15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Služby Spotrebiteľský sektor Technológie

Tretia časť

Keď sa začal rok 2020, vyzeralo to, akoby sa dlhá éra minimálnych sadzieb konečne skončila. Pandémia však tento výhľad rýchlo zmenila, pretože miera nezamestnanosti vzrástla z februárových 3,5% na 14,7% v apríli a Federálny rezervný systém v marci znížil úrokové sadzby na nulu. Výnos 10-ročných dlhopisov bol tiež od marca nižší ako 1% a investori zameraní na príjem majú opäť niekoľko atraktívnych možností. S ohľadom na to, U.S. News zdôraznila 15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021 s výnosmi, ktoré sa pohybujú od menej ako 2% až po dvojciferné hodnoty. Tu sú niektoré z najlepších akcií vyplácajúcich dividendy, ktoré si môžete kúpiť na nasledujúci rok.

päťročný graf PepsiCo, zdroj: GOOGLE

PepsiCo (PEP:NASDAQ)

Ďalšou z najlepších dividendových akcií na nákup do roku 2021 je nápojový a snackový gigant PepsiCo, spoločnosť s pôsobivou diverzifikáciou naprieč geografickými a obchodnými segmentmi. Za 36 týždňov, ktoré sa skončili 5. septembra, divízia PEP Frito-Lay pre Severnú Ameriku tvorila 26,6% celkových tržieb, čo nie je ďaleko za jej segmentom PepsiCo Beverage North America, ktorý tvoril 32,9%. Dominantná divízia potravín a občerstvenia je to, čo jej najväčšiemu rivalovi, spoločnosti Coca-Cola (KO), chýba. A zatiaľ čo spoločnosť Coca-Cola zaznamenala v minulom štvrťroku pokles EPS o 33%, EPS spoločnosti PepsiCo v skutočnosti vzrástla o 10%. PEP vypláca dividendu 2,8% a v roku 2020 stúpne asi o 6% oproti zhruba 4%-nému poklesu KO.

päťročný graf Discover, zdroj: GOOGLE

Discover Financial Services (DFS:NYSE)

Spoločnosť Discover Financial Services, ktorá vydáva kreditné karty, dopĺňa zoznam top 15 dividendových akcií, ktoré si možno kúpiť druhý rok po sebe. So svojimi 25 miliardami dolárov je DFS najmenšou zo štyroch veľkých spoločností vydávajúcich kreditné karty, medzi ktoré patria Visa (V; 433 miliárd dolárov), Mastercard (MA;321 miliárd dolárov) a American Express (AXP;96 miliárd dolárov). Svojím spôsobom to dáva spoločnosti DFS väčší zisk ako týmto iným spoločnostiam. DFS tiež vypláca najvyššiu dividendu z týchto štyroch spoločností, na úrovni 2,1%, a s väčším objemom obchodu, ktorý sa pohybuje online, by kreditné karty vo všeobecnosti mali aj v roku 2021 naďalej rásť na trhu oproti iným platobným metódam. DFS má pomer výplat 54%.

päťročný graf Cisco, zdroj: GOOGLE

Cisco (CSCO:NASDAQ)

Spoločnosť Cisco, akciová spoločnosť s 186 miliardami dolárov, blue-chip akcia a súčasť indexu Dow Jones Industrial Average, vypláca dividendu 3,3% s výplatným pomerom 57%. Spoločnosť zvýšila svoju dividendu celých deväť rokov po sebe a počas celej pandémie zostáva skutočnou dojnou kravou. Prevádzkový hotovostný tok len za minulý štvrťrok medziročne vzrástol o 14% na 4,1 miliardy dolárov. Spoločnosť Cisco tiež minulý štvrťrok vrátila akcionárom 2,3 miliardy dolárov prostredníctvom spätného odkúpenia akcií a dividend. Spoločnosť v oblasti komunikačných zariadení, ktorá v podstate vytvára väčšinu “inštalatérskych” prác, ktoré umožňujú internet, by mala byť stabilnou dividendovou akciou, na ktorú sa môžete roky spoľahnúť.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár