosť. Napríklad príjmy vo štvrtom štvrťroku vzrástli o 2,8% na 1,8 miliardy dolárov, zatiaľ čo za celý rok klesli iba o 4,3%. Upravený prevádzkový zisk za štvrtý kvartál 2020 bol 212,7 milióna dolárov, čo je o 12% menej ako v štvrtom kvartáli 2019, zatiaľ čo jej celoročný upravený prevádzkový zisk bol 806,9 milióna dolárov, čo je o 6% menej ako v roku 2019.

Spoločnosť však poskytla pozitívny výhľad na prvý štvrťrok. Spoločnosť Hanesbrands očakáva, že tržby v 1. štvrťroku 2021 vzrastú o 10% na báze stálej meny. V konečnom dôsledku očakáva prevádzkové zisky vo výške 155 miliónov dolárov, s prevádzkovou maržou 10,3%.

Generálny riaditeľ Stephen Bratspies tiež poznamenal, že HBI sa v budúcich štvrťrokoch a rokoch bude opierať o „inovatívne produkty“, aby rozšírila svoje podnikanie.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár