10 spoločností z indexu S&P 500, ktoré sa tento rok chystajú vyplácať vyššiu dividendu – prvá časť

Akcie Americké akcie Dividendy Priemysel Služby Technológie

Dividendové tituly by mali byť neoddeliteľnou súčasťou každého správne diverzifikovaného portfólia. Nasledujúcich päť spoločností oznámilo nedávno navýšenie dividendy pre tento rok, a investori by tak ich cenným papierom rozhodne mali venovať pozornosť. Už preto, že mnoho firiem tento rok naopak výplaty dividend pozastavuje.MarketAxess
dividendový výnos: 0,60%

päťročný graf MarketAxess, zdroj: GOOGLE

MarketAxess (MKTX:NASDAQ)
dividendový výnos: 0,60% Finty spoločnosti MarketAxess v rámci zverejnenia hospodárskych čísel za posledný štvrťrok minulého roka oznámila zvýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 60 z 51 centov na akciu. Akcie firmy patria medzi najvýkonnejšie tituly uplynulej dekády a analytici veria, že vďaka unikátnym riešeniam, ktorá spoločnosť ponúka inštitucionálnym investorom, budú aj v terajšej dekáde patriť medzi silne rastové tituly

päťročný graf Activision Blizzard, zdroj: GOOGLE

Activision Blizzard (ATVI:NASDAQ)
dividendový výnos: 0,65%
Známy vývojár počítačových hier oznámil spolu s hospodárskymi výsledkami za posledné minuloročný štvrťrok zvýšenie ročnej dividendy o 11% na 41 centov na akciu. Spoločnosť, ktorá stojí za hernými titulmi ako Call of Duty, World of Warcraft alebo StarCraft, je zavedeným producentom počítačovej zábavy a mohla by ťažiť aj zo súčasného obmedzenia voľného pohybu osôb v mnohých krajinách.

päťročný graf AMETEK, zdroj: GOOGLE

AMETEK (AME:NYSE)
dividendový výnos: 0,92%
Výrobca elektromotorov AMETEK má za sebou skvelý rok. Tržby firme vlani stúpli na 5,2 miliardy dolárov z 3,8 miliardy dolárov v roku 2018. Podnik ťaží z diverzifikovaného portfólia zákazníkov a v minulom štvrťroku uviedla, že navyšuje štvrťročne vyplácanú dividendu na 18 zo 14 centov na akciu.

päťročný graf S & P Global, zdroj: GOOGLE

S & P Global (SPGI:NYSE)
dividendový výnos: 0,97%
S & P Global, ktorá sa zameriava na informačnú a finančnú analýzu, vypláca dividendu nepretržite od roku 1937. Na začiatku tohto roka firma informovala o navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 67 z 57 centov na akciu. Spoločnosti vlani vyskočilo voľné cash flow o 40,1% na 2,5 miliardy USD a tento rok by sa malo ďalej zvýšiť o 3-7%. Hore by mala zamieriť aj cena akcií spoločnosti, v najbližších piatich rokoch by sa mohla zdvojnásobiť.

päťročný graf Rollins, zdroj GOOGLE

Rollins (ROL:NYSE)
dividendový výnos: 1,28%
Firma Rollins, ktorá poskytuje služby hubenia škodcov alebo ochrany stavieb proti poškodením spôsobeným termitmi, hlodavcami a hmyzom, oznámila na konci januára navýšenie štvrťročne vyplácanej dividendy na 12 z 11 centov na akciu. Biznis spoločnosti síce nie je tak sexy ako v prípade Amazonu či Netflix, ide však o služby, po ktorých bude dopyt bez ohľadu na fázu hospodárskeho cyklu.

Zdroj: InvestorPlace.com, investicniweb.cz

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár