10 verejne obchodovaných hedžových fondov, ktoré vyplácajú dividendy

Akcie Americké akcie Dividendy Financie Služby

2.časť

Investovanie do verejne obchodovaných hedžových fondov je pre investora skvelým spôsobom, ako dosiahnuť návratnosť prostredníctvom zhodnotenia kapitálu a vyplácania dividend vo finančnom sektore.

Tieto cenné papiere môžu investorom ponúknuť lukratívnu príležitosť využiť rastový potenciál a pritom si stále užívať prúd dividend. Pre tých, ktorí sú ochotní ponoriť sa do sveta hedžových fondov, sa niekoľko firiem prezentuje ako atraktívne investičné nástroje pre investorov s nízkym príjmom pri hľadaní potenciálne významných výnosov. Je potrebné poznamenať, že zatiaľ čo tieto spoločnosti hedžových fondov majú potenciál priniesť vysokú návratnosť investícií, môžu byť veľmi volatilné s veľkým rizikom.

Prinášame zoznam 10 najväčších verejne obchodovaných hedžových fondov, ktoré vyplácajú dividendy.

ročný graf Icahn Enterprises L.P., zdroj: GOOGLE

Icahn Enterprises L.P. (IEP:NASDAQ)

Icahn Enterprises L.P. je diverzifikovaná holdingová spoločnosť so záujmami v oblasti investícií, automobilového priemyslu, energetiky, hier, železničných vozňov, baníctva, obalov potravín, kovov, nehnuteľností a domácej módy. Spoločnosť IEP bola založená v roku 1987 a spravuje rôzne súkromné ​​investičné fondy, ako napríklad Icahn Partners L.P.

ročný graf Man Group Plc, zdroj: GOOGLE

Man Group Plc (EMG.LON)

Man Group je najväčšou nezávislou spoločnosťou na riadenie aktívneho investovania na svete, ktorá má k 30. septembru 2019 spravované fondy vo výške takmer 113 miliárd dolárov. Spoločnosť funguje prostredníctvom svojich piatich kľúčových fondov (t.j. Man AHL, Man Numeric, Man GLG, Man FRM a Man GPM), ktoré sa zameriavajú na rôzne likvidné a súkromné ​​trhy po celom svete.

ročný graf Apollo Global Management LLC, zdroj: GOOGLE

Apollo Global Management LLC (APO:NYSE)

Apollo je súkromná investičná spoločnosť so sídlom v New Yorku. Bola založená v roku 1990 a stala sa verejne obchodovanou v roku 2011. Spravuje predovšetkým aktíva a investície v mene dôchodkových a nadačných fondov, ako aj iných inštitucionálnych investorov a individuálnych investorov s vysokou čistou hodnotou.

Apollo vypláca štvrťročnú dividendu a od roku 2011 vypláca početné špeciálne dividendy. Jej dividenda však nebola konzistentná.

ročný graf Fiera Capital, zdroj: GOOGLE

Fiera Capital (FSZ.TSE)

Fiera Capital je tretím najväčším správcom aktív v Kanade, pokiaľ ide o AUM. K 30. júnu 2019 spoločnosť spravovala aktíva v hodnote takmer 150 miliárd dolárov a v súčasnosti ponúka retailovým a inštitucionálnym klientom v Severnej Amerike, Európe a Ázii riešenia pre viacero aktív v rámci bežných a alternatívnych tried aktív.

Firma vypláca dividendy od roku 2010 a od toho roku ponúkla 14 štvrťročných zvýšení dividend.

ročný graf AGF Management Ltd., zdroj: GOOGLE

AGF Management Ltd. (AGF-B:TSE)

Kanadská nezávislá a globálne rôznorodá spoločnosť zaoberajúca sa správou majetku, založená v roku 1957, mala k 31. januáru 2020 v aktívach takmer 39 miliárd dolárov. Spoločnosť ponúka širokú škálu investičných možností vrátane aktívne riadených stratégií, kvantitatívnych stratégií a stratégií založených na faktoroch, súkromne riadené riešenia a alternatívne stratégie.

Firma vypláca pravidelné dividendy od roku 2016.

Záver

Vyššie uvedené hedžové fondy majú potenciál ukázať investorom lukratívne výnosy prostredníctvom svojich rozsiahlych portfólií spravovania aktív a potenciálu rastu akcií, ktorý z nich môže pochádzať. Zaujímavým aspektom týchto hedžových fondov sú potenciálne výnosy z dividend. Investori si však musia byť vedomí nestability pravidelných dividend vyplácaných z niektorých hedžových fondov. Takže zatiaľ čo investovanie do týchto hedžových fondov môže priniesť značné výnosy, existuje volatilita a riziko, ktoré nemusí byť príťažlivé pre všetkých investorov.

Zdroj: dividend

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu.

Ohodnoť článok

Pridaj komentár