10 spoločností z indexu S&P 500, ktoré sa tento rok chystajú vyplácať vyššiu dividendu – druhá časť

Akcie Americké akcie Európske akcie Financie Služby Zdravotníctvo

Dividendové tituly by mali byť neoddeliteľnou súčasťou každého správne diverzifikovaného portfólia. Nasledujúcich päť spoločností oznámilo nedávno navýšenie dividendy pre tento rok, a investori by tak ich cenným papierom rozhodne mali venovať pozornosť. Už preto, že mnoho firiem tento rok naopak výplaty dividend pozastavuje.

päťročný graf Anthem, zdroj: GOOGLE

Anthem (ANTM:NYSE)
dividendový výnos: 1,51%
Zdravotná poisťovňa Anthem v uplynulom štvrťroku oznámila navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 95 z 80 centov na akciu (pozor, vzhľadom k typu biznisu sa jej môže týkať pozastavenie výplat dividend). Spoločnosť je podľa finančného blogera Willa Ashworth aktuálne dokonca jednou z desiatich najlepších hodnotových akcií. Cenné papiere spoločnosti sú priaznivo ocenené a Ashworth oceňuje tiež prvotriedny manažment.

päťročný graf Yum! Brands, zdroj: GOOGLE

Yum! Brands (YUM:NYSE)
dividendový výnos: 2,35%
V uplynulom štvrťroku majiteľ značiek KFC, Pizza Hut či Taco Bell oznámil navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 47 centov z 42 centov na akciu. Na začiatku roka si firma upevnila pozíciu na trhu prevzatím fastfoodového reťazca Habit Burger Grill, ktorý má aktuálne 278 prevádzok a plánuje ďalšiu expanziu.

päťročný graf BlackRock, zdroj: GOOGLE

BlackRock (BLK:NYSE)
dividendový výnos: 3,17%
Investičná spoločnosť BlackRock na konci januára oznámila navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 3,63 z 3,30 USD na akciu. Veľkej popularite sa firma teší okrem iného vďaka burzovo obchodovaným fondom iShares. Investori ale oceňujú aj jej transparentnosť.

päťročný graf T. Rowe Price, zdroj: GOOGLE

T. Rowe Price (TROW:NYSE)
dividendový výnos: 3,53%
Investičné a poradenská firma T. Rowe Price oznámila zvýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 90 zo 76 centov na akciu. Spoločnosť nemá žiadne dlhy, a to aj napriek tomu, že v uplynulých 24 mesiacoch na trhu skúpila 17,8 milióna vlastných akcií za 1,8 miliardy dolárov.

päťročný graf GlaxoSmithKline, zdroj: GOOGLE

GlaxoSmithKline (GSK:LON)
dividendový výnos: 5,94%
Farmaceutický obor GlaxoSmithKline oznámil v minulom kvartáli navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 60 z 50 centov na akciu. Spoločnosť aktuálne prechádza procesom, na ktorého konci sa rozdelí na dva subjekty, z ktorých jeden sa zameria na farmaceutické prípravky a vakcíny a druhý na voľnopredajné produkty pre zdravotnú starostlivosť.

Údaje o dividendových výnosoch sa vzťahujú k zatváracím cenám akcií zo 14. 4. 2020.

Zdroj: InvestorPlace.com, investicniweb.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár