10 skvelých dividendových akcií pod 25 dolárov

Akcie Americké akcie Banky Dividendy Služby

Prvá časť

V novembri vytvoril index S&P Dow Jones Indices kúsok, ktorý poučil čitateľov, ako investovať do dividendových akcií s vysokým výnosom bez straty.

Tento článok sa zameral na S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Jedná sa o akcie z indexu S&P Composite 1500 , ktoré zvýšili svoju ročnú výplatu dividend najmenej 20 po sebe nasledujúcich rokov. 

Akcie dividendových aristokratov s vysokou výnosnosťou S&P majú dlhú históriu zvyšovania svojich dividend. Od všetkých týchto spoločností sa vyžaduje, aby mali zvýšené dividendy minimálne 20 rokov, niektoré majú históriu zvyšovania dividend 50 a viac rokov.

Priemerný výnos indexu bol 3,5% – od 31. decembra 1999 do 31. decembra 2018 – oproti 1,8% v prípade S&P Composite 1500. Dividendoví aristokrati s vysokým výnosom v podstate výkonnosť Composite 1500 za tých 18 rokov zdvojnásobili.

Preto sa pozrieme na jednotlivé akcie S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, aby sme zistili, koľko dividendových akcií by sme našli na obchodovanie pod 25 dolárov. Na doplnenie zoznamu však použijeme aj akcie z S&P Composite 1500.

Takže bez ďalších okolkov je tu 10 skvelých dividendových akcií na nákup:

  • People’s United Financial (NASDAQ:PBCT)
  • Old Republic International (NYSE:ORI)
  • Amcor (NYSE:AMCR)
  • South Jersey Industries (NYSE:SJI) 
  • Telephone and Data Systems (NYSE:TDS)
  • Hanesbrands (NYSE:HBI)
  • KeyCorp (NYSE:KEY)
  • NortonLifeLock (NASDAQ:NLOK)
  • Kimco (NYSE:KIM)
  • General Electric (NYSE:GE)

Dividendový výnos: 4,36%

päťročný graf Peoples United Financial, zdroj: GOOGLE

People’s United Financial (PBCT:NASDAQ)

People’s United Financial je prvou z piatich dividendových akcií, ktoré sú aj v indexe S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. Momentálne sa obchoduje za 17,67 dolárov a má dividendový výnos cez 4,00%. 

PBCT vlastní People’s United Bank, regionálnu banku s „aktívami v hodnote viac ako 60 miliárd dolárov “ a viac ako 400 pobočkami v New Yorku a Novom Anglicku. Jej história so sídlom v Connecticute siaha do roku 1842. 

Akcie PBCT boli na tento zoznam zahrnuté aj napriek skutočnosti, že M&T Bank (NYSE:MTB ) má na stole ponuku na kúpu tohto regionálneho hráča. Ponuka všetkých akcií hodnotí banku na 7,6 miliárd dolárov . Jej akcionári dostanú 0,188 podielu na kmeňových akciách M&T za každú držanú akciu PBCT. To oceňuje PBCT na zhruba 18 dolárov za akciu. 31. marca sa jej akcie obchodovali o niečo menej. Dohoda však bude dokončená až vo štvrtom štvrťroku. 

Akcionári MTB budú vlastniť 72% zlúčeného subjektu, zatiaľ čo akcionári spoločnosti People vlastnia zvyšok. Spoločný podnik bude mať „aktíva v hodnote približne 200 miliárd dolárov“ a 1 100 pobočiek v 12 rôznych štátoch, čo z neho urobí jednu z najrozšírenejších bánk na severovýchode . Spoločnosť očakáva, že vytvorí „ročnú nákladovú synergiu vo výške približne 330 miliónov dolárov.“ 

Navyše, M&T banka v súčasnosti sama dosahuje primeraných 2,86%. 

Dividendový výnos: 3,52%

päťročný graf Old Republic International, zdroj: GOOGLE

Old Republic International (ORI:NYSE)

Ďalej na tomto zozname dividendových akcií sú akcie ORI tiež z indexu S&P High Yield Dividend Aristocrats Index. V súčasnosti sa obchoduje okolo 22 dolárov s dividendovým výnosom 3,95%. 

Spoločnosť Old Republic poskytuje špecializované poistné produkty v poisťovníctve pre úrazy a poistenie majetku. Je tu už viac ako 97 rokov, z toho viac ako 50 ako verejná obchodná spoločnosť. Člen skupiny Fortune 500 vyplácal dividendy 79 rokov, so zvýšením ročných výplat 39 rokov po sebe . 

Okrem toho sú výnosy spoločnosti 7,3 miliárd dolárov takmer rovnomerne rozdelené medzi poistenie titulu (46%) a všeobecné poistenie (53%). Spoločnosť tiež dosiahla zisk z upísania v 14 z posledných 15 rokov. 

Nakoniec začiatkom januára spoločnosť ORI vyplatila aj špeciálnu dividendu vo výške 1 dolára na akciu. Vyplatila dividendu, pretože mnohé dcérske spoločnosti poisťovne mali všetky niekoľkoročné priaznivé výsledky. Niet pochýb o tom, že vďaka takémuto výkonu sú akcie zaujímavé.

Zdroj: investorplace

Odmietnutie zodpovednosti: Prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. Informácie uvedené na webových stránkach vrátane článkov a komentárov nemajú v žiadnom prípade slúžiť ako individuálne investičné odporúčania ani ako analýza investičných príležitostí. Pred akýmkoľvek investičným rozhodnutím odporúčame kontaktovať skúseného investičného poradcu a zámery s ním konzultovať. Prevádzkovatelia web stránky nie sú sprostredkovatelia alebo investiční poradcovia a neposkytujú investičné poradenstvo ani investičné odporúčanie.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár