10 skvelých dividendových akcií pod 25 dolárov

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Spotrebiteľský sektor Technológie

Štvrtá časť

V novembri vytvoril index S&P Dow Jones Indices kúsok, ktorý poučil čitateľov, ako investovať do dividendových akcií s vysokým výnosom bez straty.

Tento článok sa zameral na S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Jedná sa o akcie z indexu S&P Composite 1500 , ktoré zvýšili svoju ročnú výplatu dividend najmenej 20 po sebe nasledujúcich rokov. 

Akcie dividendových aristokratov s vysokou výnosnosťou S&P majú dlhú históriu zvyšovania svojich dividend. Od všetkých týchto spoločností sa vyžaduje, aby mali zvýšené dividendy minimálne 20 rokov, niektoré majú históriu zvyšovania dividend 50 a viac rokov.

Priemerný výnos indexu bol 3,5% – od 31. decembra 1999 do 31. decembra 2018 – oproti 1,8% v prípade S&P Composite 1500. Dividendoví aristokrati s vysokým výnosom v podstate výkonnosť Composite 1500 za tých 18 rokov zdvojnásobili.

Preto sa pozrieme na jednotlivé akcie S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, aby sme zistili, koľko dividendových akcií by sme našli na obchodovanie pod 25 dolárov. Na doplnenie zoznamu však použijeme aj akcie z S&P Composite 1500.

Takže bez ďalších okolkov je tu 10 skvelých dividendových akcií na nákup:

  • People’s United Financial (NASDAQ:PBCT)
  • Old Republic International (NYSE:ORI)
  • Amcor (NYSE:AMCR)
  • South Jersey Industries (NYSE:SJI) 
  • Telephone and Data Systems (NYSE:TDS)
  • Hanesbrands (NYSE:HBI)
  • KeyCorp (NYSE:KEY)
  • NortonLifeLock (NASDAQ:NLOK)
  • Kimco (NYSE:KIM)
  • General Electric (NYSE:GE)

Dividendový výnos: 3,69%

päťročný graf KeyCorp., zdroj: GOOGLE

KeyCorp (KEY:NYSE)

Druhá banka na tomto zozname dividendových akcií, KEY, sa momentálne obchoduje okolo 20 dolárov a dosahuje výnosy 3,69%.

Nedávno, 2. marca, spoločnosť KEY získala poradcu pre analytiku finančných služieb AQN Strategies . V rámci akvizície bol zakladateľom spoločnosti – Ben Sabloff – menovaný za vedúceho analytiky spoločnosti KeyCorp. Tento krok prehlbuje záväzok banky transformovať sa na organizáciu orientovanú na digitálne technológie a založenú na analytike. 

Navyše, v roku 2020 mala Key rekordné príjmy 6,7 miliárd dolárov a čistý príjem 1,2 miliárd dolárov. Čistý príjem banky bol v roku 2020 nižší z dôvodu nárastu rezerv na úverové straty o 576 miliónov dolárov na 1,02 miliardy dolárov. Ako je však uvedené v tlačovej správe pre štvrtý kvartál 2020 , spoločnosť prostredníctvom prvého kola rogramu ochrany pred výplatou (PPP) v roku 2020 tiež zvýšila pôžičky v hodnote viac ako 8 miliárd dolárov.

Spoločnosť v rámci svojho plánu vrátenia hotovosti akcionárom schválila okrem štvrťročnej dividendy aj plán spätného odkúpenia akcií vo výške 900 miliónov dolárov. 

Akcie KEY práve teraz vzrástli o 86% za posledný rok a takmer o 22% od začiatku roka 2021.

Dividendový výnos: 1,80%

päťročný graf NortonLifeLock, zdroj: GOOGLE

NortonLifeLock (NLOK:NASDAQ)

Ďalším na tomto zozname dividendových akcií je NortonLifeLock. Akcie NLOK sa momentálne obchodujú na úrovni okolo 27 dolárov a výnosom necelých 2%. 

Táto spoločnosť sa špecializuje na softvérové ​​produkty, ktoré chránia pred kybernetickými útokmi. Jeden z najnovších produktov Norton 360 for Gamers bol uvedený na trh koncom januára. Je to tiež veľký dôvod, prečo spoločnosť Fast Company zaradila spoločnosť NLOK do zoznamu najinovatívnejších spoločností na svete v roku 2021 .  

Vďaka zvýšenému hraniu u používateľov všetkých vekových skupín nie je na novom produkte čo ignorovať . Reaguje skôr na výrazný trend. V tlačovej správe spoločnosti sa uvádzalo:

„Norton 360 for Gamers sme vytvorili ako súčasť našej vízie ochrany a splnomocnenia ľudí na prežívanie ich digitálneho života. Chceme, aby si hráči herný svet naďalej užívali, ale s pokojom na duši, že majú zavedený plán kybernetickej bezpečnosti, ktorý pomáha zostať o krok vpred pred kybernetickými zločincami.“

Za prvých deväť mesiacov fiškálneho roka 2021 dosiahol Norton zisky vo výške 1,88 miliardy dolárov, pričom prevádzkové príjmy dosiahli 630 miliónov dolárov. To je dvojnásobok prevádzkového výnosu zaznamenaného za prvých deväť mesiacov roku 2020. Teraz vo štvrtom štvrťroku spoločnosť očakáva rast tržieb vysokou jednocifernou hodnotou so stredným príjmom 38 centov. To by predstavovalo medziročný nárast o 46% , čo je nárast z 26 centov v 4. štvrťroku 2020.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár