15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021

Akcie Americké akcie Dividendy Reality Spotrebiteľský sektor Telekomunikácie

Štvrtá časť

Keď sa začal rok 2020, vyzeralo to, akoby sa dlhá éra minimálnych sadzieb konečne skončila. Pandémia však tento výhľad rýchlo zmenila, pretože miera nezamestnanosti vzrástla z februárových 3,5% na 14,7% v apríli a Federálny rezervný systém v marci znížil úrokové sadzby na nulu. Výnos 10-ročných dlhopisov bol tiež od marca nižší ako 1% a investori zameraní na príjem majú opäť niekoľko atraktívnych možností. S ohľadom na to, U.S. News zdôraznila 15 najlepších dividendových akcií na kúpu do roku 2021 s výnosmi, ktoré sa pohybujú od menej ako 2% až po dvojciferné hodnoty. Tu sú niektoré z najlepších akcií vyplácajúcich dividendy, ktoré si môžete kúpiť na nasledujúci rok.

päťročný graf Mondelez, zdroj: GOOGLE

Mondelez International (MDLZ:NASDAQ)

Tento titán s občerstvením v hodnote 80 miliárd dolárov je jednou z najlepších dividendových akcií, ktoré je možné do roku 2021 kúpiť, z niekoľkých dôvodov. Po prvé, spoločnosť je mimoriadne stabilná, čo je to, čo väčšina investorov chce vidieť pri výbere dividendových akcií. S portfóliom značiek, ktoré zahŕňajú Oreo, Cadbury, Toblerone, cukríky Halls, žuvacie gumy Trident a práškové nápoje Tang, sa spoločnosť Mondelez teší širokému uznaniu značky a lojalite. A po druhé, Mondelez je vynikajúci spôsob, ako do svojho portfólia pridať ďalšiu medzinárodnú expozíciu, pretože 69% jej výnosov pochádzalo z krajín mimo Severnej Ameriky v minulom štvrťroku. MDLZ vypláca dividendy 2,2% a má pomer výplat 54%.

päťročný graf Crown Castle, zdroj: GOOGLE

Crown Castle International Corp. (CCI:NYSE)

Druhá REIT medzi najlepšími dividendovými akciami, ktoré sa dajú kúpiť do roku 2021, spoločnosť Crown Castle International Corp. pôsobí na čoraz dôležitejšej medzere na trhu, buď vlastní, prevádzkuje alebo prenajíma viac ako 40 000 “bunkových” veží v USA. Jej nhnuteľnosti pokrývajú všetky významné trhy v USA a CCI predstavuje investíciu do životne dôležitej telekomunikačnej infraštruktúry, ktorá udržuje Američanov v spojení s údajmi, informáciami a navzájom. Veže CCI budú tiež kľúčovou súčasťou zavádzania technológie 5G, keď sa tieto snahy zintenzívnia v nasledujúcich rokoch. CCI vypláca 3,4%-nú dividendu.

päťročný graf AT&T, zdroj: GOOGLE

AT&T (T:NYSE)

Nemôžete hovoriť o hlavných telekomunikačných gigantoch bez toho, aby sme nespomenuli AT&T. So svojimi 216 miliardami dolárov je to druhá najväčšia telekomunikačná spoločnosť v USA, za spoločnosťou Verizon Communications (VZ), ktorá tiež vlastní rozľahlé mediálne impérium, ktoré zahŕňa Warner Bros., HBO, CNN, TBS, TNT, Cinemax, DC Comics, medzi inými. Aj keď bude spoločnosť AT&T hrať kľúčovú úlohu pri zavádzaní 5G technológií, bezprecedentné rozhodnutie spoločnosti ponúknuť všetkých 17 svojich seriálových vydaní z roku 2021 – vrátane „Space Jam: A New Legacy“, „Matrix 4“ a ku filmu „The Sopranos“ prequel (prequel = prológ = film vytvorený po pôvodnom filme, ale odohráva sa pred pôvodným filmom) s názvom „ The Many Saints of Newark “- súčasne so streamovaním na jej platforme HBO Max by mal zvýšiť počet predplatiteľov. Spoločnosť AT&T vypláca 7%-nú dividendu.

Zdroj: finance.yahoo

Odmietnutie zodpovednosti: prevádzkovatelia webovej stránky, jej vydavatelia, vlastníci a sprostredkovatelia nezodpovedajú za straty alebo škody, peňažné alebo iné, ktoré vyplývajú z tu uverejneného obsahu. 

Ohodnoť článok

Pridaj komentár