10 skvelých dividendových akcií pod 25 dolárov

Akcie Americké akcie Dividendy Energetika Priemysel Reality Služby

Piata časť

V novembri vytvoril index S&P Dow Jones Indices kúsok, ktorý poučil čitateľov, ako investovať do dividendových akcií s vysokým výnosom bez straty.

Tento článok sa zameral na S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Jedná sa o akcie z indexu S&P Composite 1500 , ktoré zvýšili svoju ročnú výplatu dividend najmenej 20 po sebe nasledujúcich rokov. 

Akcie dividendových aristokratov s vysokou výnosnosťou S&P majú dlhú históriu zvyšovania svojich dividend. Od všetkých týchto spoločností sa vyžaduje, aby mali zvýšené dividendy minimálne 20 rokov, niektoré majú históriu zvyšovania dividend 50 a viac rokov.

Priemerný výnos indexu bol 3,5% – od 31. decembra 1999 do 31. decembra 2018 – oproti 1,8% v prípade S&P Composite 1500. Dividendoví aristokrati s vysokým výnosom v podstate výkonnosť Composite 1500 za tých 18 rokov zdvojnásobili.

Preto sa pozrieme na jednotlivé akcie S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, aby sme zistili, koľko dividendových akcií by sme našli na obchodovanie pod 25 dolárov. Na doplnenie zoznamu však použijeme aj akcie z S&P Composite 1500.

Takže bez ďalších okolkov je tu 10 skvelých dividendových akcií na nákup:

  • People’s United Financial (NASDAQ:PBCT)
  • Old Republic International (NYSE:ORI)
  • Amcor (NYSE:AMCR)
  • South Jersey Industries (NYSE:SJI) 
  • Telephone and Data Systems (NYSE:TDS)
  • Hanesbrands (NYSE:HBI)
  • KeyCorp (NYSE:KEY)
  • NortonLifeLock (NASDAQ:NLOK)
  • Kimco (NYSE:KIM)
  • General Electric (NYSE:GE)

Dividendový výnos: 3,29%

päťročný graf Kimco, zdroj: GOOGLE

Kimco (KIM:NYSE)

Spoločnosť Kimco sa v súčasnosti obchoduje na úrovni približne 20 dolárov s výnosom 3,29%.

Táto spoločnosť je jedným z najväčších retailových vlastníkov nehnuteľností v USA a má 400 nehnuteľností, ktoré poskytujú 70 miliónov štvorcových stôp hrubej prenajímateľnej plochy (GLA). Okrem toho viac ako 300 z týchto nehnuteľností má označené zberné miesta a takmer 60% spotrebiteľov tvrdí, že využijú pick-up aj po pandémii.

Okrem toho približne 77,6% jej ročného základného nájmu (ABR) pochádza z obchodov s potravinami. Preto je jej obsadenosť takmer vo výške 94%. Bez ohľadu na to či je Covid-19 alebo nie, ľudia musia jesť. 

Jedným zo spôsobov, ako dodáva spoločnosť Kimco pridanú hodnotu, je prestavba jej nehnuteľností. Napríklad v súčasnosti rekonštruuje 99 svojich nehnuteľností v projektoch v hodnote takmer 1 miliardy dolárov. V rámci tohto vývoja tiež plánuje do roku 2025 postaviť asi 10 000 viacgeneračných jednotiek.

Spoločnosť ďalej vlastní akcie spoločnosti Albertsons (NYSE:ACI ) v hodnote viac ako 700 miliónov dolárov.

Najväčším nájomcom fondu pre správu nehnuteľností je TJX (NYSE:TJX ), ktorý predstavuje 4% jej ABR. Iba 14 z nájomcov spoločnosti Kimco má ABR, ktorá celkovo predstavuje viac ako 1%. 

Dohromady tento výber dividendových akcií predstavuje veľkú finančnú silu. A ako bude čoraz viac ľudí očkovaných, môžete očakávať, že sa Kimco-ve “záležitosti” vrátia veľmi rýchlo do normálu. To by malo naďalej zvyšovať cenu akcií KIM smerom nahor.

Dividendový výnos: 0,31%

päťročný graf General Electric, zdroj: GOOGLE

General Electric (GE:NYSE)

Akcie spoločnosti GE sa v súčasnosti obchodujú okolo 13,20 dolárov a výnosu 0,3%. 

Spoločnosť GE plánuje predať svoje spoločnosti GE Capital Aviation Services (GECAS) spoločnosti AerCap (NYSE:AER ) za hotovosť v hodnote 24 miliárd dolárov plus 46% kombinovanej spoločnosti. Potom presunie zvyšok spoločnosti GE Capital do svojej súvahy.

Napriek protestom Stephena Tusa z JP Morgan, ktorý verí, že posledné kroky v oblasti reštrukturalizácie a odpredaja spoločnosti spôsobia jej vážne prekročenie, je tu aj zhodnotenie situácie generálnym riaditeľom Larrym Culpom.

Culp verí, že znižovanie pákového efektu a znižovanie rizika v súvahe dáva spoločnosti lepšiu pozíciu na sústredenie sa na ďalšie prevádzkové segmenty. Ako sa uvádza v tlačovej správe k predaju AerCap, „dohoda označuje transformáciu spoločnosti GE na cielenejšiu, jednoduchšiu a silnejšiu priemyselnú spoločnosť.“  

Viacero investorov nebolo nadšených z Culpovej premeny GE . Keď sa spoločnosti zmocnil, spoločnosť vyzerala ako “psie raňajky” (ang. slang. “dog’s breakfast” = svinčík, neporiadok). Posledné kroky naznačujú, že GE je pripravená vrátiť sa ku svojim koreňom ako priemyselný konglomerát.

Vďaka tomu si môžete byť istí, že sa dividenda vráti na úroveň pred Culpom. 

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár